Skocz do zawartości
PiotrM

Msi Big Bang-fuzion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zakupiłem właśnie płytę główną MSI Big Bang-Fuzion. Jak dotąd nie znalazłem zbyt dużo postów na ten temat , więc chciałbym podzielić się z Wami moimi pierwszymi wrażeniami i zaprosić do dyskusji na jej temat.

Oto kilka zdjęć:

 

post-180095-1265983075_thumb.jpg

 

post-180095-1265983094_thumb.jpg

 

post-180095-1265983103_thumb.jpg

 

Design, kolorystyka oraz ilość podzespołów zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

 

W moim odczuciu Big Bang-Fuzion jest płytą dość unikalną. Oprócz znanych z poprzednich płyt rozwiązań 3-Way NVIDIA SLI oraz ATI CrossFireX, jako pierwsza daje możliwość łączenia dwóch kart graficznych z różnymi GPU – za co odpowiedzialny jest Chipset Lucid Hydra 200.

 

Oprócz tego z najważniejszych cech mogę wymienić:

  • OC Genie – processor overclockingu, dzięki któremu za pomocą jednego przycisku automatycznie zostaje podkręceny zarówno zergar jak i mnożnik każdego z rdzeni,

  • DrMOS – technologia wpływająca na oszczędność energii i obniżenie temteratury,

  • SuperPipe – technologia, w której wykorzystano rurki cieplne o średnicy 8m, o 60% grubsze od tradycyjnych rurek cieplnych, dzięki czemu ciepło dużo szybciej jest transportowane na zewnątrz, a to wpływa na wydajność chłodzenia.
  • i trochę innych, zainteresowanych odsyłam do strony producenta.

Wg mnie płytka świetnie nadaje się do podkręcania. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? I co w ogóle o niej sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kupiłeś tą płyte w 3461981[/snapback]

Z tego co słyszałem płyta podkręca się średnio i jest prądożerna jak na P55
Podkręcanie z całą pewnością sprawdzę. A o prądożerności to przyznam nie słyszałem. Nie był to mój piorytet.

 

Masz zamiar uruchamiać na niej Hydre, domyślam się że po to kupiłeś ta płytek?

Tak, chciałbym. Na razie jestem w trakcie budowy nowego kompa od podstaw, więc nie obiecuję sobie, że prędko to nastąpi. Ograniczenia budżetowe :sad: ... Może jak dopisze szczęście :rolleyes: Edytowane przez PiotrM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Podstawowa kwestia dotycząca tego wynalazku - jest microstuttering? Jak tak to sobie mogą to wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa kwestia dotycząca tego wynalazku - jest microstuttering? Jak tak to sobie mogą to wsadzić.

Ponoc go nie ma, ja go nie widzialem... ale musimy pamietac, ze tam jednak jest dodatkowy uklad do komunikacji z gpu i zarzadzania ich zasobami. Generalnie zasada dzialania tego ukladu jest niezle pokrecona, z reszta tak samo jak kolesie z Lucid - za chiny sie z nimi nie idzie dogadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piatek przybyla do mnie zakupiona takze w Agito mobo... ilosc dodatkow spora, fajnym bonusem jest ksiazeczka o podstawach OC, na pewno przyda sie nowym w temacie. Foto mobasa powyzej, wiec nie bede zamieszczal swoich, wygladaja identycznie ;)

 

Niestety zalety Hydry bede mogl sprawdzic dopiero, gdy MSI dosle 5770, calosc testow robilem na starenkich 2x Radziach x1950Pro podpietych w CF.

 

Ze wzgledu, ze brak graf do sprawdzenia glownej zalety mobasa, pobawilem sie CPU, ponizej kilka wynikow:

 

SPI 1M:

 

OCGenie: 11,045

OC @3990: 10,437

OC @4200: 9,906

OC @4268: 9,828

 

wPrime 32M:

 

OCGenie: 6,849

OC @3990: 6,536

OC @4200: 6,209

OC @4268: 6,1

 

CoD4 @ 1024x768:

 

2x R x1950 PRO CF: 69 FPS

1x R x1950 PRO: 38 FPS

 

AvP @ 1024x768:

 

2x R x1950 PRO CF: 18 FPS

1x R x1950 PRO: 16 FPS

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Po lewej ustawienia OC Genie, po prawej manual

 

Po dwudniowej zabawie można powiedzieć, że kręci się miło, jak na najwyższy model MSI widać dużo udogodnień:

- OC Dashboard

- OC Genie

- przyciski power/reset/clr cmos na PCB

- dioda HDD na pcb!

