Skocz do zawartości
ROBAK13

Zimowe Ex Oc By Robak ;)

Rekomendowane odpowiedzi

kurde zaraz mrozy skoncza sie, a ja wciaz nie mam pamieci ktore pojda wyzej niz 1100:/ bo tez bym wystawil kompa na mróz. u mnie bylo wczoraj -23,5 wiec mysle ze jakis rekord bym zrobil :)

a tak na marginesie, szacun za wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gronio89 masz fajnego E6300 "CPU : Intel Core2Duo E6300 1.8Ghz-1.1v@ 2.8 def v @ 3.8Ghz 1.4v + Karakorum HP120"

Ja też ostatnio kupiłem E6300 i właściciel mówił że 3.9Ghz robi spokojnie a ja nie mogę zrobić 3.8Ghz i nie wiem co jest bo wcześniej 3.7Ghz na nim zrobiłem a teraz 3.6Ghz nie chce zrobić i nie wiem dla czego.

A chłodzenie jest pod ręką.

Chyba będę musiał coś pokombinować z nim bo na AC mi 515Mhz FSB nie chce przekroczyć a na FC robił 528Mhz a znowu u poprzedniego właściciela 557Mhz na WC.

Może zmienię bios i po testuje, bo na razie to ten procesor jest zagadką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz wlasnie sie ugaduje na nowe pamiatki do testowania :D

no fajnego ale go sprawdzic nie moge bo fsb max 550:/ czyli 3850 jak na razie idzie max. a wiem ze to pamieci bo ustawiam wiekszy dzielnik a fsb mniejsze tak zeby 1100 zrobily i nic po za to nie chca isc :/

zobaczymy ile ten dziadek pociagnie :D

bios tez ma znaczenie, ja na najnowszym nie moge 3.6 zrobic a na starszym 3.6 jest rock stable. ale potrzebuje powyzej tej wartosci nawiew na chipset. moze i Ty sprobuj. :)

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gronio89 masz fajnego E6300 "CPU : Intel Core2Duo E6300 1.8Ghz-1.1v@ 2.8 def v @ 3.8Ghz 1.4v + Karakorum HP120"

Ja też ostatnio kupiłem E6300 i właściciel mówił że 3.9Ghz robi spokojnie a ja nie mogę zrobić 3.8Ghz i nie wiem co jest bo wcześniej 3.7Ghz na nim zrobiłem a teraz 3.6Ghz nie chce zrobić i nie wiem dla czego.

A chłodzenie jest pod ręką.

Chyba będę musiał coś pokombinować z nim bo na AC mi 515Mhz FSB nie chce przekroczyć a na FC robił 528Mhz a znowu u poprzedniego właściciela 557Mhz na WC.

Może zmienię bios i po testuje, bo na razie to ten procesor jest zagadką.

Widziałeś screeny z wynikami poprzedniego właściciela? ;)

 

VTT w górę, VNB w górę, CPU PLL w górę i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, oprócz jednego G.Skilla (~2.9v) nic innego nie udało mi się zabić napięciem, a już kilka gratów przemęczyłem :D

 

BTW, pamiętacie mojego E8400 który przez kupe czasu latał na >1.3VTT coby obalić teorię że od tegoż napięcia cpu pada? Nadal żyje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, oprócz jednego G.Skilla (~2.9v) nic innego nie udało mi się zabić napięciem, a już kilka gratów przemęczyłem :D

 

BTW, pamiętacie mojego E8400 który przez kupe czasu latał na >1.3VTT coby obalić teorię że od tegoż napięcia cpu pada? Nadal żyje :D

Roznie bywa z napieciami i zabijaniem cpu ... Moj E8400 mial okolo 50C w idle, load znacznie wiecej i zyje, ma sie dobrze i niech sluzy nowemu wlascicielowi. Ale E6700 zabilem w tempie blyskawicznym poprzez wlasnie vtt, ale tam juz bylo po 1.7, 1.8v a chlodzenie mial odpowiednie ( -90C )

 

Ciezko w sumie okreslic, od czego mozna latwo cepa zabic, temp, czy napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VTT w górę, VNB w górę, CPU PLL w górę i jazda.

VTT dawałem 1.7v bo więcej nie mogę.

NB 1.52v spokojnie wystarcza przy Quadzie nawet tyle nie daje a tu FSB niższe.

PLL próbowałem 1.5v/1.61v/1.85v/1.95v/

 

Na SS wyciągnąłem ponad 4.7Ghz a na dobrym AC przy otwartym oknie 4.6Ghz nie mogę zrobić.

