Skocz do zawartości
Kipcio

Ocena Zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

Pamięć RAM GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Płyta główna Gigabyte P55M-UD2 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan, mATX

Dysk twardy Samsung 750GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1

Karta graficzna Sapphire Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Zasilacz Fortron FSP500-60APN 500W

Obudowa Cooler Master Elite 331 (Black)

 

poza tym mam 2 pytania:

1. lepiej kupić 2 kości pamięci po 1 GB czy 1 kość 2-gigową?

2. czy lepiej kupować płytę główną podaną wyżej, czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>:

AsRock P55M PRO /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394, mATX/

 

mam zamiar robić zakupy w sklepie esc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalisz się komputerem czy co robisz?

Może byś napsiał w jakim kontekście ma być ta ocena zestawu i do czego ten sprzęt ma służyć, oraz jakie kwoty max chcesz na niego wydać.

 

Lepiej mieć 2x 1 gb niż 1x 2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć 2x 1 gb niż 1x 2gb

Weź 1x2GB, z czasem dokupisz drugą kość.

 

Kartę możesz wziąć od PowerColor, tańsza. Jeżeli Fortron, to już GHN. Ewentualnie dozbieraj do BeQuiet L7 430W. Płytę AsRock P55 PRO (bez M).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze się doczepię do dysku , kup samsung f3 , jak nie masz więcej kasy to 500G , a jak możesz dołożyć to 1T , jest jakieś 50% szybszy od F1. I oczywiście pamięci 1x2G , kupowanie 2x1G żeby mieć duala to kompletna pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalisz się komputerem czy co robisz?

Może byś napsiał w jakim kontekście ma być ta ocena zestawu i do czego ten sprzęt ma służyć, oraz jakie kwoty max chcesz na niego wydać.

 

Lepiej mieć 2x 1 gb niż 1x 2gb

pytam o ocenę.

 

zestaw ma służyć głównie do rozrywki: oglądania filmów hd, grania w nowe gry, ale także ma pociągnąć AutoCADa

kwota którą mogę wydać to ok. 2400 zł

 

dzięki za wszystkie rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z AutoCADem da sobie spokojnie radę. A bzdur o dualu nie daj sobie wcisnąć, różnica zamyka się w 2-3% których nie odczujesz nawet jakbyś się bardzo starał. W grach i filmach szybkość pamięci praktycznie nie ma znaczenia, w programach, które potrzebują szybkiej pamięci może być zauważalna różnica.... na wykresach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

Pamięć RAM GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Płyta główna Gigabyte P55M-UD2 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan, mATX

Dysk twardy Samsung 750GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1

Karta graficzna Sapphire Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Zasilacz Fortron FSP500-60APN 500W

Obudowa Cooler Master Elite 331 (Black)

 

poza tym mam 2 pytania:

1. lepiej kupić 2 kości pamięci po 1 GB czy 1 kość 2-gigową?

2. czy lepiej kupować płytę główną podaną wyżej, czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>:

AsRock P55M PRO /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394, mATX/

 

mam zamiar robić zakupy w sklepie esc.

Weź lepszą płytę główną, np ASRock P55 Extreme i zmień sklep, bo ciut drogawo. Dysk też wymień na samsunga f3 500 gb. Jak się skończy to dokupisz drugi, a zapchanie go i tak chwileczkę ci zajmie. Grafikę od powercolora - taniej.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź lepszą płytę główną, np ASRock P55 Extreme i zmień sklep, bo ciut drogawo. Dysk też wymień na samsunga f3 500 gb. Jak się skończy to dokupisz drugi, a zapchanie go i tak chwileczkę ci zajmie. Grafikę od powercolora - taniej.

sklep wybrałem ze względu na to, że jest w moim mieście, więc nie będzie problemu z serwisem czy gwarancją.

 

co do płyty głównej: czy jest bardzo odczuwalna różnica pomiędzy wersją P55 extreme a P55 PRO?

ogólnie problem polega na tym że chcę minimalizować koszty, a nie znam się za bardzo na sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklep wybrałem ze względu na to, że jest w moim mieście, więc nie będzie problemu z serwisem czy gwarancją.