- piny do mierzenia napięcia

- dobry system chlodzenia (nawet przy najwiekszym kreceniu nie wymagala dodatkowego nawiewu na chipset czy mofy)

- PCB czarnego koloru - wazne dla maniakow wygladu ;)

- duza ilosc dodatkow

 

- uklad Hydra (jesli bedzie chodzic jak zapewnia MSI bedzie to najwiekszy plus zdecydowanie tego mobasa)!

- duza ilosc obslugiwanych kart przez Hydre (od ATI 43xx i NV 95xx)

 

 

Minusy:

- cena

- brak SLI, lecz pewnie wykup licencji podnioslby znaczaco cene (jak tylko dojda karty sprawdze, jak ma sie Cf do Hydry i czy faktycznie brak SLI jest minusem)

 

 

@PiotrM - kreciles juz na niej?

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Po dośc długim namyśle postanowiłem zakupić płytę główną z dość mocnym potencjałem . Mowa tu o o płycie głównej jak w temacie. Chwilowo jednak brak wszystki podzespołów. Nie będę przeczył, nie jest to ukończona platforma!

 

MoBo obsługuje procki Core i7 oraz i5 pod socket 1156. Cztery gniazda DDR3 zdolne obsłużyć ram taktowany 1333MHz (2133 po podkręceniu) . Trzy sloty PCI-E które obsługują technologię Lucid Hydra ( obsługa kart graficznych (jednocześnie) ATI jak i nVidia!! ). No i zewnętrzna karta dźwiękowa zdolna brzmieć za pośrednictwem ośmiu kanałów (7.1). Grzechem było by nie wspomnieć o nowym standarcie! USB 3.0 ta płyta też obsłuży.

 

MoBo - MSI BIG BANG FUZION

Grafika - Ati Radeon HD 5570

Ram - 2GB DDR3 - Dual Channel - 1333MHz - (9-9-9-24)

Proc - Intel Core i7 860 - 2.8GHz

 

Na wstępie pare fotek uzupełniając temacik :)

 

Pudełko choć wygląda na delikatne i puste w środku, to jego waga mówi sama za siebie. Coś kryje się więcej za tą przeźroczystą wstawką. Już sama płyta główna musi ciutkę ważyć, pomyślałem pierwszy raz uchylając wieko :)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Po rozpakowaniu zewnętrznego pudełka, oczom ukazują nam się dwa mniejsze. Oba wykonane są z dośc grubego kartonu w czarnym kolorze - poczułem się dość usatysfakcjonowany. Jakoś tak szczegóły czynią produkt bardziej atrakcyjnym. W tym przypadku działa to na plus! Jedno z pudełek przepełnione jest niezliczoną ilością kabli, bracketów, połączeń. Szkoda, że nie wszystko użyję :/ :D

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dodatki. Karta dźwiękowa, nie miałem okazji przetestować brzmienia, jednak na pewno nie będzie obciążała procka tak jak robią to zintegrowane codec'ki dźwięku. No i czas opisać O/C Dashboard! Zdjęcie po środku przedstawia dodatkowy wyświetlacz wraz z kilkoma przyciskami, który umożliwia nam podkręcanie bez konieczności wchodzenia do BIOS'u czy też używania aplikacji.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Poniżej trzy zdjęcia. Pierwsze przedstawia sloty PCI - W tym wypadku mamy do czynienia z aż trzema portami PCI-E , dwoma PCI oraz dwoma krótkimi PCI. Drugie ze zdjęć przedstawia Socket... mmm i7 siedzi tam spokojnie! Zauważyć można jak potężne są heatpipe'y odprowadzające ciepło z mostków! Są na prawde grube. Ostatnie ze zdjęć to panel I/O , opisywać chyba nie muszę jednak Ciekawym jest wyjście dla dodatkowego wyświetlacza opisanego wcześniej.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Poniżej zdjęcia dodatków jakich nie można pominąć! Płyta główna posiada specjalny punkt pomiarów napięcia! Przyda się przy O/C! Następnym z ciekawych dodatków jest para przycisków -Clr CMOS - oraz OC Genie (automatyczne podbicie taktowania - płyta sama znajduje bezpieczne taktowanie proca!). Następnym ciekawym elementem płyty jest ( a mianowicie są) kondensatory najwyższej jakości (na całej płycie nie znajdziemy tradycyjnego elektrolitu!) Następne ze zdjęć przedstawia przyciski dotykowe: GreenPower, Power i Reset (są bardzo czułe na dotyk). Ostatnie zdjęcie przedstawia wyświetlacz numeryczny pojedyńczy, wyświetla on obecnie używaną ilość faz zasilania.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

TESTY TESTY TESTY - w sumie, to przyznam się, oczekuje na przybycie HD 5770, wtedy wyniki na pewno osiągną zamierzony poziom!

