Skocz do zawartości
Rafal2!omu$$

Dużo Cali Dla Gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wątek ten będzie miał raczej charakter dygresji, gdyż stając w obliczu wyboru monitora spostrzegłem właśnie ubogośc rynku pod tym względem. Wszędzie serwuje się 22-24 cale, gdzie dla mnie taki rozmiar jest po prostu nie do przyjęcia a najniższa rozpatrywana przeze mnie opcja to 27 cali. Niestety większość monitorów na lepszej matrycy niż TN jest w takim rozmiarze poza moim zasięgiem finansowym, nie wspominając że są to monitory dedykowane dla grafików i nie zawsze radzą sobie dobrze w dynamicznych scenach. Z kolei patrząc na monitory TN ciarki przechodzą jak takie modele jak LG W2486L czy samsung T240HD uważane za poniekąd dobre odwzorowują kolory. Dlatego jedyną sensowną opcją wydawał mi się wybór TV jako monitora. Niestety domyślam się choć pewien nie jestem że takie rozwiązanie słabiej wypada przy pracy z tekstem, gdyż czcionka jest gorszej jakości, i nie wiadomo jak z input lagami i czasem reakcji. Byłem w sklepie RTV, sprzedawca był bardzo uprzejmy i stawiał obok siebie TV żebym mógł porównać. Jakość na każdym z interesujących mnie modeli rzec można ocierała się o perfekcje na materiale 1080p i jeżeli ktoś uważa że matryce TN są wystarczające do oglądania filmów HD to mało w życiu widział. Problem w tym że wszystkie polepszacze ekranu były włączone a praca z komputerem na nich daje przeogromne opóźnienia. To tyle mojej dygresji. Teraz konkrety. We wtorek wybieram się do sklepu RTV z laptopem i splitterem, jakie polecacie testy na input laga i ogólne parametry. Mam ten zegar który dodaje w załączniku, jak go w ogolę używać, bo jak mam laptopa i podłącze go do TV to w obu zatrzyma się w tym samym momencie i to bedzie bez sensu...

Kolejne pytanie czy TV 100Hz ma faktycznie 100Hz czy to tylko technologia która przetwarza 60Hz do 100Hz. (chodzi o modele np philips 8404h sharp LE700E, czy samsung B6000)

A wasze zdanie o monitorach 27''+ dla graczy?

pozdrawiam

 

//Edit

Niestety plik exe z tym zegarem nie działa ale wiecie o co chodzi, ten zegar na czarnym tle z zielonymi cyframi

Edytowane przez Rafal2!omu$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie czy TV 100Hz ma faktycznie 100Hz czy to tylko technologia która przetwarza 60Hz do 100Hz.

TV 100 Hz ma faktycznie 100 Hz (100 ramek na sek.) powstające z obliczania klatek pośrednich z materiału 24-60Hz - czyli w PC max można ustawić 60 hz a 100Hz to "interpolacja" w elektronice TV do 100 Hz.

 

Mam ten zegar który dodaje w załączniku, jak go w ogolę używać

Włączasz zegar i fotografujesz 2 postawione obok siebie wyświetlacze (najlepiej by jeden nie miał zupełnie LAG'u - np. CRT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i potestowałem, input lagi spore, ostrość czcionki raczej średnio zadowalająca. Zatem znajdzie się jakiś konkretny monitor, który ma żywe kolory, i nadaje się bezproblemowo do gier? cena tak 2k max 2,5k co nie znaczy że nie mogą być tańsze:). Rozmiar najlepiej powyzej 25 cali ale 24 jakoś ewentualnie moge przeboleć.

Naturalnym kandydatem wydaje się HP L2475W, ale może są inne opcje. Głównym celem są gry i filmy, ale 16:10 milej widziane.

Z większych widze jeszcze LG W2600HP-BF.

Mogę rozważyć jeszcze jakieś "ficzery" na TN tyou 100HZ czy 120, ale w wersji 24''+

 

EDIT

zakup dokonany,

Samsung P2770 i Samsung LED TV seria 6 40 cali.

Jednak monitor musi pozostać monitorem, a TV telewizorem :)

Edytowane przez Rafal2!omu$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal2!omu$$, radzę ci się zainteresować iiyamką 27" , jest to nowy model niedawno wszedł na rynek, zaryzykowałem, kupiłem i jestem bardzo zadowolony. mini reckę napisałem w wątku 24 pod strzechy.

 

edit: ups.. nie doczytałem do końca, że już kupiłeś sprzęt.

Edytowane przez freddy10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...