Skocz do zawartości
ApathyEffect

Który Zestaw Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję wymianę komputera - budżet mam dosyć spory ( 8000zł ) , ale szkoda przepłacać za coś z czego korzystać zupełnie nie będę. Przede wszystkim komputera będę używał głownie do gier i filmów + internet oczywiście. Chciałbym kupić sprzęt na którym przez około 2 lata będę mógł grać w nowe gry na w miare przystępnych detalach bez robienia dodatkowych modernizacji sprzętu ( nie jestem jakimś maniakiem grania w gry ale od czasu do czasu lubię w coś nowego zagrać ) - dodatkowo oczywiście muszę kupić monitor ( obecnie jestem w posiadaniu 19" crt ). Teraz bardziej do konkretów - zastanawiam się nad jednym z tych zestawów :

 

1. Zestaw

Procesor : AMD Phenom II X4 965 Black Edition C3 - 635 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II Rev. B - 175 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus M4A785TD-V EVO - 325 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 350 zł

Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD5850 1GB - 1069 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

 

Razem : 3128 zł

 

2.Zestaw

Procesor : Intel Core i5 750 - 699 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II Rev. B - 175 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : MSI P55-GD65 - 520 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 350 zł

Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD5850 1GB - 1069 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

 

RAZEM : 3387 zł

 

 

I teraz moje pytania:

1. Czy pomiędzy tym intelem i5 a phenomem jest zauważalna jakakolwiek różnica ?

2. Czy obudowa do któregoś z tych zestawów musi być jakaś specjalna czy zależy tylko od mojego "widzimisię" ?

3. Co z systemem operacyjnym ? Poki co pracuje na XP, czy zmiana na viste/w7 jest konieczna ? ( oprocz grania w nowosci chcialbym tez pograc w nieco starsze gry ktore do tej pory mi nie chodzily - co z kompatybilnością pod nowszymi systemami + czy 4g ramu bedzie wykryte pod wXP ? )

4. Ilu calowy monitor proponujecie kupić ? Raczej wolalbym za niego nie przeplacac, nie wymagam tutaj cudów.

 

Podsumowanie:

 

- Chciałbym raczej wydawać kasę na coś co mi się przyda - te 200zl roznicy pomiedzy tymi zestawami to moze nie dużo, ale po co przeplacac jezeli nie ma z tego efektow w postaci wyzszej jakosci i frajdy z gier.

- Wydaje mi sie, ze te zestawy poki co gwarantuja dobry stosunek cena/wydajnosc - jezeli jest inaczej to proszę o nowe propozycje.

- Tak jak pisalem wczesniej - nie potrzebuje wielkich cudow jezeli chodzi o sprzet, raczej wolalbym sie zamknac w calosci ( buda + reszta + monitor ) w granicy kolo 4000zł , ale jezeli np. inne tansze zestawy daja zblizone rezultaty lub tez drozsze zestawy zrobia wielka roznicę to proszę rowniez o taki komentarz.

 

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie kręcisz to weź PII 965. Obudowa to kwestia gustu. Byle nie była bardzo mała, bo karta/Mugen się nie zmieści.

XP 32 bit nie użyje 4GB ram. max 3.25GB-3.5GB. Aby wykorzystać 4GB ram musisz kupić system 64 bit. Pod 7 nie miałem problemów ze starszymi grami.

Monitor 22-24" powinien Ci pasować. 22" np. Dell 2209WA.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdecydowanie zestaw nr. 1, 4Ghz wyciagniesz pewnie bez zbednej zabawy z napieciami.

Jesli chodzi o pytanie nr.3 to bez strachu przesiadaj sie na w7 - mile sie zaskoczysz, nie dzialajace stare gry/programy/sterowniki to mit.

Oczywiscie jesli jestes przesadny mozesz zostac na xp (x64 dla 4gb ramu)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Czy obudowa do któregoś z tych zestawów musi być jakaś specjalna czy zależy tylko od mojego "widzimisię" ?

3. Co z systemem operacyjnym ? Poki co pracuje na XP, czy zmiana na viste/w7 jest konieczna ? ( oprocz grania w nowosci chcialbym tez pograc w nieco starsze gry ktore do tej pory mi nie chodzily - co z kompatybilnością pod nowszymi systemami + czy 4g ramu bedzie wykryte pod wXP ? )

4. Ilu calowy monitor proponujecie kupić ? Raczej wolalbym za niego nie przeplacac, nie wymagam tutaj cudów.

ad 2, wybieraj jakie chcesz, ale lepiej z tych solidniejszych (jeżeli te tańsze to na przykład CM z serii Elite)

ad 3, mi na 7 64 bit jak narazie każda gra się uruchomiła. czy stare czy nowe, działają dobrze.

ad 4. Ile cali to zależy od ciebie. Zależy od tego ile masz miejsca na biurku, ale 20-22" to moim zdaniem optymalna wielkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...