Skocz do zawartości
PiotrK

GA-SQ800 + Herc 3D pr..9100 = porażka

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem ja sobie płytę Gigabyta GA-SQ800 i Radka Hercules'a 9100

(3D Pr..itd), zainstalowałem windę i podziwiam. Obraz na telewizorze żyletka, na monitorze to samo ( choć przy odtwarzaniu filmów w Divx-ie

w telewizorze nie pojawiają się napisy, a na monitorze są ). Chcąc się dowartościować po takim zakupie odpaliłem 3DMark'a 2001 i szczęka mi

opadła - piękne pionowe paseczki, kilka prób to samo. Zainstalowałem kilka gierek, żadna nie ruszyła. Spróbowałem wszystkich sterow jakie są dostępne - kaszanka. I co, mam szykować sznur i szukać gałęzi ?

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ja sobie płytę Gigabyta GA-SQ800 i Radka Hercules'a 9100  

(3D Pr..itd), zainstalowałem windę i podziwiam. Obraz na telewizorze żyletka, na monitorze to samo ( choć przy odtwarzaniu filmów w Divx-ie

w telewizorze nie pojawiają się napisy, a na monitorze są ). Chcąc się dowartościować po takim zakupie odpaliłem 3DMark'a 2001 i szczęka mi

opadła - piękne pionowe paseczki, kilka prób to samo. Zainstalowałem kilka gierek, żadna nie ruszyła. Spróbowałem wszystkich sterow jakie są dostępne - kaszanka. I co, mam szykować sznur i szukać gałęzi ?

Piotr

Było wałkowane po wielokroć 8) Zasiłka nie wyrabia i Radek prądożerca powoduje te zwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie jeden z tych wadliwych hercow.

Jaki tam wadliwy... :? normalne objawy słabej zasiłki i tyle miałem identyczną sytuację i wielu forumowiczów też. 99%, że winny jest zasilacz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby Wasze słowa stały się prorocze, jutro wyrwę porządną elektrownie i sprawdzę, (psiakrew myślałem że 300W wystarczy 8O )

Odezwę się po próbie. Na razie Wszystkim dzięki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gów.no tam nie zasiłka.

 

Miałem u siebie 3 herce 9100 ostatnio, a zasiłke mam tą co w podpisie- na wszystkich paski :evil:

Kupowałem dla kumpla- u niego to samo...

 

PiotrK, masz tu topica o wadliwych hercach 9100, poczytaj sobie:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=30497

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gów.no tam nie zasiłka.

 

Miałem u siebie 3 herce 9100 ostatnio, a zasiłke mam tą co w podpisie- na wszystkich paski :evil:

Kupowałem dla kumpla- u niego to samo...

 

PiotrK, masz tu topica o wadliwych hercach 9100, poczytaj sobie:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=30497

ee tam, herc 8500 le, na za slabej zasilce dzialal ok, az do momentu kiedy odpalalem giere3d/3dsmarka/etc. pojawialy sie pionowe pasy i zwis. po wymianie zasilki wszytko chodzi gites :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kartę na Sapphire 9100 128MB DDR, przed chwilą odpaliłem sprzęt i chodzi aż miło :P . Bez podkręcania wyciąga w 3DMark'u 8402. Myślę że jak już wszystko sobie w sprzęcie dopasuję, to może się skuszę na kręcenie. Dzięki Wam wszystkim

za pomoc. Pozdrawiam :lol: Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na fabrycznych ustawieniach w 3DMark'u poleciało - 8578.

I co Panie i Panowie o tym sądzą. Dobrze, czy źle? A może jakieś sugestie? Trzymta się! Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na fabrycznych ustawieniach w 3DMark'u poleciało - 8578.

I co Panie i Panowie o tym sądzą. Dobrze, czy źle? A może jakieś sugestie? Trzymta się! Piotr.

8500 tys na p4 2.4ghz ?????????? to bardzo kiepsko ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu jeszcze nie podkręcałem :( , ale od poniedziałku spróbuje,

a tak naprawdę nie wiem od czego zacząć, przeglądałem forum o podkręcaniu, ale szczerze mówiąc połowy z tego nie kumam :oops: . Może

za karę Bozia rozum po trochu zabiera. Jeśli ktoś ma cierpliwość i stalowe nerwy to chętnie skorzystam z pomocy. No i dobrze by było żeby ta pomoc była po polsku.

Pozdrawiam! Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na fabrycznych ustawieniach w 3DMark'u poleciało - 8578.

I co Panie i Panowie o tym sądzą. Dobrze, czy źle? A może jakieś sugestie? Trzymta się! Piotr.

u mnie max na 8844 :) przy max wykreconej karcie, wiec twoj wynik nie zachwyca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na fabrycznych ustawieniach w 3DMark'u poleciało - 8578.

I co Panie i Panowie o tym sądzą. Dobrze, czy źle? A może jakieś sugestie? Trzymta się! Piotr.

u mnie max na 8844 :) przy max wykreconej karcie, wiec twoj wynik nie zachwyca

Wczoraj przy znacznym udziale Pinkiego trochę podkręciłem, i oto co mi wyszło Sapphire 9100 128mb 250/200@280/265 9800

3D mark - na standartowym chłodzeniu. To już chyba nie tak żle?

Pinki, jeszcze raz dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soix poszlo :) napisz co zrobiliscie z ta karta bo sam jestem ciekaw bo u mnie max sie kreci na 265/247 :/ i nie wiem co z tym zrobic, zalozenie radiatorkow daje mi gora 2-3MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soix poszlo :) napisz co zrobiliscie z ta karta bo sam jestem ciekaw bo u mnie max sie kreci na 265/247 :/ i nie wiem co z tym zrobic, zalozenie radiatorkow daje mi gora 2-3MHz

tak właściwie to nic szczególnego, odpaliłem PowerStrip'a v3.30.366 i po trochu dawałem do góry. Ram się podkręcał dużo

stabilniej niż rdzeń. Po każdym podbiciu 3DMark i Nature i tak do skutku. Wiatrak standartowy i brak radiatorów na pamiątkach, ale jakoś poszło. I to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...