Skocz do zawartości
Dż0ki

Chłodzenie Do Galaxy Geforce 7900gs

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w/w kartę. Od pewnego czasu pojawił mi się problem z artefaktami w grach. Dodam, że problem występuje w nieco "nowszych" grach typu dead space czy wolfenstein. W momencie gdy gram w countera, warcrafta czy aliens vs predator 2 nie występuje ten problem. Przypuszczam, że jest to związane z obicążeniem jednostek odpowiedzialnych za renderowanie obrazu w dx9. W związku z tym pytam się Was o jakieś tanie chłodzenie, które załatwi problem. Myślę, że to wina nadmiernego przegrzewania się głównie pamięci, bo jest piekielnie ciepła ;) Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno to jest spowodowane grzaniem się pamięci??Może problem tkwi zupełnie gdzie indziej.Mam 7900gs od Galaxy i tak samo jak w Twoim wypadku,miała problem w niektórych grach,a później już nawet w systemie.I nie jest to przypadek odosobniony.Wine ponosi za ten stan rzeczy system oraz sterowniki.Więcej opisane masz w temacie 7900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie spodziewałem się, że może to być wina biosu :) Może rzeczywiście najpierw pokombinuję z biosem, potem zajmę się chłodzeniem.

p.s. Gregory znasz stronkę z dobrymi biosami do mojego GF'a? Będę wdzieczny za link :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmodyfikuj tylko Nbitorem.Ja u siebie ruszyłem tylko takty trochę w góre i jest git.Co do flashowania to jest fajny programik od Galaxy http://www.galaxytech.com/en/xtremeTuner.aspx?class=8 i możesz zrobić to spod windy.

Nadal w sumie nie wiem,czemu tak się dzieje z tymi kartami.A jak chcesz bios,to poszukaj na:

http://www.techpowerup.com/vgabios/index.p...=&memSize=0

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam skorzystać z tego zassanego biosu skoro jest w formacie .bin a potrzebuję w formacie .rom ? :>

 

Wrzucam jeszcze screen z black & white 2. Z tego co pamiętam nie miałem tych artefaktów wcześniej, a bios był niezmieniany, więc obstawiam, że to jednak przegrzewanie się karty. W takim razie jakie chłodzenie polecacie? Tanie, skuteczne i względnie ciche :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się obecnie użeram ze swoją 7900GS dziś rozebrałem całe chłodzenie przeczyściłem radiator i wymieniłem pastę na Zalman STG(nałożona była zwykła silikonowa :blink: ) i sporo pomogło co prawda BSODa w Gears of War złapałem, ale jak już ktoś pisał karta jest wybredna pod względem sterowników, a z nimi się jeszcze nie bawiłem.

 

Na jaki BIOS zmieniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 7900 GS były awaryjne, to nie jest żadna kwestia biosu czy sterowników - już sobie nie wmawiajcie tego w tak głupi sposób ;). Miałem również w/w kartę i zaczęła się sypać na różnych sterownikach, zmieniałem biosy, nakładałem nową pastę i na nic to się zdało. Najgorsze jest to, że zdechła 4 dni po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lipton. Miałem nadzieję, że zmiana chłodzenia coś da, ponieważ artefakty pokazują się tylko przy najnowszych pozycjach i jest to związane z cholernie gorącymi kośćmi pamięci. Nie wiem co robić. Kupić chłodzenie, czy sprzedać kartę jako uszkodzoną...Wszystkie starsze gierki (jak GTA:san andreas, cs, warcraft3 itd) śmigają i trochę szkoda mi wymieniać tą grafę, bo nie gram tyle co kiedyś. Aczkolwiek zagrałbym sobie w dead space, a tam niestety problem artów już się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, tez mam tą karte, ale ewindentnie się grzeje - karta z tyłu parzy, mogłem grać w miare jak obniżyłem takty i położyłem z tyłu wentyl

 

na allegro są super tanio nv silencer 5 i accelero x1

ARCTIC COOLING ACCELERO X1 Chłodzenie grafiki (1086728084) - Aukcje internetowe Allegro

NV Silencer 5 Chłodzenie grafiki 6800 7800 8800 (1086731312) - Aukcje internetowe Allegro

 

czy będą pasować na tą karte? jeśli tak to które lepiej?

tak pytam bo w sumie taniej takie chłodzenie wychodzi niż pasta porządna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie grzeje moj GF 7900gs od jakiegos czasu. Dlugo nie gralem a teraz juz nie moge :( Czyszczenie z kurzu i wymiana pasty nic nie dalo. W CSS nie da sie grac. Po minucie bios zaczyna piszczec, a temperatura karty wzrasta do 109 stopni. Zmiana taktowania z 600 na 550 i 500 nic nie dala. Karta do wymiany tak??

