Skocz do zawartości
Neo_x

Przekierowywanie Portu Z Zewnatrz Przez Router Do Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Dziendobry.. nazywam sie Zdzisio i szukam dziewczyny... interesuje sie..... UPS.. to nie to forum ;)

No dobra.. jako ze pupe zawrocilem i nowy temat zalozylem to mam takie pytanie. Mam sobie w domu internet z kablowki, chello... modem kablowy podpiety pod router d-link dir 600... a pod router podpiety kablem moj pc.. do tego przez wifi lapciak i telefon (router ustawiony na WPA2 z haselkiem z roznego rodzaju hieroglifami oraz filtrowanie mac + firewall)

I teraz pytanie.. chcialbym miec dostep do zdalnego sterowania swoim komputerem podpietym przez kabel. np za pomoca Radmina na porcie dajmy na to: 99. Jest opcja bym tak skonfigurowal to wszystko ze wchodzac z komputera z zewnatrz pod moj ip: 12.34.567.890:99 by polaczono mnie z radminem na moim komputerze? Bez routera nie bylo takiego problemu z logicznych wzgledow.

Jeszcze jedna sprawa... jak to wszystko ustawic zebym mial mozliwosc przez wifi przesylac pliki na laptopa i z laptopa na stacjonarke? Na stacjonarce win server 2003 a lapciak ma win 7. Najnowsze aktualizacje oczywiscie.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach routera poszukaj opcji "Virtual serwer" i tam wpisujesz IP kompa w sieci oraz port na którym usługa działa np: 192.168.100.1:12345.

Jak będziesz chciał się połączyć z kompem z zewnątrz to wpisujesz IP adres routera i port który wcześniej ustawiłeś np: 88.156.82.152:12345.

 

A tak na marginesie, ktoś wie na którym porcie działa pulpit zdalny WinXP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach routera poszukaj opcji "Virtual serwer" i tam wpisujesz IP kompa w sieci oraz port na którym usługa działa np: 192.168.100.1:12345.

Jak będziesz chciał się połączyć z kompem z zewnątrz to wpisujesz IP adres routera i port który wcześniej ustawiłeś np: 88.156.82.152:12345.

 

A tak na marginesie, ktoś wie na którym porcie działa pulpit zdalny WinXP ?

No wlasnie nie ma za bardzo czegos takiego jak Virtual server... przegladalem opcje tego routera ladnych parenascie razy i nie bardzo wiem czy tutaj taka opcja wogole jest

 

EDIT: poradzilem sobie :) ustawilem forwardowanie z portem i ip pc podlaczonego pod kabel i smiga.. do tego DDNS i mam to czego mi brakowalo ;)

Dzieki ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...