Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zrobiłem mhdd testy "f4" z remapem i chciałem odzyskać tablicę testdiskiem i dostaję coś takiego jak na fotce:

Dołączona grafika

On strasznie długo myśli dosłownie "cylindrów" on czyta z 10minut... więc strach pomyśleć ile leciał by do końca...

cóż mogę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pewnie powiesz że jestem najnudniejszym forumowiczem ale mam problem z odpaleniem spod dosa.

Ściągnąłem botowalnego dosa odpalam go ale nie wiem jak tam zamontować dysk na którym mam testdiska

Probowałem odpalić go spod miniWindowsa95 na hirensbootCD rownież volkov comanderem i nie udało się co widac na zdjęciu

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zajmujesz pamięć nie tym co trzeba. Jak już masz HirensBootCD, to gdzieś tam w menu (przy starcie) jest sam TestDisk, który odpala bez problemu.

 

Ewentualnie użyj SystemRescueCD:

http://downloads.sourceforge.net/project/s...use_mirror=garr

Plik iso do nagrania na CD - ponad 200MB, wiele programów diagnostycznych. O ile mi wiadomo, to jest on bardziej legalny od Hiren's, gdzie są także pirackie wersje programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, hirens jest nie do końca legalny...

Udało się ! zrobiłem za Twoją radą za pomocą płytki z linku.

Dziękuje, przede wszystkim za cierpliwość.

 

Natomiast jeszcze tak nabąknę... Ten problem wolnego działania wciąż występuję, ogólnie komp mi mega wolno działą, odczyt i zapis wciąż na poziomie do 4Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że dysk Samsung HD502HI nie chce pracować w AHCI! Dlaczego? Jak podepnę samego Segate'a (nie ma tam systemu, służy jako magazyn) a wcześniej ustawię na AHCI, następnie dam na bootowanie z napędu DVD, rusza instalator Windowsa 7 oficjalnego i nie wiesza się na POST. Wcześniej dysk działał, podczas instalacji W7 RC 7100 jak i XP z SP3 (z Intel Matrix Storage) był ustawiony na AHCI. W trybie IDE zaś wszystko hula jak należy, smart wydaje się być dobry, napięcia zasilacz trzyma wzorowo, kable sata zmieniane.

Dołączona grafika

 

Możliwa jest taka opcja, że działa w IDE a w AHCI (Sata + NCQ) już nie? ;)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś podpowiedz dla mnie:)?

Moja podpowiedź była dla Ciebie.

 

A ten kolega wyżej, to wyskoczył jak Filip z konopi. Co więcej, to nie bardzo wiem w czym ma problem.

 

Jak podepnę samego Segate'a (nie ma tam systemu, służy jako magazyn) a wcześniej ustawię na AHCI, następnie dam na bootowanie z napędu DVD, rusza instalator Windowsa 7 oficjalnego i nie wiesza się na POST.

Więc w czym problem?

AHCI przy POST powinno chodzić zawsze. W przypadku systemu trzeba w tych starszych zainstalować sterowniki. Jeśli komp wiesza się przy POST, to może to być wina taśmy, problemów z zasilaniem, uszkodzenia dysku lub płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja podpowiedź była dla Ciebie.

 

A ten kolega wyżej, to wyskoczył jak Filip z konopi. Co więcej, to nie bardzo wiem w czym ma problem.

 

Więc w czym problem?

AHCI przy POST powinno chodzić zawsze. W przypadku systemu trzeba w tych starszych zainstalować sterowniki. Jeśli komp wiesza się przy POST, to może to być wina taśmy, problemów z zasilaniem, uszkodzenia dysku lub płyty.

Sugerujesz, że miałem założyć nowy temat? Wyskoczyłem jak Filip z konopi bo napisałem posta tym samym czasie co ty?

 

Problem leży w tym, że mam dwa dyski Samsung F2 Eg (System, Aplikacje) i Segate 500.11 (Archiwum):

- gdy są podpięte razem i w biosie ustawienia AHCI to nie przechodzi POST i system się nie bootuje

- gdy podepnę samego Segate'a i włącze AHCI i bootowanie systemu Windows 7 z płyty rusza instalacja

- gdy podepnę samego Samsunga i włączę AHCI zatrzymuje się na ekranie POST, dysk jest nowy, wspiera tą funkcję, wcześniej działał jak należy (tzn robiłem instalację W7 RC7100, poprzedzając ją ustawieniem AHCI w bios i wszystko poszło gładko)

- Samsung działa w IDE (przechodzi Posta), nie jest wykrywany w urządzeniach AHCI, jak ustawię AHCI w bios, Segate zaś jest wykrywany

 

Zmieniałem bios w płycie głównej (mam najnowszy p43) na inne - starsze, taśmy SATA. Zasilacz sprawdzany miernikiem, napięcia wzorowe. Dysk się uparł i nie chce chodzić na AHCI, zatem oddaje go na gwarancję. Moje pytanie, czy możliwe jest, że w IDE dysk działa poprawnie a w AHCI nie chce, mimo, że wspiera tą funckję?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz trochę jaśniej jest. Rzeczywiście dziwna sprawa. Gdyby ten problem był w przypadku SG, to zaproponowałbym wgranie nowego softu. Jednak w przypadku Samsunga nie ma chyba takiej opcji.

 

Może jakieś inne opcje dotyczące ustawień dysku w bios powodują zatrzymanie (w połączeniu z AHCI)?

 

Sprawdź dysk w innym kompie - jeśli będzie to samo, to przerzuć ważne dane i wyślij dysk na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, piszę w tym wątku ponieważ można powiedzieć że to ciąg dalszy przygód z dyskiem.

Otóż któregoś razu wyłączyłem w menadżerze zadań proces raidtool po ponownym uruchomieniu kompa zniknął mi dysk i system uruchamiał się znacznie dłużej niż normalnie.

Dołączona grafika

Testdisk z płyty którą poleciłeś nie wykrywa tego dysku. również bios go dziwacznie wykrywa co widać na fotce powyżej, cóż mogę zrobić z tym by odzyskać dane z tego dysku a później wrzucić go do pieca hutniczego bo już ten dysk naprawdę przegina pałe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...