Skocz do zawartości
athlonik85

Sprzęt Do Obsługi Monitoringu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Potrzebuję złożyć komputer który będzie służył do monitoringu dużej posesji. Musi obsłużyć od 8 do 12 kamer , jeszcze nie wiadomo dokładnie ile - ale pomiędzy tymi liczbami.

 

Chcę użyć dwóch kart DVR jedna obsługuje 4 kamery druga 8. Kodują w H.264 640x480 Pierwsze pytanie o wybór złącza. Karty dostępne są zarówno ze złączem pci-e jak i zwykłym pci.- będzie to miało wpływ na wybór płyty.

Cechy komputera:

-Mała obudowa , myślałem tutaj o miniATX, albo nawet jeszcze czymś mniejszym żeby nie zajmowało dużo miejsca i było ciche. Obudowa musi jednak akceptować karty PCI pełnej wielkości...

-CPU - wystarczający do obsługi podglądu tych kamer na 2 LCD , niska temperatura, mały pobór prądu bardzo w cenie.

-GPU , j/w musi obsłużyć dwa monitory. Cicha/ mało pobierająca. - Może pasywna ?

-Dysk - Duży , cichy - 1 TB powinien raczej wystarczyć. Nie ma potrzeby długotrwałej archiwizacji nagrań (dwa dni wystarczą). Nagranie godziny materiału z jednej kamery to ok 100 MB czyli 2.4 GB na dobę. Lepiej to rozwiązać na jednym HDD , czy większy dać dla samych nagrań ?

Płyta: odpowiednia do całości , minimum 2 złącza odpowiednie dla kart (PCI-E, albo PCI)

RAM : 2 GB chyba starczy? - chcę użyć windowsa XP więc więcej i tak chyba nie ma sensu.

Monitory : dwa LCD - chyba panoramiczne , będzie wygodniej wyświetlić wszystkie kamery. Matryca może być TN, czas reakcji i kolory nie grają tutaj roli.

 

Zależy mi na ciszy i energooszczędności gdyż sprzęt będzie pracował 24h - może CPU uda się zrobić pasywnie z samym przewiewem przez obudowę ? Wszystko jedno czy będzie to AMD czy intel.

Koszty: najważniejsze żeby spełniło dokładnie podane wymagania i było jak najmniej zawodne. Da się to zamknąć w 1500-2000 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

ierwsze pytanie o wybór złącza. Karty dostępne są zarówno ze złączem pci-e jak i zwykłym pci.

zalezy jaka plyte glowna kupisz...wiadomo ze w matx jest mniej laczy niz w "normalnych" wiec na 99% bedzie zwykle pci (matx) nasuwa sie tu tez problem miejsca - mianowicei jesli wsadzi sie grafike 1 lacze zostaje zajete przez chlodzenie karty...

 

Koszty: najważniejsze żeby spełniło dokładnie podane wymagania i było jak najmniej zawodne. Da się to zamknąć w 1500-2000 zł ?

wazne pytanie to czy monitory maja byc w tej cenie? oraz zamiast 2 monitorow mozna by sie zastanowice nad jakims 1 wiekszym lub TV32 (o ile jego cena nie wchodzi w koszt komputera)

 

No i napisz czy chcesz sprzet nowy czy uzywany...rowniez nie napisales czy masz pozostaly sprzet typu zasilacz, itp

 

 

Edit: jesli w cene nie wchodza monitory to moge wstepnie zaproponowac

 

Proc: athlon II 245 lub 250 | 250zl

Mobo: ASUS M4A785TD-M EVO | 300zl

Ram: ddr3 2gb 1333 | 200zl

chlodzenie proca |100zl

dysk 1,5 | 400

 

akurat mozna by tu skozaczyc z zintegrowanej grafiki wiec pradu by malo bralo i pomniejszony koszt o zakup grafiki, pozatym zmiescily by sie 2 karty dvr tak jak chciales, ceny orientacyjne

 

dysk warto doplacic i kupic 1,5

 

oczywiscie zawsze mozna wydac mniej kupujac uzywki, czy zmieniajac konfig na slabszy...

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Poniżej 2k to można kupić rejestrator DVR już i nie kombinować z kompem.

w sumie to bardzo dobry pomysl...szkoda ze sam na niego nie wpadlem : :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty DVR są na pci-e x1 więc nie zajmują slotów x16. Zintegrowane GPU pociągne 2x LCD .

Monitory to oddzielne pieniądze , chyba 2x LCD jest wygodniejsze niż jeden duży TV 32'' ,myślałem o jakichś wide 19'' LG albo benq , można kupić szukę w okolicach 400 zł co daje 800.

Nie mam pod to zasilacza ani budy.

 

Co do rejestratora - to wolał bym kompa ze względu na większą elastyczność i łatwość późniejszej rozbudowy systemu.

Edytowane przez athlonik85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

karty DVR są na pci-e x1 więc nie zajmują slotów x16. Zintegrowane GPU pociągne 2x LCD .

Monitory to oddzielne pieniądze , chyba 2x LCD jest wygodniejsze niż jeden duży TV 32'' ,myślałem o jakichś wide 19'' LG albo benq , można kupić szukę w okolicach 400 zł co daje 800.

