Skocz do zawartości
8344237746

Hd3850 I Sprzętowe Dekodowanie X.264

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

składam dodatkowy komputer do odtwarzania filmów w HD. Planuję umieścić w nim Semprona 3000+(1.8GHz), więc nie ma mowy o 1080p. Wpadłem jednak na pomysł, żeby włożyć do niego kartę graficzną, która odciąży procesor i pozwoli na płynne odtwarzanie nawet w/w FullHD. Przymierzałem się do GeForce'a 8600 GT, jednakże w nieco wyższej cenie mam możliwość dostać właśnie Radeona HD3850. I stąd mam pytanie, czy sprzętowe dekodowanie materiałów x.264 jest już dostępne w tej serii, czy będzie możliwe dekodowanie filmu na tej karcie? Z tego co przeglądałem jest to na pewno obecne w serii HD4xxx(na kartach nvidii pod win7 bądź vistą działa to np. w playerze Media Player Classic - Home Cinema - po ustawieniu kodeka "EVR", na linuksie z kolei wystarczy włączyć kodek z "VDPAU" np. w SMPlayerze). Podczas odtwarzania w ten sposób procesor jest obciążony zaledwie w kilku %(zamiast jak normalnie - kilkudziesięciu). W przypadku semprona jednak umożliwiło by to płynne odtwarzanie wspomnianego FullHD(co jest dla mnie istotne). Czy ktoś próbował to u siebie konfigurować na kartach serii HD3xxx? Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bo lada dzień chcę kupić kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDPAU wymaga karty nVidii, informacje ktore karty co oferujasz masz tutaj. ATI nie bedzie z tym wspopracowac i kombinuje cos wlasnego, narazie dla kart zgodnych z UVD2 (klik). 3850 to jeszcze UVD+, ktora wedlug zapowiedzi ma byc rowniez obslugiwana, ale to kwestia czasu i predko bym sie tego nie spodziewal. Tak to wyglada na Linuksie, w przypadku Windowsa moze to oczywiscie inaczej wygladac.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za szybką odpowiedź. Ale nadal nie wiem czy ten Radeon sprawnie poradzi sobie z FullHD. Teoretycznie ma sporo większą moc obliczeniową od tego 8600GT. Pytanie jak to wygląda w praktyce na nowych sterownikach i czy brak UVD2 od razu przekreśla wszelkie szanse na płynne 1080p póki co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz roznice miedzy wersjami UVD, powinno troche rozjasnic. Na Linuksie FullHD nie odtworzy, dekodowaniem bedzie zajmowal sie procesor, pod Windowsem nie powinno byc problemow. Wiele zalezy tez od tego jak skompresowany jest film. 8600 ma wg. wikipedii pelna obsluga H.264, ale juz z VC-1/WMV9 radzi sobie tylko czesciowo a i takie pliki sie zdarzaja. Najlepiej i najpewniej bylo by wziac karte, ktora obsluguje "Features Set B" badz "C" i miec pewnosc, ze nie bedzie niczym problemow ani pod Windowsem ani Linuksem. Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że 3850 poradzi sobie z full HD.

 

Jeśli komp ma byc tylko do filmów, lub chcesz uruchamiać linuxa (XBMC) na twoim miejscu jednak zastanawiał bym sie nad kartą nvidii z VP2/3. Jak bedziesz czasem grał to 3850 bo mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie - zainstaluj vista codecs(dzialaja na kazdym systemie) (z shark007.net) i wybierz DXVA i wspomaganie grafiki....i nie martw sie o nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3467170

 

tutaj masz moj wykres czyli

 

amd@1000 i Asrock A780fullHD (czyli 3200 ) +2giga ramu max zurzycie proca przy przewijaniu to 33% :D

 

na linuxie jest gorzej ale zgodnie z tym tematem cos sie juz ruszylo

 

http://www.phoronix.com/forums/showthread.php?t=19983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...