Skocz do zawartości
Carno

Filmy Mkv Z Kompa Na Tv

Rekomendowane odpowiedzi

Problemik jak w temacie a szczególnie dotyczy dźwięku po HDMI

Tak więc mam radka HD4850 i ma dodatkowe wyjście HDMI i nim podłączony jest z TV Sony Bravia W4500.

Problem w tym że HDMI przesyła dźwięk a ja nie chcę bo do kompa mam podłaczone głosniki GigaWorks ProGamer G500 5.1 i na nich chcę mieć dźwięk.

Reasumując jak zablokować by grafa nie wysyłała mi dźwieku do TV po HDMI, wystarczy ze w właściwościach ekranu uaktywnię drugi monitor i od razu dźwięk idzie po HDMI do TV a chce tylko sam obraz a dźwięk by pozostał w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej w ustawieniach dźwięku w win musisz poszukać i ustawić domyśle ustawienie dla wyjścia, kiedy wszystko będzie podłączone. prawym na kontrolkę od głośności i tam powinien być jakiś device manager czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemik jak w temacie a szczególnie dotyczy dźwięku po HDMI

Tak więc mam radka HD4850 i ma dodatkowe wyjście HDMI i nim podłączony jest z TV Sony Bravia W4500.

Problem w tym że HDMI przesyła dźwięk a ja nie chcę bo do kompa mam podłaczone głosniki GigaWorks ProGamer G500 5.1 i na nich chcę mieć dźwięk.

Reasumując jak zablokować by grafa nie wysyłała mi dźwieku do TV po HDMI, wystarczy ze w właściwościach ekranu uaktywnię drugi monitor i od razu dźwięk idzie po HDMI do TV a chce tylko sam obraz a dźwięk by pozostał w kompie.

Wycisz głos w TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, gdybanie tylko , już szukałem a w panelu sterowania w "dźwięk i ustawienia audio" nie ma nic o HDMI

nie gdybanie, tylko pisałem z innego kompa i nie miałem jak sprawdzić dokładnie. w win 7 masz playback devices po kliknieciu prawym na głośniczek w tray'u. zaznaczasz normalne wyjscie i klikasz set default. już. jak podłączysz hdmi to automatycznie sie przełącza na Digital Audio (HDMI).

 

tak to działa na win 7 z X3100 + TV przez HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...