Skocz do zawartości
fomfny87

Cichy Zestaw Pod I5-750 Do 3-3,5 Tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czas zmienic komputer :) Przestalem sie interesowac nowosciami i co jest teraz dobre wiec prosze was o pomoc, troszke poczytalem te forum jak i inne i wybralem takie cos:

 

Mam juz monitor LG 23 cale W2353V,

 

Ceny podaje ze sklepu esc.pl

 

1 x Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX 699zl

 

1 x Scythe Mugen II Rev.B 175 zl

 

1 x MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/ 520 zl

 

1 x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 185 zł

 

1 x bequiet! PurePower L7 530W 249zł

 

1 x Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza) 269zł

 

Ram : nie wiem

 

Grafika : nie wiem

 

 

podliczylem z ramem o wartosci 439 i wyszla cena 2536 zl bez grafiki

 

Pytania:

 

1.Procesor podkrece do 50-70 % mozliwosci OC.. mysle gdzies 3,6ghz mi starczy :), troche nie wiem jak jest z tymi ramami.. czy mam kupic 2000 mhz? czy 1600 ? czy na tym zestawie mozna puscic ramy w 2000 mhz? czytalem inne posty i wiekszosc kupuje 1600 mhz czemu?.. i5-750 chodzi w 1333 standardowo mozna podniesc do 1600 a do 2000 ? ramy musza miec napiecie ponizej 1,65 V lub nie wiecej.. Jakie mam kupic?

 

2. Zastanawiam sie nad jakas tansza grafika do 500 zl z dobra wydajnoscia ale jeszcze lepsza "cichszoscia" :P tylko ktora to taka? Za pol roku, rok byc moze ja wymienie gdy mi sie znudzi :) a ceny tych lepszych spadna, chociaz chyba juz wyroslem z grania, a jesli gram to starcza mi srednie detale...

 

3. Antec Gamer Three Hundred czy w tej obudowie pomiesci sie ten schladzacz mugen 2 ? i bedzie dosc miejsca na dobra wentylacie? czy mozna w obudowie wymienic wiatraki ? bo te standardowe sa glosne..

 

4. Zamierzam kupic 2 dysk twardy f3 za jakis czas i podlaczyc go w raid , czy mozna to zrobic bezproblemowo nie wyciagajac calej plyty glownej itd...? bo jesli nie to kupie odrazu 2 dyski.

 

Co sadzicie o takim zestawie czy cos zmienic? jak z tym zasilaczem jest cichy/wydajny? Pozdrawiam dziekuje za odpowiedzi, Łukasz.

Edytowane przez fomfny87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc kupuje 1600 bo nie widza sensu kupowac 2000 i maja racje , nie ma zadnej roznicy miedzy 1600 a 2000 widac ja tylko w syntetycznych testach , polecany ram od GoodRam 1600 Mhz jest bardzo dobra propozycja niczym nie odbiegającą od zachodniej konkurencji , co do procka to pewnie bez większych problemów pójdzie na 3,8 Ghz a mugen 2 z pasta AS5 bardzo dobrze poradzi sobie ze schłodzeniem , RAID 0 chcesz zrobic do ? jesli na system to zapomnij o RAID tylko kup SSD kingstona 40 GB lub Inela 40 GB (sa tylko dwa takie modele na rynku dlatego nie pisalem pelnej nazwy ) wydajnośc i komfort pracy na systemie zainstalowanym na SSD nie porównywalne do żadnego RAID , komputer dostaje takiego kopa którego najlepszy procesor , ram , plyta nie jest wstanie dac .

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między GoodRAMami 1600 a GoodRAM PRO 2000 jest kolosalna różnica. Te pierwsze są "zwykłe", a te drugie na znakomitych Elpidach Hyper.

 

A GoodRAMy 1333 jak dobrze trafisz to mogą kręcić się nawet na ~1800 przy luźnych timingach.

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

 

Procesor : Intel Core i5 750 - 699 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II Rev. B - 175 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : MSI P55-GD65 - 520 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 340 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD5850 1GB - 1069 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 315 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Obudowa : Aerocool VX-R - 199 zł

 

RAZEM : 3527 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalna wersja wygląda tak:

 

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

Wentylator: Scythe Mugen II Rev.B

Pamięć RAM: Gskill F3-12800CL7D- 4GB ECO, 7-8-7-24, 1,35V, 1600 MHz

Płyta główna: MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/

Dyski twarde: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

 

( W przyszlosci dokupie 2 taki dysk i podepne w raid0 + dysk SSD na system, ram rozbuduje do 8 GB )

 

To czego jeszcze nie wiem

 

Karta graficzna:

 

Karta graficzna: tutaj nie wiem, nie mam tyle kasy zeby kupic karte za 1000 zl ale jakas srednie polke bym chcial zaliczyc, wymagam od karty zeby byla cicha i w miare wydajna.. co o tej sadzicie?

