Skocz do zawartości
pator

Który Lepszy Do Gier?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do tego zestawu (bądź bardzo podobnego) http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...y_2010?page=0,3 i tu moje pytanie:

czy nie lepiej zamiast tego athlona wziąć Phenoma II 550?

 

Wiem że teamt wałkowany mnóstwo razy, ale właściwie zdania są podzielone. W niektórych testach athlon nie daje szans phenomowi w niczym (test na nvison np.), ale w niektórych dostaje baty od athlona II x2 250:

http://www.legitreviews.com/article/1073/12/

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=3638&p=2

 

Dodam, że w zestaw raczej prędko nie będzie modernizowany, a ma być do codziennej pracy i gier (to chyba będzie jego najbardziej wymagające zadanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

ja bym bral do gier Athlona X4 620 bo coraz wiecej gier wychodzi na 4 rdzenie i wydajnosc wtedy bedzie wieksza i podobnie dobrze sie podkreca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

pator tutaj jest modowalny x2 555 na X4 dlatego drozszy na esc kosztuje okolo 380 zl

x2 555 jest nieoplacalny za ta kase ale jest spora szansa ze trafisz z 4 rdzeniami sprawnymi bo to pierwsze serie tylko musisz posiadac plyte glowna z SB 710,750

troszke lepsze oc, mniejsza temperatura

Edytowane przez marcin1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

jak masz szczescie w zyciu to proboj bo ja nie mam

moj kuzyn ma bo ma athlona X4 620 ktoremu dalo sie odblokowac L3 a kupowal go tydzien po premierze

Edytowane przez marcin1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

bierz Athlon II X4 620 bo jest tanszy i przyszlosciowy a jak bedziesz mial szczescie to odblokujesz L3 i bedziesz mial phenoma II X4 za smieszne pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał na C3. Masz tutaj przykład oc.

 

Ehh...

 

Kupujac C3 nawet jesli nie uda sie oblokowac rdzenia, bedzie dobre OC gdyz lepiej sie kreca. Jednak 4 jajca to przyszlosc. Ktos pisal ze na C2D w gta4 troche przycinalo i to wina 2 jajec. Czeka Cie ciezka decyzja. Teraz jest malo gier wykorzystujacych 4 rdzenie. Ja bym bral P II C3, nawet jak nie odblokujesz rdzeni to masz OC, jak bedzie za slaby to wymienisz na x4 - stanieja. Teraz spokojnie popracujesz na x2.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

przyszlosc = 4 rdzenie----> 6 rdzeni itd..

Edytowane przez marcin1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

coraz wiecej gier nowych zaczyna obslugiwac 4 rdzenie

tak samo bedzie z 6 rdzeniowymi o ile swiat bedzie jeszcze istnial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łykaj X2 obojętnie czy C2 czy C3 jak się nie odblokuje na X4 to najprawdopodobniej odblokuje się na X3 tak jak mój jako X4 nie działa a jako X3 jak najbardziej imo warto ryzykować jak się nie odblokuje to i tak PII x2 to mocny procek tylko już przy kupnie wersji C3 to nie interes 350 zeta za PII to przegięcie no chyba, że nie myślimy o odsprzedaży w przeciągu co najmniej roku wtedy ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak podłączę się jeszcze do dyskusji, bo w sumie podobny dylemat mnie dręczy.

PII niby aktualnie do wszelkich aplikacji wystarcza, dochodzi do tego jeszcze całkiem w pytkę OC i mamy w sumie całkiem fajny procek na 2 jajkach, porównywalny raczej do e8400 itd. jeżeli się nie mylę, można powiedzieć, że prawie o wydajności high end'owej jak na 2 jajka. Za to 4 jajkowy Athlon to nie ma co kryć, raczej low end (więc i tak będzie sytuacja, którą opisał Andrew jeżeli chodzi o procki 6 jajowe, w momencie kiedy wyjdzie już całkiem sporo gier na 4 rdzenie to Athlon będzie i tak mało użyteczny), w skomplikowanych aplikacjach daje po [gluteus maximus] Phenomowi, a jeżeli chodzi o gry to jest pół na pół, bo część wykorzystuje w dużym stopniu cache, inna wysokie taktowanie, a jeszcze inna jak najwięcej rdzeni. Pytanie w sumie polega na tym, czy te cztery jajka są tak na gwałt potrzebne? Szary użytkownik rzadko kiedy zajmuje się grafiką 3d, konwertowaniem filmów (chociaż to już dużo częściej niż pierwsze) czy pakowaniem setek gigabajtów dziennie, nie wspominając już o benchmarkach, których używa się do sprawdzenia stabilności po OC czy mocy obliczeniowej tak po prostu dla testu (chociaż pewnie zdarzą się takie przypadki, którym chodzi żeby mieć zwyczajnie jak najwięcej punktów w tych programach). Wydaje mi się raczej, że taka przypadkowa osoba potrzebuje raczej mocy tylko do rzeczy typu przeglądarka, komunikatory, downloadery itd. Z drugiej strony, Athlon może się okazać lepszy pod tym względem, że weźmie na siebie raczej więcej takich aplikacji, które niby żrą mało, a mogą okazać się morderczo obciążające. Kolejna rzecz opowiadająca się za Phenomem to szansa na odblokowanie, na co w C3 z tego co wyczytałem powinny być większe szanse. Swoją drogą, jeszcze jest kwestia tego, który się będzie bardziej grzał (nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że chyba Phenom)? A następnie, co w sytuacji, jeżeli ktoś nie miałby ochoty na sprzedawanie proca w jakimś najbliższym czasie tylko nie chciałby tego zmieniać przez okres raczej 2-4 lat ;)?

 

I takie pytanko poboczne, 4 jajka bardzo się przydadzą w siódemce :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wydaje mi się, czy do takich czynności jak napisałem lepiej brać PII, założyć jakiś cooler i kręcić ;p?

Swoją drogą mógłbyś jakoś rozwinąć swoją wypowiedź i chociaż spróbować odpowiedzieć na resztę pytań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...