Skocz do zawartości
majkick

Procesor + Płyta Główna

Rekomendowane odpowiedzi

Mój obecny sprzęt to taki jak ten z siga ,ale w najblizszym czasie zamierzam wymienic procesor i płyte główną. Procesor zamierzam wymienic na E5300 i podkrecić go nawet do 4 GHZ ( da rade ? ). Płyte główną wymieniam gdyż mam już dość ciągłego gubienia napięć przez ten feralny model. Płyta poprostu nie wczytuje dobrze ustawień OC i resetuje je do default.

 

Zamierzam sprzedać e2180 + płyta Gigabyte-p31-ds3l,czy wyciągne za to 200 zł? Dołożyc drugie 200 zł i kupic E5300 + jakaś dobra płyta główna,tylko nie wiem jaka. Najważniejsze żeby nie gubiła napięć ,żeby miała zintegrowaną dobrą kartę dzwiękową oraz sieciówke. Proszę o rady ,z góry dziękuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował bede w połowie stycznia. Proc bedzie mnie kosztował troche wiecej jak 200 zł ,wiec analogicznie na płyte moge przeznaczyc również 200 zł. Dzieki waszym propozycjom moge zmienic plan kupna E5300 ( jest cos korzysniejszego ze stajni AMD w tej cenie ,z podobnym OC?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak będziesz kupował, bo przez miesiąc ceny mogą się trochę zmienić.

Jakbyś trochę dozbierał i sprzedał płytę, proca i ram to można złożyć coś na am3. Np. MA770T-UD3P + goodram 2gb ddr3 + x2 545. W styczniu może będzie dostępny 545 c3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych sklepach ceny E5200 to cena E5300. A jakaś płyta główna bez wiekszych wad ? Przyjmując owe różnice cenowe w wysokosci circa 50 zł. (nie sądze aby byly to wieksze różnice do stycznia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko napisz jedno - po co chcesz zmieniać płytę przy przesiadce na e5200/5300?? Te procesory idealnie do niej pasują, dzięki wysokiemu mnożnikowi nie musisz walczyć z fsb. Przy tych procesorach 4GHz to fsb poniżej 333, więc nie będzie problemu z gubieniem ustawień. Może czasem trzeba ustawić w biosie trochę wyższe napięcie na cpu niż na innych, lepszych płytach, ale imho zmiana nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana płyty podyktowana jest własnie owym gubieniem napięć , innych zastrzezen nie mam. czasami musze wykonać kilka bootów pod rząd zeby moje ustawienia OC wskoczyly, jest to strasznie irytujące...Mój obecny mnożnik to 8 x 400 i ustawienia sie gubią. Napiecie na procu ustawione na 1,475 , wyzej obawiałbym sie ustawiac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...