Skocz do zawartości
borozu

Jaką Antenę Kupić Do Odbioru Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znam sie na sprzęcie sieciowym więc zasięgam porady tutaj. Otóż chcę odbierać sygnał WiFi nadawany przez router kumpla ( TP-Link model nieznany ). Odległość do przebycia sygnału jest niewielka i laptop postawiony pod oknem odbiera go jako "bardzo niski" ale problem w tym, że sygnał ten, chcę poprowadzić do stacjonarki która jest już w głębi pomieszczenia.

Wychodzi więc na to, że muszę się zaopatrzyć w antenę + kabel 7m. I właśnie jaką antenę? Dookólna, panelowa czy jakaś inna? Nie wiem czym się różnią, tak więc proszę o poradę jaką kupić by móc ją zamontować poza oknem. Priorytetem jest cena - jak najniższa :)

 

Druga sprawa ( wiem, że to mało możliwe ), mam także router WiFi TP-Link TL-WR340G(D) i czy może on mógłby odbierać sygnał? :)

 

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znam sie na sprzęcie sieciowym więc zasięgam porady tutaj. Otóż chcę odbierać sygnał WiFi nadawany przez router kumpla ( TP-Link model nieznany ). Odległość do przebycia sygnału jest niewielka i laptop postawiony pod oknem odbiera go jako "bardzo niski" ale problem w tym, że sygnał ten, chcę poprowadzić do stacjonarki która jest już w głębi pomieszczenia.

Wychodzi więc na to, że muszę się zaopatrzyć w antenę + kabel 7m. I właśnie jaką antenę? Dookólna, panelowa czy jakaś inna? Nie wiem czym się różnią, tak więc proszę o poradę jaką kupić by móc ją zamontować poza oknem. Priorytetem jest cena - jak najniższa :)

 

Druga sprawa ( wiem, że to mało możliwe ), mam także router WiFi TP-Link TL-WR340G(D) i czy może on mógłby odbierać sygnał? :)

 

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie.

Kup antenę kierunkową, np. Yagi albo ewentualnie panelową.

Co do routera WiFi możesz tak zrobić, jeśli router ma złącze SMA to po prostu na kablu koncentrycznym niskotłumiennym RF5 podciągasz antenę panelową bądź kierunkową. Są dwa zastrzeżenia - żeby zrobić MESH, bo tak to będzie działać, musisz mieć zainstalowany na obu urzadzeniach OpenWRT, co nie zawsze się da zrobić, a dwa musisz mieć na urządzeniu u siebie dwa wyjścia antenowe - jedno na w/w antenę do odbioru a drugą do rozprowadzania sygnału po domu (chyba że podłączysz się do swojego routera na kablu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten TP-Link nawet nie działa w trybie AP-Client, więc nie odbierzesz internetu via WiFi, możesz tylko go rozdzielać po swoim domu, w związku z czym musisz kupić drugie urządzenie, choćby najtańszy AP TP-Linka (one już mają Ap-Client) i do niego podłączyć antenę, a ten zaś połączyć do Twojego routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruję sobie więc rozwiązanie z AP i po prostu zainwestuję w antenę z kablem 7m który podepnę bezpośrednio pod sieciówkę w kompie. Tylko pozostało pytanie: jaka antena? :)

 

Aha, i czy przez długość kabla nie będzie jakieś "straty" sygnału etc? Nie będzie on niweczył wszystkiego?

Edytowane przez borozu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemalże postanowione, antena będzie taka: Yagi - klik ( alternatywa: Panelowa - klik ), sieciówka zaś D-Link DWA-510 ( chipset Ralink RT61 ) bo moja obecna karta ( staruśki realtek 8180L ) nie chce mnie łączyć z zabezpieczonymi sieciami.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez borozu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłuższy kabel tym gorszy sygnał (stawia opór). A antena to chyba Yagi będzie w sam raz.

Nie opór a tłumienie... kabel ma na 100m xx dB/m.

 

Jesli szukasz karty wyjadajcej d-linka to stary ralink Kanciak..karta wyżera wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opór a tłumienie... kabel ma na 100m xx dB/m.

 

Jesli szukasz karty wyjadajcej d-linka to stary ralink Kanciak..karta wyżera wszystko...

Gdybym tylko wiedział czym jest "karta wyjadająca" ;) I jaki to model tego "kanciaka"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choćby najtańszy AP TP-Linka (one już mają Ap-Client) i do niego podłączyć antenę, a ten zaś połączyć do Twojego routera.

Ponownie zastanowiłem się nad opcją AP. Koszt anteny by się zredukował z powodu dużo krótszego kabla, tłumienie byłoby dużo mniejsze z tegoż samego powodu i pieniążki mógłbym przeznaczyć na AP które byłoby połączone z moim routerem. Teraz pytanie: Z tyłu AP są powiedzmy 4 gniazda RJ45 na kabel i wykręcana antenka. Czy antenę zewnętrzną ( powiedzmy Yagi ) mam podłączyć zamiast wykręconej uprzednio antenki w AP a dalsze rozdzielanie neta puścić kablem ( bezpośrednio do kompa lub do mojego routera i wtedy komp/WiFi )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zastanowiłem się nad opcją AP. Koszt anteny by się zredukował z powodu dużo krótszego kabla, tłumienie byłoby dużo mniejsze z tegoż samego powodu i pieniążki mógłbym przeznaczyć na AP które byłoby połączone z moim routerem. Teraz pytanie: Z tyłu AP są powiedzmy 4 gniazda RJ45 na kabel i wykręcana antenka. Czy antenę zewnętrzną ( powiedzmy Yagi ) mam podłączyć zamiast wykręconej uprzednio antenki w AP a dalsze rozdzielanie neta puścić kablem ( bezpośrednio do kompa lub do mojego routera i wtedy komp/WiFi )?

Dokładnie tak jak piszesz, ale pamiętaj, jak zresztą wspomniał kolega wcześniej, musisz mieć sprzęt, który może podłączać się do sieci WiFi jako klient, czyli funkcja AP-Client.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, więc potrzebny mi AP z AP-Client i antena z krótkim kablem, poważnie zastanowię się nad tym rozwiązaniem bo jak już wspomniałem, o ile kosztem wychodzi podobnie to nie będzie tłumienia sygnału przez 7-mio metrowy kabel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...