 

EDIT:

Do tego moje fabryczne chlodzenie jest ma tak przykręconą jedną srubkę ze nie moge jej odkrecic, a przez to nawet zmienic chlodzenia ;/

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniłeś pastę, skoro nie możesz odkręcić... no właśnie czego chłodzenie to dość zbiorcza nazwa? Obstawiałbym raczej źle nałożoną pastę(dobrze, a źle nałożona pasta daje naprawdę sporą różnicę) lub zły docisk/dokręcenie radiatora ew. wentyl pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie (radiator + wiatrak) jest przykręcone 3 śrubkami. 2 Odkręciłem, a jednej się nie dało. Więc przekręciłem radiator żeby byl widoczny ten rdzeń(?). Wyczyściłem radiator i rdzeń z pasty. Nałożyłem niewielką ilość na rdzeń (żeby całość zakryć, ale żeby było cieniutko). Z powrotem przykręciłem chłodzenie.

 

Hmmm. Moj problem wyglądał tak: Pare dni temu odpalam CSS (po 6 miesiecznej przerwie). Po 2 minutach artefakty, po 3 zwiecha systemu. Wyjąłem karte... patrze... od groma kurzu. Odkręciłem 2 śrubki z radiatora, przedmuchałem, wyczyściłem, nałożyłem paste. Zakręciłem, wsadziłem znów karte do środka... i nic się nie zmieniło. Znów po 2 minutach 109 stopni, artefakty. Jedyna różnica jest taka, że bios piszczy gdy grafa wyciągnie 100 stopni. Hmmm... spieprzona karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV Silencer 5 Rev.3 i GF7900 - TAK DA RADĘ!!!

 

Zakupłem na wyprzedażach za 6.99zł, NV Silencer 5 Rev.3

 

W swoim kompie mam GeForce'a 7900GS 256MB ASUS.

Po zdemontowaniu oryginalnego chłodzenia, wyczyszczeniu rdzenia,

przystąpiłem do montażu NV Silencera 5 Rev.3.

Jak wiemy nie jest on przeznaczony dla GF7900, a dla 7800.

Jedyna różnica pomiędzy GF7800 a GF7900 to długość PCB.

GF7900 jest krótszy o jakieś 10-12mm.

Nasze chłodzenie ma airduct wyrzucający ciepłe powietrze z radiatora za obudowę.

Ów airduckt musimy skrócić ostrym nożem o około 1cm, przydatna będzie linijka, aby zrobić to równo.

Potrzebujemy jeszcze jednej modyfikacji naszego chłodzenia za 7zeta...

Wtycza zasilania wentylatora jest na tle wysoka, że blokuje prawidłowy docisk coolera na GPU i RAMie.

Aby wszystko było OK, musimy ponownie ostrym nożem wyciąć nieco plastikowy Airduckt w miejscu sąsiadującym bezpośredni z gniazdem zasilania wentylatora.

Po tym zabiegu mamy cichą i chłodną kartę z rodziny 7900.

W moim przypadku dało to 650MHz na rdzeń i 1480MHz na pamięci (580/1350MHz przed zmianą chłodzenia), a co za tym idzie Pixel fillrate 10.4GPixeli, Texture fillrate 13GTexeli.

Całkiem nieźle zważywszy, że karta młodzieniaszkiem nie jest...

 

Pozdrowionka.

 

P.S.

Postaram się dzisiaj zapodać fotki, co i jak trzeba chlasnąć... i jak to na karcie wygląda po zamontowaniu.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Temat karty Galaxy gf7900gs ciagnie sie przez internet jak długi i szeroki, dlatego też spróbuję pomóc gdyż ja rozwiązałem problem.Oczywiście zakładając iż

posiadana przez danego użytkownika karta jest sprawna , tylko pojawiaja sie takie symptomy jak:

1:ukośne linie

2.rozmaite artefakty

3.nadmierna temperatura.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Otóż kilka dni temu zakupiłem do budowanego dla kolegi syna komputera karte j/w z serii Zalman Edition, karta po zainstalowaniu w systemie (win xpsp3),

działała normalnie dopuki nie została włączona gra lub 3D Mark .Pojawiały sie ukośne pasy a podzespoły karty mimo dobrego chłodzenia obudowy zdawały sie parzyć.

