Skocz do zawartości
lochoo

> X-fi Titanium I Problem Z Przeskakiwaniem Klatek W Filmach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem zakupić nową kartę dźwiękową. Mój wybór padł na Sond Blastera X-Fi Titanium. Wcześniej miałem Audigy SE. Po odinstalowaniu jego sterowników, wymianie karty i zainstalowaniu sterów do nowej wszystko wydawało się być OK dopóki nie odpaliłem filmu. Okazało się że w każdym filmie średnio raz na 1-2min obraz przeskakuje o jakieś 1-2 s. Widać jak gdyby takie przyspieszenie w ruchu. Wrzuciłem problem w googla, okazało się że nie jestem jedyny który ma powyższy problem z tą kartą. Znalazłem trochę propozycji rozwiązań (Próbowałem ponownie zainstalować DirectX i odinstalowałem kodeki K-Lite Codec Pack a zainstalowałem CCCP) ale żadne z nich nie okazało się pomocne ani dla mnie ani dla większości ludzi, którzy mają ten sam problem.

 

Jeżeli ktoś zna rozwiązanie powyższego problemu proszę o pomoc, moja konfiguracja sprzętowa w sygnaturce. (Jeżeli ktoś zamierza mi pomóc tekstem trzeba było kupić Xonara DX Szajsusa to może sobie oszczędzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klite możesz olac bo sa zacofane na chwile obecną a cccp to słabizna....ja uzywam vista codecs od shark007 i szczerze polecam - bardzo dobre kodeki z pełnym wsparciem dla kart graficznych korzystających z DXVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klite możesz olac bo sa zacofane na chwile obecną a cccp to słabizna....ja uzywam vista codecs od shark007 i szczerze polecam - bardzo dobre kodeki z pełnym wsparciem dla kart graficznych korzystających z DXVA

Witam!

 

Nie spotkałem się z Vista codecs. Jak mniemam po nazwie są pod Vistę a ja mam XP, niemniej problem już rozwiązałem instalując kodeki: XP Codec Pack. Całkiem przyzwoita paczka. Jak dotąd wszystko chodzi włącznie z filmami HD (w mkv) a co ważniejsze klatki nie przeskakują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://shark007.net/

 

tu masz link - wiem nazwa jest myląca ale chodzą świetnie na każdym systemie - najlepsza paczka jaką kiedykolwiek miałem szczególnie do wszelkiego hd

i pewnie jedyna w pełni korzystająca z mocy karty graficznej do wspomagania odtwarzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza paczka jaką kiedykolwiek miałem szczególnie do wszelkiego hd

i pewnie jedyna w pełni korzystająca z mocy karty graficznej do wspomagania odtwarzania

E tam bzdura, to nie jest jakas magiczna paczka z kodekami. Wystarczy media player classic ktory posiada juz w sobie kodeki wspierajace sprzetowe dekodowanie lub odpowiednio skonfigurowane kodeki chociazby wlaczenie CUDA dla nvidii w CoreAVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam bzdura, to nie jest jakas magiczna paczka z kodekami. Wystarczy media player classic ktory posiada juz w sobie kodeki wspierajace sprzetowe dekodowanie lub odpowiednio skonfigurowane kodeki chociazby wlaczenie CUDA dla nvidii w CoreAVC

Niestety nie uzywam MPC gdyż nie ma możliwości przesuwania napisów ani przewijania strzałkami. Są to dla mnie dwie krytyczne funkcje, które player musi posiadać dlatego już tyle lat jade na Subedicie i jak dla mnie to nie ma lepszego playera. MPC uzywam tylko jak jakis plik nie daje się otworzyć sub editem (co ma miejsce bardzo rzadko)

 

A tak ogólnie to jak mowiłem zainstalowałem XP codec pack i wszystko działa bez zarzutu, także problem właściwie został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie uzywam MPC gdyż nie ma możliwości przesuwania napisów ani przewijania strzałkami.

To tak w ramach OT film przesuwa sie za pomoca Ctrl+strzałka.

A innym calkiem dobrym odtwarzaczem jest KMPlayer, gdzie mozna sobie ustawic jakie kodeki z sytemu maja byc uzywane, ma tez jakies swoje wbudowane kodeki.

W sumie subedita to czasem jeszce uzywam ale wlasnie tylko jesli cos nie tak jest z napisami i trzeba dodac, odjac pare sek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak w ramach OT film przesuwa sie za pomoca Ctrl+strzałka.

A innym calkiem dobrym odtwarzaczem jest KMPlayer, gdzie mozna sobie ustawic jakie kodeki z sytemu maja byc uzywane, ma tez jakies swoje wbudowane kodeki.

W sumie subedita to czasem jeszce uzywam ale wlasnie tylko jesli cos nie tak jest z napisami i trzeba dodac, odjac pare sek :)

  • Strzalka w gore/w dół minuta w przód/w tył
  • Strzałka w prawo/lewo 5s. do przodu/do tyłu
  • Licznik w prawym górnym rogu
  • Możliwość podwyższania i obniżania napisów (w filmach panoramicznych mam je na czarnym pasku i nie zasłaniają filmu ani, jak to ma miejsce w MPC, nie pojawiają się na środku ekranu gdy kolejne linijki szybko po sobie następują )
  • I właśnie możliwość dopasowywania napisów do posiadanej wersji filmu (jak i tworzenie napisów co czasem mi się zdarza)

Powyższe cechy sprawiają że Sub Edita nie zamienię na żaden inny program (testowałem już z 20 innych i jak dla mnie wszystkie są do bani :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...