 

http://www.ceneo.pl/4716762 ewentalnie jaki z gf by mogl do niej konkurowac?

 

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black lub Antec Gamer Three Hundred, z wygladu zew bardziej podoba mi sie Antec ale z punktu widzenia technicznego lepszy jest Gladius 600

 

CZY W NIM MOZNA PRZELOZYC PANEL NA SRODKU Z PRZODU Z USB, AUDIO, POWER .. na gore? czy to jest na stale?

 

Zasilacz : OCZ ModXStream Pro 500/600W lub bequiet! PurePower L7 530W ktory cichszy? czy po zalozeniu ze bede mial to wszystko co wyzej pisalem + wydajna karta graficzna 500/530 W da rade i nie bedzie wiatrak zapylal na maxa?

 

Prosze doradzcie cos bo chce to wszystko dzisiaj zamowic, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie paste AS5 do mugena 2 a co do karty to moze jakas 4890 na nie referencyjnym chlodzeniu bedzie wmiare cicha i calkiem wydajna, zasilacz 530 W wystarczy bez problemu dla twojego zestawu z zapasem mocy

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugerujac sie tym testem http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2...wykrespasty.png

 

ta pasta silver 5 wypada dosc przecietnie liquid pro wypada najlepiej tylko czy ktos moze mi powiedziec jak naloze ta paste i nie daj cos sie stanie nie tak z procesorem to oddajac go na gwarancje trzeba ta paste zedrzec? ( bo ona sciera napisy seryjne z procesora ) i czy wtedy jest gwarancja? bo jesli polozenie tej pasty = utrata gwarancji wezme scythe thermal elixir lub nt-h1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj sie samymi testami tylko tym co ludzie maja i sami polecają ja sam na swojej i7 mam AS5 i mam rewelacyjne temperatury a o liquid pro zapomnij poczytaj to sie dowiesz dlaczego ( w skrócie pasta piekielnie trudna do nałożenia , pozbycie sie jej chyba jeszcze trudniejsze , nie umiejetne nałożenie może spowodować zwarcie - spalenie procka , a zysk na temperaturach wcale nie jest taki duży zeby warto bylo sie z nia męczyć ) sam znam paru takich zapaleńców którym nie dalo sie przetłumaczyć ze nie warto inwestować w ta pastę i skończyło sie na tym ze pieniądze wydane , pasta w śmietniku a AS5 w drodze :)

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 x Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

1 x OCZ ModXStream Pro 500W

1 x SilentiumPC Zephyr 120 (13,9 dBA)

1 x MSI P55-GD65 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/

1 x SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

1 x Scythe Mugen II Rev.B

1 x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

1 x Sapphire Radeon HD5770 Vapor-X 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1 x Gskill F3-12800CL7D- 4GB ECO, 7-8-7-24, 1,35V, 1600 MHz

1 x Pasta IC Diamond 7 Carat 1,5g

 

calosc z przesylka wyjdzie mnie 3200 zl

 

Cos byscie zmienili w tym zestawie?

 

Czy 2 wiatraki do tej obudowy gladius 600 wystarcza? czy jest sens kupywac 3 lub 4 wiatrak jest jakas znaczaca oplacalnosc? i co ta grafika zastanawiam sie jeszcze nad Radeon HD4870 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 5770 przez 6 dni i zwróciłem do sklepu.O ile w testach ok i sporo punktów w 3dmarku i fpsów w grach (CoD V,CS:S,TF2) to mało płynna przy 1650x1050, z mnóstwem mikroprzycięć.Magistrala 128 bitów to chyba jednak nienajlepsze rozwiązanie do takich rozdziałek.Wcześniej mialem Palita 4870 i bez turbo był dużo płynniejszy,choć w testach mniej oczek niż 5770 ,to fakt. W podobnej cenie co 5770 (do 700zlp) można dostać już 4890 ... i jeszcze, przy oc 5770 (850 na 950 i odpowiedno 4800 na 5200 ,1.37V , bo wtedy karta jest wyraźnie szybsza) zaczyna suszyć,także jesli szukasz cichej karty + oc to cicha ona tu nie jest.Na ustawieniach defaultowch jest całkiem przyzwoicie i można polecać.

Edytowane przez monty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mialem juz wszystko zamawiac ale jakos nie mialem czasu ciagle zastanawiaelm sie nad grafika i wybralem 4890

 

http://www.esc.pl/advanced_search_result.p...p;x=50&y=23

 

chce na grafike wlozyc S1 i jakis cichy/wydajny wentylator, z ktorej firmy grafike do tego polecacie? i czy do tego 1 czy 2 wentylatorki tylko jakie?? bedzie lekkie OC na grafice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...