Skocz do zawartości
ROBAK13

Zimowe Ex Oc By Robak ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Coolriver osłabia to DEVILKowe WC, wiem bo miałem, a po zmianie na mocniejszą pompkę był ogromny przyrost wydajności ;)

 

06 nie ma, bo procek się do tego zwyczajnie nie nadaje. Bez 4 rdzeni nie ma po co do tego podchodzić ;]

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to byś się zdziwił... U mnie zmiana z CR na DDC (Prison v2 cpu + bwa 123) dała zbicie temp na CPU o 8-10*... ;)

Hejka Lanc ;)

 

Hmm tyle byloby ok, ale juz nie wierze, ze cos pomoze temu cpu. Sprawdzalem na 3 x rozne ac, dwa rozne bloki i dalej pozostaje szczypta niezadowolenia, a kupic i sie przejechac to wiesz ;) Wole kase na pompke zainwestowac np. w di :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką różnicę bym jednak nie liczył...... ja mam jeszcze gorszą pompkę i daje jakoś radę jak widać xD

 

DEVILEK- Naprawdę ładna sztuka ;) . Szkoda tylko, że się tak grzeje.

Myślicie, że przy sub 0 nie będzie to już miało znaczenia? Bo ktoś w innym temacie powiedział, że to procek do bicia rekordów. Może i tak, nie znam się, ale czy z powodu jego skłonności do grzania się nie okaże się, że zwiększanie napięcia dosyć szybko przestanie dawać rezultaty?

Żeby nie było: tak sobie tylko głośno myślę ;)

Edytowane przez ROBAK13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Tym razem po zmianie procesora na X4 965 C3.

 

Założenia:

 

- pobić wszystkie moje poprzednie wyniki :)

 

- 22000 pkt. w 3dm06

 

Przygotowania:

 

Ponieważ podczas zmiany procesora musiałem wjąć płytę główną z obudowy, postanowiłem potestować trochę "na pająka". Tym razem użyłem pasty termoprzewodzącej Zalman ZM-STG2.

 

Pokój, w którym benchowałem, był jak zawsze dobrze schłodzony :) (~ 2*C).

 

Wyniki:

 

Przejdę od razu do wyników "z grubej rury", wyników które mnie zaskoczyły i to nawet bardzo :D

 

Dołączona grafika

22293 pkt. Jak by ktoś porównał temperatury z poprzedniego benchu, to by zauważył, że wszędzie było cieplej, tylko na procesorze było chłodniej (przy wyższej temp. otoczenia i wyższych taktach).

 

Dołączona grafika

To się nazywa valid na powietrzu :D

 

VALID

Jak to zawsze u mnie bywa, nieprawidłowy.

 

Dołączona grafika

Trzeba przyznać, że polubiłem się z tym benchmarkiem :)

 

Następne były puszczane tylko raz, bez wcześniejszego przygotowania.

Dołączona grafika

87812 MIPS

 

Dołączona grafika

15.391 sek.

 

Dołączona grafika

25.41 sek.

 

Dołączona grafika

8.281 sek.

 

Galeria:

 

Dołączona grafika

Konfiguracja pod 3DMarka06 i inne benchmarki na XP SP3.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

A tutaj konfiguracja pod PCMarka05.

 

Dołączona grafika

 

Podsumowanie:

 

Jak ktoś uważnie śledził screeny, to pewnie zauważył niższe taktowanie mostka północnego (NB). Testowany przeze mnie egzemplarz za żadne skarby nie chciał działać z mostkiem powyżej 2850MHz i nie jest to bynajmniej spowodowane za małym napięciem albo za wysoką temperaturą.

 

Podczas moich testów wyraźnie wyszła na jaw wyższość układu ze stepping'iem C3. Ponad 230MHz więcej do testów 3D i prawie tyle samo do valida na tym samym chłodzeniu i reszcie sprzętu.

 

I tutaj należą się WIELKIE SŁOWA podziękowania dla BuMeL'a za naprawdę niezłego cepka ;)

 

Dołączona grafika

Stock napięcie, otoczenie 22*C, wentylator na Mugienie na 50%, max temp podczas testu 39*C, NB @ 1.3V, testowane na 4. kościach (te co leżą na podłodze).

 

Warto zwrócić uwagę, że procesor u mnie podczas pisania tego posta działa z wyłączonymi dwoma rdzeniami na 2800MHz przy 1.025V (stabilne - mierzone Prime95, max temp pod obciążeniem ~28*C, testowane na pająka).

 

Pozdrawiam wszystkich wytrwałych w lekturze tego posta :)

RemiKo/czarny89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.

Ambicja jest najważniejsza.

Ładne wyniczki i najważniejsze że poprawione.

 

Ja też bym dzisiaj coś fajnego pokazał z udziałem Q9550 oraz E6300(65nm) ale niestety okazało się że kapilara w nowym SS jest za krótka i po 2h testów temp była już za wysoka, lub po wyłączeniu układu na chwilę było to samo.