Na nic zdało sie ustawianie optymalnych obrotów wentylatora karty w aplikacji Riva , po uruchomieniu benchmarka ustawienia chłodzenia były resetowane.

 

Co pomogło definitywnie pozbyć się tych objawów, lekarstwem na wszystko okazała sie instalacja sterownika certyfikowanego o numerze 93.71 z października 2006 roku

który można pobrać stąd:

 

Archiwum Windows XP/2000

 

wszystkie w/w objawy ustapiły jak za dodknięciem różdżki czarodziejskiej,temperatura karty zdecydowanie spadła , brak jakichkolwiek błędów w wyświetlaniu .

 

Karta została poddana testowaniu w grach:Oblivion, Far Cry,Wiedźmin,oraz Warhammer Mark of Chaos, temperatura nie przekroczyła 52 stopni.W 3DMark 2003

uzyskała ponad 19000 tys. punktów, w 3DMark 2005 ponad 10000 tyś a w 3DMark 2006 ponad 5500 tyś, wszystko przy temperaturach w okolicy 49-51 stopni.

Powyższe wyniki zostały uzyskane bez żadnego OC na standardowych ustawieniach karty 560/750 oraz na komputerze jak poniżej.

Płyta główna MSI P35 Neo

CPU Intel E 2220 2.4Ghz/800Mhz

Ram GoodRam 2GB/800Mhz (jedna kość)

Zasilacz Chieftec 450W

Chłodzenie procesora AC Alphine GT

Jeden wentylator wyciągowy z tyłu obudowy 80mm AC

Obudowa z airduktem.

 

Mój wniosek jest osobisty ale.....wyglada na to że albo w nowszych wersjach sterowników nVidi jest błąd albo po prostu chcą w ten sposób zmusić użytkowników starszych kart do kupna nowych,

bo rozumiem jeszcze błędy wyświetlania ale całkowicie nie pojmuję dlaczego na nowszych wersjach sterowników starsze karty się gotują, to oznacza wieksze prądy i wyłączenie regulacji chłodzenia karty.Sprawa nie dotyczy tylko bynajmniej kart Galaxy i tego modelu, to samo miałem z kartą XFX gf8600gts z serii Black Dog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też były jaja z grafiką na nowszych driverach, mam wgrane ostatnie Omegi dostępne na Guru3D.com

Fakt, może tak być, że NVIDIA nas chce zmusić do zakupu nowych kart.

Piszesz o temperaturze... weź zmień pastę na GPU, bo 52 to u mnie po zmianie chłodzenia i pasty to naprawdę rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem sterowniki na te podane przez Marek52 i ku mojemu zdziwieniu sytuacja nieco polepszyła się o_O Jest mnie artów, jednak to mnie nie satysfakcjonuje dlatego kupiłem tego NV Silencera. Jak przyjdzie postaram się go zamontować i wtedy opiszę jak wygląda sytuacja :) Byłbym wdzięczny gdyby kolega co zamontował u siebie tego silencera wrzucił fotki karty z zamontowanym chłodzeniem. Mam nadzieję, że z moim galaxy nie będzie większych problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że lepszym wyborem było by Arctic Cooling accelero s1 rev.2, pasywka do której dokupisz wentyl 120mm, skręcisz go na minimum. U mnie na 8600GT(podobna specyfikacja do 7900GS) tempy spadły z 70 w stresie do 39.C!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem sterowniki na te podane przez Marek52 i ku mojemu zdziwieniu sytuacja nieco polepszyła się o_O Jest mnie artów, jednak to mnie nie satysfakcjonuje dlatego kupiłem tego NV Silencera. Jak przyjdzie postaram się go zamontować i wtedy opiszę jak wygląda sytuacja :) Byłbym wdzięczny gdyby kolega co zamontował u siebie tego silencera wrzucił fotki karty z zamontowanym chłodzeniem. Mam nadzieję, że z moim galaxy nie będzie większych problemów...

 

Zrobie lepsze fotki, może dzisiaj będę mieć chwilkę...

 

Dżoki tu Galeria GFX - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 3 masz tę fotkę. Widać ile widać :lol2:

 

Na szybko robione, bez przygotowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...