 

co do płyty głównej: czy jest bardzo odczuwalna różnica pomiędzy wersją P55 extreme a P55 PRO?

ogólnie problem polega na tym że chcę minimalizować koszty, a nie znam się za bardzo na sprzęcie.

Różnicy nie znam, ale znalazłem jakiś test porównawczy na sieci. Niby nie polecają dla overclockerów, ale też twierdzą, że jej możliwości wystarczają dla przeciętnego overclockera nie bawiącego się w ekstremalne podkręcanie. Powinno wystarczyć, ale poczytaj na sieci. Płyta główna to ważny element i tu lepiej nie oszczędzać, ale nie ma też co przesadzać. W każdym razie chyba lepsze to niż Gigabyte P55M-UD2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie pytanie:

warto kupować zasilacz 500W, czy wystarczy 430W?

 

myślę o zakupie bequiet! PurePower L7 430W, ale zastanawiam się czy pociągnie on taką konfigurację:

 

intel core i5-750

GoodRam 2GB 1333Mhz CL9

AsRock P55 PRO

Samsung 500GB 16MB cache 7200rpm SATA-II F3

Sapphire Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/

nagrywarka CD/DVD Lite-On

Edytowane przez Kipcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, z powodu świąt i koniecznoścki zakupienia kilku prezentów mój budżet uległ znacznym cięciom, za to zakupiłem kartę graficzną

 

obecny i (mam nadzieję) ostateczny zestaw:

 

Procesor: AMD Phenom II X3 720 BOX (2.8GHz, Triple Core, 6MB, 95W, AM3) Black Edition

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3

RAM: DDR3 2GB 1333MHz A-Data CL9

Dysk twardy: Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3

Obudowa: CoolerMaster Elite 310 Black-Orange (bez zasilacza)

Zasilacz: ATX 500W Fortron FSP500-60GHN (Fan 120mm)

 

razem 1463 zł

 

mój limit cenowy to 1480 zł

 

karta graficzna do tego zestawu to Radeon Sapphire 4890 1024ram

 

Czy wybrałem dobry zasilacz?

Czy na takim zestawie uda mi się troche podkręcić proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być. Tylko zobacz czy zasilacz ma złącza do zasilania karty graficznej.

Reszta może być. Jeżeli goodram jest tańszy to kup goodram.

dzięki, w życiu nie zwróciłbym uwagi na taki szczegół.

 

Który z tych 2 zasilaczy (oba mają potrzebne wtyczki) wybrać?

 

1. 500W OCZ StealthXStream (Fan 120mm, PFC)

 

http://www.gral.pl/preview/OCZ_Technology/...0mm_PFC_74.html

 

2. 500W Chieftec GPS-500AB-A (Fan 120mm)

 

http://www.gral.pl/preview/Chieftec/Zasila...n_120mm_77.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Cooler mastera. Nawet niezła obudowa, w tej cenie ciężko coś wybrać - ja np. kupiłem niedawno Xigmateka Midgard czy Asgard, nie pamietam teraz który z nich, w każdym razie ten tańszy, ale miałem z nim kilka problemów. Jeśli możesz, dołóż sobie do jakieś lepszej budy, np. właśnie do tego droższego Xigmateka. Nie będziesz tego musiał już nigdy zmieniać i będzie więcej miejsca, bo zatoka z dyskami jest ustawiona bokiem, w obudowach typu CoolerMaster/tańszy Xigmatek wpinanie/wypinanie złącz zasilania z karty graficznej i z dysków twardych, dostęp do złącz USB/fan jest po prostu tragiczny. Jeszcze Lancool K58 jest niezła , można za 100 więcej dostać, byłaby zresztą optymalna.

 

Chyba, że nie będziesz dużo grzebać, zmieniać chłodzenia na grafice, CPU, kręcić to mocno i palić :P to wtedy może faktycznie szkoda zachodu i kasy.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...