Skocz do zawartości
ziom2123

Głośniki Do 750zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój obecny sprzęt audio już od dłuższego czasu przypomina mi, że trzeba go wymienić. Fundusze mam okrojone do wymienionej w temacie kwoty (750zł). Aktualnie zastanawiam się nad http://www.ceneo.pl/67420 Co o nim myślicie?

 

A jeśli chodzi o zastosowanie to głównie muzyka, sporadycznie filmy i gry. Nie jestem audiofilem, więc jakość nie musi być z high-endowego sprzętu. Sprzętu będę użytkował w pokoju ok 5x4m, lecz czasem może jakaś mała imprezka ze znajomymi, więc sporą mocą nie pogardze :) Proszę coś poradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik czy warto czy nie kwestia dyskusyjna, do 400-450zł jeszcze można kupić, grają bardzo dobrze, zależy co ma posłużyć za źródło. Za 800zł być może znajdziesz już używany wzmak+kolumny co może okazać się lepsze. Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za taka kwote jeszcze nie mozna startowac do wzmacniacza i kolumn. Oprocz Solo7c mozna jeszcze sprubowac monitory studyjne, ale za 750zl nie wiem czy znajdzie sie cos sensownego.

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za kwotę 1500zł, warto by kupywać jakiś wzmak + kolmny? Warto dopłacać do tej kwoty? Taki zestaw starczyłby mi na sporadyczne prywatki?

 

Z drugiej jednak strony, jak nie warto dopłacać to brać za 750zł solo 7c tak? Boli mnie trochę krótka gwarancja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro nie masz, za mniej niż 500zł masz Solo7c nowe. Ewentualnie Solo6c za 400zł ale warto dopłacić te 100zł chyba że miejsca nie masz.

http://www.allegro.pl/item879351491_microl...s_pilot_em.html

Taniej to używki może byś znalazł.

Co do ceny to tak warte są 350zł, na forum była o tym mowa w wątku o nich. Większa cena jest spowodowana małą dostępnością a dużym popytem bo w czasach gdy kosztowały w okolicach 350zł były bardzo opłacalne. Teraz sobie policz ile są naprawdę warte odliczając marżę oraz koszty importu. Druga sprawa to taka że w nowszych modelach słychać jakieś buczenie, jest większe ryzyko awarii ale znów bez przesady że każde są wadliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro

używany wmak myślę że jakiś fajny, oldschool selekta za 300 da rade znaleźć ale trzeba szukać po aukcjach

kolumienki spokojnie słodziutkie Tannoye używane za 400-500 też da rade wyrwać

trzeba szukać :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za kwotę 1500zł, warto by kupywać jakiś wzmak + kolmny? Warto dopłacać do tej kwoty? Taki zestaw starczyłby mi na sporadyczne prywatki?

 

Z drugiej jednak strony, jak nie warto dopłacać to brać za 750zł solo 7c tak? Boli mnie trochę krótka gwarancja..

za 1500zl juz mozna cos zlozyc (i nie bede tu dawal propozycji bo mozna juz niezle kombinowac). Ale jesli to ma byc po prostu glosne, bo na prywatki, to Solo wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wezmę microlab solo 7c + kartę muzyczną, warto kupywać, nie mając słuchu muzycznego? Jaką polecicie kartę muzyczną za ok 200zł?

 

NeonPPC: no i o to mi chodzi, dzięki :) Teraz się zastanawiam jaką kartę dźwiękową do tego wziąć, polecisz coś?

Edytowane przez ziom2123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce zaczynac tutaj dyskusji o kartach muzycznych i tego ze na karcie za 50zl nie slychac tego co na karcie za 200zl, bo to juz bylo wałkowane 100 razy. Moim zdaniem SBLive!, albo Audigy (1,2,ZS itd.) spokojnie wystarcza do Solo. Nie ma sensu wydawac 200zl, chyba ze bardzo chcesz to jakis xonar, albo prodigy.

