Skocz do zawartości
kuebk

Peltier + E8500 + True

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz miec odpowiednio mocnego peltiera i jeszcze jakos odprowadzic to cale cieplo z niego. Teoretycznie true powinno dac rade, ale nie wiem czy to cos da w oc. Chociaz tez o tym myslalem...

Edytowane przez manieq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade bez zadnego oc, podneisiesz troche napiecie i koniec, temp - 80 st w idlu, wiem, bo sam to przerabialem. ja mialem 90w pelta [wiem, nie duzo], jego cieplo + cieplo wydzielane przez cpu zniszczy true. jakbys jeszcze dal mocniejszego peltiera to koniec. co innego przy chlodzeniu woda, ja przy tym 90w pelcie i e7200 @ 3,5 i 1,15v w idlu mam 14 st, a pod linxem 33-35.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie moglem sie tego domyslic ze duet peltier+true nie bedzie najbardziej udanym polaczeniem.

 

Moze i glupi pomysl-pytanie ale czy jakby powiedzmy dac peltka 50w do procka ktory dajmy na to wydziela 70w to taka kombinacja przyniosla by czesciowa poprawe temperatury czy koniecznie peltier musi odebrac wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

daj sobie spokój - peltier to ciekawostka ale praktycznie to jedna wielka porazka....co z tego że schłodzi procek skoro wydzieli mase ciepła które i tak musisz odprowadzic i do tego ten syf zasilic?...kiedys ludzie się tym jarali ale to ściema a nie cokolwiek co ci pozwoli na oc

jedyny plus to nizsze tempy na procku...ale znacznie większe ilosci ciepła do rozproszenia.....

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestować w WC, będzie o 100x lepiej niż pelt. Tak jak napisał @pkomp, pelt to bardziej ciekawostka, w duecie z ac to nie ma prawa działać.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć satysfakcjonujące temperatury musisz użyć peltiera o mocy przynajmniej dwa razy większej niż moc wydzielana przez procesor. Czyli peltier 150w to nadal za mało.

Edytowane przez brisbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...