Skocz do zawartości
KAX_

Bsod I Nagłe Wyłaczanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam temat bo sam nie wiem jak sobie z tym poradzić. Od jakiegoś czasu moja padaka z podpisu zaczęła strzelać fochy co objawiało się nagłym wyłączeniem komputera albo przy ekranie logowania do systemu albo zaraz po logowaniu ogólnie jeśli przez pierwsze kilka minut się nie wyłączył mógł chodzić kilka dni non stop bez problemu. Wczoraj ta sama historia odpalam wieczorem komputer oczywiście się wyłączył odpalam jeszcze raz wyskakuje komunikat o uszkodzonym pliku systemowym więc wkładam płytkę z XP odpalam naprawianie sytemu co ograniczyło się do odpalenia konsoli zalogowania się i wyjścia po czym odpalam jeszcze raz, system się uruchamia, loguje się, pokazuje się mój piękny pulpit ładuje sobie programy z autostartu po czym ukazuje się jeszcze piękniejszy BSOD z komunikatem Stop: 0x0000008E (...) bez żadnego dodatkowego opisu błędu, no to jeszcze jedna próba i to samo więc odpalam tryb awaryjny i wywalam z autostartu wszystkie niepotrzebne aplikacje i nadal to samo. Odpaliłem jeszzce raz tryb awaryjny i googluje niestety nic konkretnego nie znalazłem, a to ram, a to coś innego. Odpaliłem Prime i nie sypie żadnymi błędami więc ram raczej odpada. Nie instalowałem też, żadnych nowych aplikacji, sterowników itp. Jedyną modyfikacja to nowy dysk i reorganizacja starego na którym jest system (zwiększenie rozmiaru partycji systemowej i połączenie dwóch pozostałych partycji w jedną) po tej operacji dwa dni chodził jak zwykle czyli od czasu do czasu tylko się wyłączył. Napięcia raczej w normie 4,99V i 11,8V. Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze mógłbym sprawdzić?

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam dysk - wgraj HD Tune i przeskanuj go.

 

Zasilacz napięcia może i mieć w normie, ale dla świętego spokoju radziłbym sprawdzić sprzęt na innym. Podobnie z pamięcią - spróbuj uruchomić kompa na jednej kości, poprzekładaj je do innych slotów itp. Poza tym sprawdź temp. i ustaw sprzęt na default'owe ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o zasilaczu ale zastanawiało mnie, że jeśli nie wyłączyć ię na początku to później nie ma problemów niestety nie mam innego do sprawdzenia. Odpaliłem też HD Tune bo akurat miałem pod ręką był jeden bad ale naprawiony programem MHDD i nadal BSOD mimo wszystko wrzucam poniżej smart'a może Tobie to coś więcej powie. Co do kości i reszty to sprawdzane zarówno na def ustawieniach jak i na aktualnych BSOD podczas normalnego uruchamiania, a w trybie awaryjnym prime nie wywala żadnych błędów...

 

http://img403.imageshack.us/img403/4222/111dfk.jpg

 

 

EDIT: Dodam, ze od momentu pojawienia się BSOD'a czyli wczorajszego wieczoru ani razu się sam nie wyłaczył....

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dysk z tego, co widzę to jest w porządku.

Jeszcze odnośnie wspomnianego błędu w pierwszym poście (0x0000008E), to baza wiedzy Microsoft pokazuje powiązanie z pamięcią RAM - http://support.microsoft.com/kb/315335/pl

 

Możesz jeszcze spróbować wyczytać coś z debugera - przejrzyj informacje z TEGO linka, może coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem ten kod błędu na stronie MS ale przed chwilą jeszcze raz poprzekładałem kości między slotami, próbowałem każdą z osobna, ustawienia w biosie na def i nadal BSOD

 

Co do debuggera to przy próbie instalacji wywala "Administrator skonfigurował założenia systemowe,aby zapobiegały tej instalacji"

 

Jeśli do jutra nic nie wymyśle chyba poleci reinstal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo wreszcie ogarnąłem system ale wielkie dzięki za odzew! :) Przyczyną okazały się prawdopodobnie uwalone sterowniki nvidii po wywaleniu i zainstalowaniu nowych wszystko na razie wydaje się być dobrze... szczerze to jak dla mnie zamiast kodów na BSOD'ach mogło by być napisane "Nie wiemy co jest przyczyną radź sobie sam " ;)

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...