Po krótce opisując, KArta nie była kręcona jak na razie. Wyniki uzyskane w dwóch benchmarkach: Stalker - Call of Prypiat oraz Clear Sky.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Więcej testów po złożeniu zestawiku do końca :>

 

Pozdrawiam Serdecznie

HeXeN

Edytowane przez VampireHeXeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

bardzo się cieszę, że temat odżył i znaleźli się inni posiadacze Big Bang-Fuzion będzie można wymienić się spostrzeżeniami.

 

@PiotrM - kreciles juz na niej?

 

Co do pytania o podkręcanie to oczywiście, że próbowałem. Mam Intel Core i5 750 2.66 GHz i OC Genie podkręcił go do 3.30 GHz. Popracowałem trochę na nim. Wszystko działało bardzo fajnie i stabilnie. Niestety braki sprzętowe okazały się silniejsze. Praktycznie bez chłodzenia na obudowie nie pociągnąłem zbyt długo(parę godzin o ile dobrze pamiętam), temperatura była dosyć wysoka i musiałem tymczasowo zadowolić się defaultowymi ustawieniami. Pewnie dłuższa zabawa przyniosła by o wiele lepsze wyniki, ale mimo to uważam, że OC Genie to genialne rozwiązanie - wciśnięcie jednego przycisku i od razu uśmiech na twarzy :lol2:

 

 

Karta dźwiękowa, nie miałem okazji przetestować brzmienia, jednak na pewno nie będzie obciążała procka tak jak robią to zintegrowane codec'ki dźwięku.

 

U mnie karta dźwiękowa QuantumWave działa od pierwszego dnia. Nie zauważyłem, żeby cokolwiek obciążała. Mimo, iż posiadam średniej klasy głośniki - Logitech X530 5.1 i nie jestem audiofilem to różnica pomiędzy tą kartą, a poprzednią zintegrowaną z płytą główną jest ogromna. Nie przesadzając to przepaść. Głośniki grają czysto, głośno i wreszcie mogę się cieszyć dźwiękiem przestrzennym. Podobnie jak w dobrej klasy słuchawkach, mam wrażenie, że w przesłuchanych setki razy utworach słyszę dźwięki których kiedyś nie słyszałem.

Ps. Jeśli ktoś jak ja nie czyta całej instrukcji obsługi, to informuję, że karta działa tylko w pierwszym slocie PCIE (PCI_E1). Włożyłem ją do drugiego i się zdziwiłem :blink:

 

Z moich doświadczeń dodam, że świetne są aplikacje Live update (zawsze świerze i odpowiednie - bios, drivery i utility) oraz Control Center (wszystkie informacje o płycie w jednym miejscu, do tego overlocking i green power z temperaturą włącznie).

 

Podsumowując na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Nowa płyta, procek i ram ddr3 dały niesamowitego kopa mojemu komputerowi (właściwie to już nowy komp :wink: ). Pracuje się na nim z dużo większą frajdą i na jakiś czas chyba zapomnę o obciążeniu procka i ramu w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta dźwiękowa QuantumWave działa od pierwszego dnia. Nie zauważyłem, żeby cokolwiek obciążała. Mimo, iż posiadam średniej klasy głośniki - Logitech X530 5.1 i nie jestem audiofilem to różnica pomiędzy tą kartą, a poprzednią zintegrowaną z płytą główną jest ogromna. Nie przesadzając to przepaść. Głośniki grają czysto, głośno i wreszcie mogę się cieszyć dźwiękiem przestrzennym. Podobnie jak w dobrej klasy słuchawkach, mam wrażenie, że w przesłuchanych setki razy utworach słyszę dźwięki których kiedyś nie słyszałem.

Ps. Jeśli ktoś jak ja nie czyta całej instrukcji obsługi, to informuję, że karta działa tylko w pierwszym slocie PCIE (PCI_E1). Włożyłem ją do drugiego i się zdziwiłem :blink:

 

 

I do tego właśnie dobre karty dźwiękowe służą :) Coprawda mnie zaraz ktoś po głowie zdzieli za stosowanie dalej wymienionych słuchawek bez wzmaka słuchawkowego jednak...

Posiadam Sennki HD555, codec integra na płycie w HTPC które zbudowałem w oparciu o chipset 780G i kartę reatec'a (nie bede podawał nazw producentów) nie umywają się do brzmienia jakie daje karta dołączona w zestawie z MSI Fuzion!

 

Audiofile mawiają w tym momencie o wzbogaceniu sceny odsłuchu, a ja powiem - słychać dużo więcej !

 

Pozdrawiam

HeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...