Skocz do zawartości
CELK

Coś Lepszego Niż Slip Stream 800rpm

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem w CHIEFTEC GPS-350EB-101A wentylator na SCYTHE Slip Stream 800RPM i jakoś nie jestem z tego zadowolony, jak dla mnie jest za głośny (nie wiem czy to sam wentylator tak szumi czy to dżwięk powietrza które przelatuje przez zasilacz) i prawie nie wieje (niby 800 obr ale spodziewałem sie więcej), a powietrze które wylatuje jest z leksza ciepłe. Czy jest jakiś wentylator który by był cichszy i troche lepiej wiał (chociaż sam cichszy i nie gorzej wiejący ostatecznie mógł by być). Gentle Typhoon ??

 

Przy okazji potrzebuje jeszcze 80 mm, też żeby jak najciszej i żeby jeszcze coś tam wiało. Jakie predkości szukać? 2000obr? Arctic Cooling Fan F8 PRO? czy coś w zwykłej obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gentle Typhoon do pracy w poziomie będzie dobrym wyborem.

2000obr i cisza? Zapomnij. Obecnie na karcie mam wentylator podobny do tego co podałeś i na 1000rpm jest wyraźnie słyszalny.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w CHIEFTEC GPS-350EB-101A wentylator na SCYTHE Slip Stream 800RPM i jakoś nie jestem z tego zadowolony, jak dla mnie jest za głośny

:blink:

... a miałem go kupić ... a możesz porównać do jakiegoś wentylatora o standardowej ilości łopatek też 120 mm ? (głośność przy tym samym RPM, "siłę wiania", wibracje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zephyr 140 na 7V albo automatyczna regulacje, przy 12V hałasuje (przynajmniej mój). Co do Slip Stream 800 to przedwczoraj wsadziłem go w Tagana BZ zamiast oryginalnego 135mm i dopiero wtedy dowiedziałem się który wentyl tak hałasował :) dopiero po przyłożeniu ucha słychać lekki szum powietrza jak już ktoś wcześniej wspomniał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 slim stream 800rpm w budzie,i trzeba przystawić ucho żeby je usłyszeć

Ja jakoś go słysze, nawet zatrzymałem wszystkie inne wiatraki żeby zobaczyć czy to rzeczywiście ss. może może ten szum powietrza jest przez kanciaste radiatory, tylko że ich tam też za dużo nie ma....

 

A co do 80 mm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, jaki cichy wentylator 140mm warto kupić do fanswapa?

tanio - zephyr, ale w do pracy w poziomie nie bardzo, po jakimś czasie zaczyna terkotać. Trochę drożej Noiseblocker XK2: http://www.cooling.pl/noise-blocker-blacks...ukt,551967.html jeszcze drożej - Noiseblocker PK2, zbiera dobre opinie więc może warto dopłacić?: http://www.cooling.pl/noise-blocker-blacks...ukt,552025.html

 

Mam w swojej zasiłce Noiseblockera XL1, to co prawda wersja 120mm, ale to chyba nie ma dużego znaczenia, nie sądzę żeby droższe 140 były gorsze ;). I przy wyłączonych wszystkich pozostałych wentylach w budzie i uchu przyłożonym do zasilacza (wentyl na ok 750 rpm) słyszę tylko b. cicho przepływ powietrza (i trochę głosniejszy pisk cewek :P). Ale już z ok. 20-30 cm szumu powietrza nie słychać. Nie jest to co prawda ekstremalnie wyciszony system i nie chciało mi się wyłączać kompa żeby odłączyć dysk (który mimo bitumenboxa jest teraz najgłośniejszym elementem).

 

Z innych wentylatorów to tak jak inni wyżej polecali: s-flexy albo gentle typhoony, ale tych nie słyszałam więc się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...