Skocz do zawartości
_gringo

Zmiana Płyty Głównej - Na Którą?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Po raz drugi w ciągu roku jestem zmuszony do wymiany pamięci Corsaira bo nie wstaje mi system.

Wg mnie wniosek płynie taki, że pomimo, iż Corsair mi pamięć wymieni (bo jest ewidentnie uwalona) to jednak problem musi leżeć w płycie głównej - może kwestia napięcia czy Bóg wie czego tam jeszcze powoduje, że pamięć pada.

 

Moja obecna konfig to:

Abit IP35

Intel DualCore E2180 2x2.0GHz

Sapphire Radeon HD 3850 256MB

Corsair PSU 450W VX450W ATX12V v2.2

Corsair 2GB 6400 C4 DDR2 4-4-4-12 800Mhz (2 x 1GB)

 

Jaką kupić płytę by reszta z tym zagrała?

Z góry dzięki.

 

ps. widziałem przypięty temat, tyle, że nie wiem czy wszystkie z tamtych płyt zagrają z moim obecnym konfigiem.

ps2.

Objawy uszkodzenia są takie, że po włożeniu kości w sloty 1 i 3 (tryb tzw "dual") system wstawał przez jakiś czas lecz obecnie nie wstaje i nie można się dostać do biosu. Gdy włożę kości do slotów 1 i 2 całkowita pamięć jest rozpoznawana przez Win jako 1GB (zamiast włożonych 2GB).

Z poprzednimi kościami - które już zostały wymienione na obecne - objawy były dokładnie takie same, kiedy wysłałem kości do Corsaira kumpelk porzyczył mi swoją pamięć OCZ i system miał problemy z bootem z pamięciami w slotach 1 i 3.

Edytowane przez _gringo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...