Skocz do zawartości
anon92

G.skill 2x2 Gb Cl5 1000 Mhz Nie Chcą Pracować Na 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kumpel kupił kompa z prockiem e8400 na płycie gigabyta i pamiątkami takimi jak w temacie. Problem w tym że po ustawieniu w biosie ich na 1000 po 15 minutach pracy robi się szary ekran i komputer staje. W orthosie nie wytrzymuje 20 sekund od razu error. Po zmianie timingów na 6-6-6-18 i dovoltowaniu nadal nie chcą pracować na 1000. Po zmianie na 800 nawet na 4-4-4-12 śmiga wszystko ładnie i stabilnie. Napisał maila do ESC a tam powiedzieli mu że 1000 to wartość max do jakiej można kręcić te pamięci a nie na jakiej pracują standardowo, napisali coś o tym że na 800 konfiguruje je kontroler pamięci w procesorze a każde wyższe taktowanie jest podkręcaniem. Możecie mi to jakoś wytłumaczyć lepiej bo nie bardzo wiem o co tu chodzi. Myślałem że jeżeli kupuje pamięci 1000 MHz na timingach 5-5-5-15 na 2.0 volta to jeżeli tak je ustawie to tak muszą chodzić. Ja np kupiłem OCZ 800 MHz 4-4-4-15 i na takich ustawieniach one działają, nie są to wartości do jakich można je kręcić, tak podał producent tak je ustawiłem i na takich parametrach ładnie śmigają, a te G.skille nie chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kumpel kupił kompa z prockiem e8400 na płycie gigabyta i pamiątkami takimi jak w temacie. Problem w tym że po ustawieniu w biosie ich na 1000 po 15 minutach pracy robi się szary ekran i komputer staje. W orthosie nie wytrzymuje 20 sekund od razu error. Po zmianie timingów na 6-6-6-18 i dovoltowaniu nadal nie chcą pracować na 1000. Po zmianie na 800 nawet na 4-4-4-12 śmiga wszystko ładnie i stabilnie. Napisał maila do ESC a tam powiedzieli mu że 1000 to wartość max do jakiej można kręcić te pamięci a nie na jakiej pracują standardowo, napisali coś o tym że na 800 konfiguruje je kontroler pamięci w procesorze a każde wyższe taktowanie jest podkręcaniem. Możecie mi to jakoś wytłumaczyć lepiej bo nie bardzo wiem o co tu chodzi. Myślałem że jeżeli kupuje pamięci 1000 MHz na timingach 5-5-5-15 na 2.0 volta to jeżeli tak je ustawie to tak muszą chodzić. Ja np kupiłem OCZ 800 MHz 4-4-4-15 i na takich ustawieniach one działają, nie są to wartości do jakich można je kręcić, tak podał producent tak je ustawiłem i na takich parametrach ładnie śmigają, a te G.skille nie chcą.

W ESC ścemki walą w tym wypadku 1000 cl5 to wartość nominalna

a możliwe że gryzą się z asusem i dla tego nie działa prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kumpel kupił kompa z prockiem e8400 na płycie gigabyta..... napisali coś o tym że na 800 konfiguruje je kontroler pamięci w procesorze a każde wyższe taktowanie jest podkręcaniem.

Uuuu, to już chłopaki z tym kontrolerem pamięci w procesorze pokazali pełen profesjonalizm... nie ma co :P.

 

Spróbuj może z innym dzielnikiem: np ustaw FSB na 400MHz x 7 (żeby nie było, że przetaktowany :D) i dzielnik FSB:DRAM 1:1.25 i będziesz miał ładnie 500MHz (1000 DDR) na pamiątkach.

 

Jak to nic nie da, to sprawdź jeszcze te pamięci na innej konfiguracji by mieć pewność, ze nie są w stanie pracować z taką częstotliwością i oddajcie je z tytułu niezgodności z umową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddać to raczej będzie problem bo oni w tym ESC w żaden sposób nie chcą przyjąć do wiadomości że one powinny chodzić na 1000 i stwarzają jakieś swoje teorie :blink:

Oni napisali też coś że gdybym kupił core i5 z pamięciami DDR3 1600 MHz to i tak dostałbym sprzęt z pamięciami skonfigurowanymi na 1333 MHz

Ja kupiłem e8400 z pamięciami OCZ 800 czyli wg nich powinny chodzić na 667? Bzdura śmigają na 800 tak jak powinny. Kompletnie nie wiem o co im chodzi.

Edytowane przez anon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprzą głupoty i tyle. Jak są to kości pc2-8000 to mają chodzić na 1000 cl5 i koniec. Jak nie to do wymiany. To że mobas ustawia 800 to dlatego że takie SPD pamięci by wystartowały. Były już kości co miały SPD 800 cl4 i były problemy z odpaleniem bo płyta za niskie napięcie dawała i kości nie chciały dać na cl4.

 

Są czasami wyższe wpisy ale nie koniecznie. Ja mam np. kingszajsy mars 1066 cl5 i tak chodzą i mają chodzić. Ale ich SPD ustawia 800 cl5. Co nie oznacza że one tak mają chodzić. Na stronie kingmaxa za swego czasu nawet był poradnik jak w BIOSie ustawić 1066.

 

Robią ciebie w banbuko. Nie daj się.

 

Edyta: Chyba że kości ok tylko gryzą się z BIOSem od mobo to nic nie zrobisz. Dostaniesz inne sztuki tych samych i problem pozostanie. Ale same pamięci jako takie jeżeli producent podaje że są 1000 cl5 to tak mają banglać przy odpowiednim napięciu i koniec.

 

Edyta: a jeżeli się już tak czepiają że to OC to co w takim razie z grafikami podkręconymi fabrycznie? Też nie muszą działać na wyższych taktach bo nie są one referencyjnymi nastawami? Płacisz za to że producent zapewnia że taka grafika będzie pracowała na wyższych niż referencyjne nastawy. To samo z pamięciami. Może JEDEC nie ma takich wpisów ale producent zapewnia że przy takich nastawach będą działać. Za to płacisz większe pieniądze niż za zwykłe 800 cl5 ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...