Skocz do zawartości
srekal34

Wc By Srekal34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, nareszcie skończyłem moje WC :) Na początku chciałbym podziękować hilfigerowi za ładny rezik i bloczek na RAM ;) i grzeesiek07 za części w tanich cenach.

Jeśli zaś chodzi o sprzęt, to jest następująco:

Apogee GTX na cepie

Jakiś MNP na NB

Mosfety by Maniakalny

EK FC 5850 na grafie

wspomniany bloczek na ram od hilfigera

pompa to grundfoss up15b

Thermochill PA3x120 na froncie

BWA 2x120 na topie

rezik by hilfiger

węże to Tygon

Złączki Bitspowera ;)

Zapraszam do oglądania i komentowania ;)

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mam mały problem, przy ustawieniach q6600 z podpisu mam 73 stopni w occt nie za duzo to? Dla porównania 5850 z 1.25v i 1020MHz na gpu ma max 53 stopnie w furmarku... Czyżby Apogee GTX aż tak się zestarzał?

Dodatkowo inny problem - powietrze które wychodzi z thermochilla jest chłodne, natomiast to z bwa jest ciepłe - powinno tak być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na q6600 na 1,47V pryz 3,6ghy miałem max 65 stopni. U mnie obieg wygląda tak Swif mcr res >pompa(grundofs/diamond 60-20)>bwa 120.3>swiftech gtx>bwa 120.2>chipset,mosfet>bwa 120.1>gtx 295 >powrót do reza.

 

U mnie powietrze wywiewane ze wszystkich chłodnic jest ciepłe. Na moje oko problem jest w mega zpowietrzonej chłodnicy. Thermochill ma złączki u góry ?

 

Jaka temp w spoczynku ? Masz włączony speed step ?

Edytowane przez 0M3N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@srekal34 

 

Tempy takie sobie. 

 

Chłodnica na bank zapowietrzona. 

 

Ja mam na dteku i BIP 120.3 około 60*C na min Fandery, temp otoczenia około 19-20*C.

 

Układ mam taki: pompa, cpu@1,28V nb@1,45V chłodnica, rez.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wodowanie wszystkiego na płycie coraz popularniejsze :D I masz tak samo jak ja zwodowane P5Q ;] Tyle że ja mam złączki kątowe miedzy sekcjami i procesorem :D

gratuluje ikładziku i ładnie wyglądających elementów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej z tego projektu przypadły do gustu te osłony w obudowie ...

sam je robiłeś ?

Tak samemu z blachy aluminiowej :) Tani i plastyczny materiał ;)

 

Dziękuję wszystkim za słowa pochwały, ale chyba potrzebuje rady nt. zmian w układzie. Pierwsza rzecz - czy złączki http://www.cooling.pl/feser-zlaczka-prosta...ukt,551489.html mają taką samą średnice najszerszego elementu jak podstawa w złączkach obrotowych bitspowera 45st?: http://www.cooling.pl/feser-zlaczka-prosta...ukt,551489.html Ponieważ irytuje mnie to skomplikowanie na nb i chce się przesiąść na proste.

Co gorsza waż załamuje się na łuku mosfet-cpu i cpu-nb. Słyszałem że weże 10/16 sa lepsze do takich łuków - jakbym w tych 2 miejscach zastosował ten troszkę węższy waż to układ by dużo stracił na wyglądzie?

Jaki wąż 10/16 jest najlepszy? Masterkleer czy DD by feser? Musi być clear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genialne :) dziękuję bardzo muszę popróbować - pozostaje więc tylko problem z nb - jak wygląda sprawa z taką złączka? http://www.cooling.pl/bitspower-zlaczka-pr...ukt,551330.html konkretnie chodzi mi o to, by zmieścić się na mnp channel v3 - z drugiej strony nk12 sie mieszczą, to nk13 też powinny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- pozostaje więc tylko problem z nb - jak wygląda sprawa z taką złączka? http://www.cooling.pl/bitspower-zlaczka-pr...ukt,551330.html konkretnie chodzi mi o to, by zmieścić się na mnp channel v3 - z drugiej strony nk12 sie mieszczą, to nk13 też powinny?

Zawsze możesz lekko podfrezować, podciąć złączki. Ja tak w układzie mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genialne :) dziękuję bardzo muszę popróbować - pozostaje więc tylko problem z nb - jak wygląda sprawa z taką złączka? http://www.cooling.pl/bitspower-zlaczka-pr...ukt,551330.html konkretnie chodzi mi o to, by zmieścić się na mnp channel v3 - z drugiej strony nk12 sie mieszczą, to nk13 też powinny?

nie powinno być problemu. ja mam takie fatboye i za wiele się nie różnią od wielkości podstawy zwykłej prostej złączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszły zmiany w układzie, mam nadzieje że teraz jest lepiej, posłuchałem głosu ludu ;)

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Proszę o dalsze sugestie ;)

 

PS. Układ nie jest do końca odpowietrzony

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepiej by wyglądało obrócenie bloku na cpu o 90* i podłączenie lewego mosfeta z cpu większym łukiem, przy tej kombinacji nie złamie ci się wąż miedzy cpu i nb. Ale i teraz jest tez pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepiej by wyglądało obrócenie bloku na cpu o 90* i podłączenie lewego mosfeta z cpu większym łukiem, przy tej kombinacji nie złamie ci się wąż miedzy cpu i nb. Ale i teraz jest tez pięknie.

Nie złamie z prostej przyczyny - jest ugotowany na twardo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...