 

Testowałem to na biosie F9, Wczoraj wrzuciłem na próbę najstarszy bios F4 i nawet 500Mhz FSB nie chciała odpalić.

Muszę wszystkie przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w moim przypadku pomysł z "zima cooling" przyszadł sam. chłodnica od pewnego czasu stoi na parapecie, a nieszczelne okno na nowo zacheciło do zabawy już niemal zapomnianym tematem OC.

 

Wczoraj ze swoim Q6600 doszedłem do @4280. Do rekordów pewnie jeszcze daleko (chociaż widzę na HWBOT, że 4400 to już pierwsza setka). A to wszystko po lekkim uchyleniu okna - temp ~5C i staram się szybko konczyć co by mi woda nie zamarzła w tygonach.

 

W sumie i bez otwierania okna jest nieźle - przy 3900 mam poniżej 40C w stresie ale do rzeczy:

 

Boję się o VTT. Generalnie procek sprawiał wrazenie jakby jego Oc nie było zalezne w dużej mierze od napięcia cpu, na tym etapie chcę więcej OC, muszę dać więcej na VTT. To @4.2 zrobiłem przy 1.38. Please poradźcie mi ile mogę jeszcze podnieść VTT, żeby nie ryzykować spalenia procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie dzisiaj odwagi mi wystarczy na to vtt 1.45. Dzięki za rady.

 

Co do wody w -15 nie bardzo qmam jakim cudem miałby mój feser nie zamarznąć w ujemnej temperaturze. Po uchyleniu okna niemal natychmiast mróz ściska mi wentyla, który jest wystawiony na mróz. Rzęzi po całej zabawie jeszcze przez co najmniej pół godzinki.

Edytowane przez loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze chłodnica może być zimna :D woda musi być cieplejsza :D no chyba ze coś dodane aby nie zamarzało ale ogólnie woda płynie zbiera ciepło to nie powinno być problemów.

Tak sobie myślę ile by Radzio 4890 wycisną przy tych powiedzmy 5C :P przy ~40C daje rade na 1040Mhz :D ale nie dadzą mi wyziębić chaty niestety :(

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwagi starczyło do 1.48V ;-) , zato trochę napięcie procka podniosłem co niestety nie dało wielkich efektów. Potrzeba mi jeszcze ze 100hz, żeby zaistnieć na liście ;-(

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=974958

 

 

a co do temp. to po 5 minutach temperatura procka spada mi do 0 więc chyba jednak woda chłodzi się szybciej niż mówicie. Ja tylko uchylam okno na moment testów ;-) jakbym jeszcze budę na parapecie walnął to by i reszte kompa zmroziło. Teraz NB przy 1.7 miał 30C. Tylko komp stoi już "w ciepłym pokoju" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wysłużonym DFI nie widzę takiej opcji. Jak to się wyłącza? Czy przypakiem jak wyłączę jakieś rdzenie to mmój wynik nie zostanie odrzucony? W screenach na liście widzę, że mają wszystkie rdzenie włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zejdę z tematu, ale i tak się tu troszkę śmietnik zrobił ;)

Na ile byście określili różnicę w OC na E8400 przy DI vs LN2? Wiem, że to zależy od wielu czynników np. CB. Ale tak z doświadczenia, w przybliżeniu?

Bo mam w tej samej cenie 1kg DI i 1l LN2 (LN2 ciut taniej ;) ). Tyle, że z tym drugim będzie dużo problemów. Trzeba załatwić termometr, dewar...... Warto?

Edytowane przez ROBAK13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że nawet na ln2 nie podciągniesz wyżej tego cepa niż na AC, bo Ci się FSB skończy.

 

IMO nie zabieraj się za azot, jak nie miałeś nigdy do czynienia z subzero, wcale nie jest tak kolorowo jak na AC i zimnym powietrzu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie wyniki na hwbocie DI vs LN2. Termometr w obydwu przypadkach jest potrzebny, więc musiałbyś załatwić tylko dewar. Tylko, że jednak jest to różnica jednak tych 110~C więc LN2 trudniej okiełznać ;)

 

A najlepiej to sprzedaj mi swojego E8400 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę właśnie i trochę szkoda........ tylko zastanawiam się ile by wyciągnęły te procki z pierwszej 10 pod DI. Bo pewnie od razu próbowali na LN2. Więc to do końca nie oddaje różnicy. Co innego gdyby ktoś zrobił porównanie i tego samego procka najpierw pod DI puścił, a później pod LN2.

Ale termometr przy DI chyba nie jest niezbędny? Przydał by się na pewno, ale w sumie to po co on by tam był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...