Skocz do zawartości
Modd

Karta Graficzna Do Bfbc2

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sprzęt:

Procesor : AMD Athlon X2 5000+ (2,6GHz)

Płyta Główna : ASRock ALiveDual-eSATA2 (to ta z AGP i PCI-E)

RAM : OCZ 2GB 800MHZ (DDR2)

Zasilacz: Chieftec 450W

 

Mam zamiar kupić kartę graficzną i Bad Company 2, ale nie wiem czy jest sens przy tym sprzęcie. Na kartę chciałbym wydać do 300zł. Póki co myślę o dwóch kartach:

 

HD4730 - 512MB/GDDR5 lub HD4670 1GB/GDDR3 (z lepszym chłodzeniem).

 

Która z tych kart byłaby lepszym wyborem (chyba, że jeszcze jakaś inna) i przede wszystkim czy będzie dało radę pograć na tym w BFBC2 (mogą być niskie detale, ważne żeby było płynnie)?

 

 

Żeby nie zakładać nowego tematu, aktualnie mam Radeona x1650 Pro (AGP, 256MB DDR2) i grając w F.E.A.R. Combat na najniższych detalach mam 20-60 FPS, chociaż wymagania gry spełniam z nawiązką. W CS Source na wysokich mam ok. 100 FPS (obie gry mają podobne wymagania). Czy z tą grą jest coś nie tak, czy to u mnie coś nie gra? Catalysty 7.12, podobno najlepsze do tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która z tych kart byłaby lepszym wyborem (chyba, że jeszcze jakaś inna) i przede wszystkim czy będzie dało radę pograć na tym w BFBC2 (mogą być niskie detale, ważne żeby było płynnie)?

gierka śmiga bez najmniejszy "zająknięć"

 

na tym co mam czyli HD 5670

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli popatrzeć na ten test to karty HD4730 nie warto tykać nawet kijem.

 

Najlepsza opcja to wspomniana wyżej HD5670 DDR5. Niestety droższa o 30zł ale potrafi się te 30zł zwrócić w ciągu 2 miesięcy w rachunkach za energię. HD4730 pobiera ok 50W więcej niż HD5670 i to zarówno w idle jak i stresie.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4670 nawet nie zawracaj sobie głowy. Opłacalność tej karty kończyła się gdzieś na 230zł. (kiedyś był powercolor w tej cenie)

Musi być koniecznie nowa? Z używanych może jakiegoś HD4850 byś mógł upolować.

 

Żeby nie zakładać nowego tematu, aktualnie mam Radeona x1650 Pro (AGP, 256MB DDR2)[...]

Prawdopodobnie twoim problemem będzie pamięć karty graficznej - ddr2. Próbowałeś podkręcać? Moim zdaniem Source ma niższe wymagania niż F.e.a.r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę już zamówiłem, używany HD4850.

 

Co do F.E.A.R. Combat - faktycznie ma wyższe wymagania niż Source, ale w ustawieniach rekomendowanych ma grafikę 6600GT, czyli w miarę podobna do tego co mam. Troszkę dziwne żeby to nie starczało na płynną grę na minimalnych detalach. Zresztą teraz to już nieważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...