Albo jak dzisiaj słabo dokręciłem Evap i Q9550 nie chciał mi botować i myślę co jest bo wyłączał się przy uruchamianiu, no to pomyślałem zobaczę jaka temperatura a tam 120*C od razu wyłączyłem i dokręciłem evap :]

Ale jak to naprawię to na pewno te dwa procesory pójdą pod SS, może też E5200 załapie się na SS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima coooling juz powoli sie kończy panowie :)

chociaz nocami jeszcze ma byc chlodno to w dzien juz coraz blizej 0*

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za wytrwalosc w dazeniu do postawionych celow, a cieplo pewnie nie bylo ;]

Dziękuję :) Siedziałem ubrany "na cebulę", czyli sweter, polar, jeszcze jeden polar, kurtka zimowa + czapka i kaptur. Do tego ciepłe buty i kalesony. Mi było ciepło, a testowałem ponad 3 godziny ;)

 

Gratuluję.

Ambicja jest najważniejsza.

Ładne wyniczki i najważniejsze że poprawione.

Podziękował ;)

 

grafę modowałeś czy tylko okno-mod, kiedy dogrywka ? :-D

Nie ruszałem jeszcze grafy. Tak naprawdę to nie chciał bym tak od razu z nią grzebać, ma może z 1,5 miesiąca :) Okno musiało wystarczyć.

 

Dogrywka będzie może w nocy ze wtorku na środę oraz z czwartku na piątek. Ta druga jest dużo pewniejsza, bo pożyczam grafę od kumpla (tą którą mu wcześniej sprzedałem), 8800GTS 512MB.

 

Planuję na niej zrobić 18,5k w 3dm06 oraz tym samym zarobić parę punktów na hwbocie.

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszałem jeszcze grafy. Tak naprawdę to nie chciał bym tak od razu z nią grzebać, ma może z 1,5 miesiąca :) Okno musiało wystarczyć.

Ja pierwsze co robię z nową grafą to vmody :wink: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieplejsze procki lepiej lataja w zimnie niz te zimniejsze ;)

 

Dokładnie to samo zauważyłem, także niewykluczone, że Devilek ma hitowy proc. W każdym razie to będzie dobra podstawa do jakiegoś 3D :-D

 

Może jeszcze zima cooling odbije w lutym :-D Nawet w tym tygodniu ma być gdzieniegdzie -12 nocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo zauważyłem, także niewykluczone, że Devilek ma hitowy proc. W każdym razie to będzie dobra podstawa do jakiegoś 3D :-D

 

Może jeszcze zima cooling odbije w lutym :-D Nawet w tym tygodniu ma być gdzieniegdzie -12 nocą.

Proc moze i hitowy, ale memki 2 x 2GB, starannie ograniczaja jego fsb, oczywiscie przy normalnym dzielniku pamieci. I nie pomaga tutaj "pilowanie" nb :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym tu raczej DFI DK P45+

No ja już mam :P . Jeszcze przyjdą memki lepsze i zaczynamy zabawę z LN2 ;)

 

Hehe, Devilek- Zmierzymy się? xD Na wodzie wygrałem :P

Edytowane przez ROBAK13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już mam :P . Jeszcze przyjdą memki lepsze i zaczynamy zabawę z LN2 ;)

 

Hehe, Devilek- Zmierzymy się? xD Na wodzie wygrałem :P

W MHz wygrales, w wynikach raczej srednio, bo od 2k1 do 2k5 + PI 16/32M cienko to widze. Ten Twoj GTX 260 jakis sredni :wink: A to odpowiednik mojego HD 4870. Chcesz cos gonic, to na poczatek zapraszam w 2k3 - 686XX single gpu.

 

Taka mala probka fsb/mem :gitarzysta: 2 x 2GB @ tak dosyc.

 

Dołączona grafika

 

Edit : popatrz na swoje 16M i moje 16M w PI, tak dla przykladu.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tak do jaj napisałem ;)

 

W 2k3 jeszcze spokojnie mógł bym trochę podbić takty, ale nie miałem już czasu. Co do reszty to masz rację. No w 16M tak jak wspomniałem na samym początku wynik przeciętny bo bez żadnych tweaków. Ty masz jeszcze DDR3 co daje Ci wyraźną przewagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tak do jaj napisałem ;)

 

W 2k3 jeszcze spokojnie mógł bym trochę podbić takty, ale nie miałem już czasu. Co do reszty to masz rację. No w 16M tak jak wspomniałem na samym początku wynik przeciętny bo bez żadnych tweaków. Ty masz jeszcze DDR3 co daje Ci wyraźną przewagę.

Moje 16M takze nie kombinowane, ot tak puszczone. Teoria twierdzi, ze DDR3 + 775 nic nie daje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosto z benchu!

 

Przejdę od razu do sedna, bo konfig ten sam, stanowisko to samo, temperatury te same, tylko grafika to 8800GTS 512MB G92 :)

 

Założenia:

 

- 18500 punktów w 3dm06

 

- liczyłem wprawdzie na 18600 pkt. żeby wskoczyć z tym GTSem na 1 miejsce w Polsce (wg hwbot.org) :)

 

Wyniki:

 

Screen mówi sam za siebie :D

 

Dołączona grafika

19181 pkt.

 

Galerii nie będzie bo wszystko wyglądało tak samo.

 

Podsumowanie:

 

Zostałem naprawdę mile zaskoczony! :D Punkciki na hwbocie wpadły i teraz mogę zadowolony z siebie spokojnie położyć się spać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę wyższą temperaturę na CPU, także to średnie porównanie ;) Nie wspominając, że Cube3 to jest śmiech a nie wydajność ;]

 

Nie mam sponsora, bo by -120*C poleciało na IHSa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...