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wystarczą to wystarczą :) Jednak ważne by to była karta nowa z gwarancją + sterowniki pod windows seven. Miałem brać tą: http://www.ceneo.pl/3330566 , ale jak mówicie, że nie ma sensu ładować więcej kasy, to proszę o jakieś propozycje, które można dostać w sklepie :)

 

UP: fajnie, czyli jak?

Edytowane przez ziom2123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poparte własną wyobraźnią oraz opinią ludzi z forum. Nie ma to jak wróżyć z fusów.

Trochę wyobraźnią, trochę opiniami z forum ale fakt pozostaje faktem, że Solówki to bardzo wadliwe głośniki i ich kupno wiąże się z dość dużym ryzykiem. Będzie burczeć czy też nie?. A jak nie będzie burczeć, to czy zaczną po jakimś czasie?. Krótszym czy dłuższym?.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim budżecie nawet nie patrzyłbym w stronę dedykowanych do komputera...

 

kup to - http://www.novamusic.pl/maudio-lx4-21-p-2216.html naprawdę dobre monitory studyjne. a chyba wyobrażasz sobie jakie wymagania stawiają sobie producenci muzyki ;)

 

te głośniki + dobra karta, (nie jakieś tam titanium czy cuś, tylko np audiotrak prodigy czy xonar d2 czy jak mu tam. albo też dobre karty jak maya44 czy emu 0404 - ta jest fajna bo jakością nie odstaje od legendarnej już maya44 a ma masę softu gratis) i stare piosenki poznasz kompletnie na nowo.

 

przy zakupie tych dwóch, pewnie mniej znanych, kart problemem mogą być dźwięki w grach. ale muzyka to będzie coś czego na bank wcześniej nie słyszałeś.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki sam problem jak ja jakiś czas temu. Zachęcony pozytywnymi ocenami zakupiłem solo 7c i okazało się to totalnym niewypałem. Po prostu bas (ilość jak i jakosć) nie do przyjęcia, średnica średniawa, wysokie to najlepsze co w nich bylo. Postanowiłem zejść na ziemię i zakupić logitechy. Po długim odsluchiwaniu obu zestawów(z-4/z2300) wybralem z4 bo tak czy inaczej w przyszlości jakieś stereo musze mieć wiec tyle kasy w glosniki do kompa ladowac nie bede. Czy to było trafne? Cóż każdy ma inne preferencje. Jeżeli chcesz stereo głównie do muzyki to używane kolumny z allegro i wzmak bezproblemowo zagrają o wiele lepiej jak solo 7c. Jezeli natomiast chcesz mały zestawik który zagra porządnie to szczerze moge polecic TO Polecali mi go ale bez odsłuchu nie chcialem ryzykować. Jak nadeszła upragniona chwila odsłuchu cóż, dzwięk w porownaniu do tego ktory pamietam z solo 7c i z moich logitechow nie miał za bardzo do czego się porownywac z tymi soundstickami.

Moja rada chcesz kolumny szukaj uzywek na allegro, ewentualne modele konsultował bym z forumowiczami audiostereo. Natomiast do kompa JBL soundsticks II.

Za taką kase jak masz 5.1 tez by nie zawadziło. Do filmów i gier super sprawa. Pół roku temu jak kupowałem wydawało mi się to bezsensowne no ale wyszło że mam MTVHD gdzie dużo audycji jest w 5.1 i to zaważy chyba na sprzedaży moich z-4. Mity ze 5.1 jest za male do pokoju to tez między bajki można wsadzić, bo właśnie na takich glosnikach mozna sobie w pokoju cicho muzyke puscic i wypelnia ona pieknie i rownomiernie cale pomieszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle juz masz nakrecone w glowie... hehe..

@Rafal2!omu$$

Z-4, a takze inne komputerowe pierdy oferuja w porownaniu do Solo zero przestrzeni dźwięku, zero średnicy i zero separacji, za to basu jest w cholere (tylko jakiego hehe). Wiec prosze nie opowiadaj bajek.

@Prznar

no za 1k zł taki zestawik to juz bajka, w pełni popieram.

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...