Nie mam pod to zasilacza ani budy.

 

Co do rejestratora - to wolał bym kompa ze względu na większą elastyczność i łatwość późniejszej rozbudowy systemu.

jesli jednak wolisz kompa w matx to w dalszym ciagu polecam Ci to co wyzej, masz 1 pcie x1 i drugie x16, gdzie wsadzisz druga karte...

 

do tego zasilacz 400-500W starczy bez problemu i jakas fajna bude gdzie wszystko sie zmiesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty DVR są na pci-e x1 więc nie zajmują slotów x16. Zintegrowane GPU pociągne 2x LCD .

Monitory to oddzielne pieniądze , chyba 2x LCD jest wygodniejsze niż jeden duży TV 32'' ,myślałem o jakichś wide 19'' LG albo benq , można kupić szukę w okolicach 400 zł co daje 800.

Nie mam pod to zasilacza ani budy.

 

Co do rejestratora - to wolał bym kompa ze względu na większą elastyczność i łatwość późniejszej rozbudowy systemu.

 

Moim zdaniem nie kombinuj, kup rejestrator na 16 kamer lub mniejszy jeśli bedzie to max8 kamer.

Podstawowy model 16x to jakieś 1300-1500 do tego dojdzie jakiś dysk za ok 300. Wersja z Lanem będzie pewnie droższa ale czy konieczna?

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak z tym że do rejestratora trzeba mieć monitor z wejściem BNC , nie podepnę do tego dość tanich LCDków, dodatkowo do kompa mogę sobie podpiąć sterowanie oświetleniem itp - ogólnie jest bardziej rozwojowy - posesja jest duża i chciał bym sporo rzeczy podpiąć do jednego ośrodka sterowania - światła , bramy itd.

 

400 W ? a nie wystarczy do tego coś słabszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rejestratora - to wolał bym kompa ze względu na większą elastyczność i łatwość późniejszej rozbudowy systemu.

Zapewniam Cię że niezawodność, stabilność działania i komfort obsługi jest bez porównania wyższe w przypadku rejestratora sprzętowego.

 

1. no tak z tym że do rejestratora trzeba mieć monitor z wejściem BNC

2. nie podepnę do tego dość tanich LCDków,

3. dodatkowo do kompa mogę sobie podpiąć sterowanie oświetleniem

4. bramy itd.

1. Nie. W tej cenie są także z wyjściem VGA.

2. Podepniesz.

3. Są rejestratory z wyjściami i wejściami alarmowymi, które umożliwiają sterowaniem urządzeń wykonawczych w określonych sytuacjach.

4. W jakim sensie chcesz podpiąć bramę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał przedmówca, dla Twoich celów rejestrator DVR jest o wiele bardzie kompfortowy w użyciu niż komputer, mam w pracy komputer z kartą, a do domu niedawno dokupiłem sprzętowy DVR + dysk 1TB i ... zamierzam w pracy zmienić kompa na rejestrator DVR :D.

Oprogramowanie w DVR zrobione na Linux'ie, bardzo stabilne i łatwe w użytkowaniu, spore możliwości rozbudowy, chociaż im więcej funkcji byś chciał, tym rejestrator może być droższy.

Możliwość podpięcia klawiatury sterującej, ma wejścia i wyjścia alarmowe, za ok. 2000,- są już dostępne z LAN'em.

Zanim zdecydujesz przejrzyj w internecie, wiele sklepów z tematyką alarmów i automatyką ma spory wybór w rejestratorach, kamerach i akcesoriach, są dokładne opisy funkcji itp.

 

Poza tym rejestrator sprzętowy DVR zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, łatwiej można go schować :)

Edytowane przez rafluk75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm przyjrzę się tym rejestratorom.

Co do bram , rolet, oświetlenia - to chcę wykorzystać elementy inteligentnego domu , np xcomfort . Daje to możliwośc sterowania urządzeniami zarówno pilotem jak i PC

W dalszym ciągu nie widzę związku rejestratora z Xcomfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by to było realizowane przez kompa , to wszystko było by z jednego miejsca przez PC

Nie widzę możliwości dostępu do obrazu z kamer przez Xcomfort.

Natomiast jak w ogóle chcesz do niego mieć dostęp przez net to rejestratory z LAN takie coś umożliwiają poprzez swoją aplikację dedykowaną lub nawet www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , nie rozumiesz :)

 

Gdybym kamery realizował przez kompa , to na tym samym sprzęcie miał bym sterowanie pod system xcomfort. Np na jednym monitorku mam kamerki , na drugim sterowanie bramami , światłem itp... widze że ktoś stoi przy bramie to klikam , brama się otwiera zapala się światło itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , nie rozumiesz :)

 

Gdybym kamery realizował przez kompa , to na tym samym sprzęcie miał bym sterowanie pod system xcomfort. Np na jednym monitorku mam kamerki , na drugim sterowanie bramami , światłem itp... widze że ktoś stoi przy bramie to klikam , brama się otwiera zapala się światło itp...

No to będziesz miał monitorek z obrazem z rejestratora i pilocik od Xcomfort w ręce. Klikniesz na pilocik i brama się otworzy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...