Skocz do zawartości
bblind

PC grafika 2d i 3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna komputera stacjonarnego. Nie jestem na bieżąco z technologią sprzętową stąd kieruje post do grona osób które się znają na temacie. Pc będzie wykorzystywany do pracy z grafiką 2D i 3D.

 

Początkowo zamierzam kupić Procesor, Płytę gł, Ram, zasilacz, dysk, obudowę. Na kartę nie mam funduszy.

Trochę moich przemyśleń:

Zastanawiam się nad prockiem AMD, gdyż dobrze się kombi z grafiką ATI, ta z kolei (moim zdaniem) bije nvidie. Wiem, że nie osiągnę tej wydajność co intel i7, który jest stosunkowo drogim procesorem. Mój typ krąży wokół AMD PHENOM II 965 QUAD-CORE 3,4GHz. Zaś planowana karta grafiki to z pokroju ATi HD5870 HD Sapphire 1GB DDR5 (na późniejszy czas).

Co do pamięci RAM to 4gb nie mam wątpliwości, ale nie wiem jakie? Za płytą się nie rozglądałem. Jeśli chodzi o obudowę to nie designerska ekonomiczna.

 

Liczę na pomocne podpowiedzi, za co z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co taka karta graficzna. Kase lepiej wlozyc w wiecej pamieci o do grafiki spokojnie starczy Ci cos duzo tanszego.

 

 

Z kilku prostych powodów: Wydajność i jakość obrazu jest dużo większa niż u kart średniej jakości. Ze względu na procesor który, jest niezbędny przy obróbce grafiki. Zaś poziom shaderów jest znacznie większy, co przydaje się podczas wyświetlania i pracy z grafiką 3d. Ati dysponuje ddr 5, co za tym idzie szybsza transmisja danych.

Z innej beczki zapytaj melomana po co ci takie drogie głośniki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna komputera stacjonarnego. Nie jestem na bieżąco z technologią sprzętową stąd kieruje post do grona osób które się znają na temacie. Pc będzie wykorzystywany do pracy z grafiką 2D i 3D.

 

Początkowo zamierzam kupić Procesor, Płytę gł, Ram, zasilacz, dysk, obudowę. Na kartę nie mam funduszy.

Trochę moich przemyśleń:

Zastanawiam się nad prockiem AMD, gdyż dobrze się kombi z grafiką ATI, ta z kolei (moim zdaniem) bije nvidie. Wiem, że nie osiągnę tej wydajność co intel i7, który jest stosunkowo drogim procesorem. Mój typ krąży wokół AMD PHENOM II 965 QUAD-CORE 3,4GHz. Zaś planowana karta grafiki to z pokroju ATi HD5870 HD Sapphire 1GB DDR5 (na późniejszy czas).

Co do pamięci RAM to 4gb nie mam wątpliwości, ale nie wiem jakie? Za płytą się nie rozglądałem. Jeśli chodzi o obudowę to nie designerska ekonomiczna.

 

Liczę na pomocne podpowiedzi, za co z góry dziękuje.

 

 

Ja bym jednak kupił intela i grafike nvidii. 

 

Procki intela są mocniejsze w obróbce grafiki. A co do karty nvidii to jest kwestia czasu aż programiści wezmą się za programy do 3D z obslugą OpenCl czyli będziesz renderował sceny przy pomocy k. graficzniej a nie procka. Niestety nvidia w tym temacie jeast dużo lepsza i już z tym ostro kombinują-> słowo klucz CUDA. 

 

i5/i7- s1166, do tego min 4GB lub 8GB ramu (producent nie ma wiekszego znaczenia)

 

zasilka-> corsair HX 520 lub coś w tej klasie 

 

dysk-> WD lub Seagate 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu co sądzicie o płycie głównej: MSI 785G-E53 i zasilacz 600W Chieftec??

 

Ja bym jednak kupił intela i grafike nvidii...

 

Fakt, faktem są wydajniejsze, jednak ich cena daje głęboko do myślenia. Czy oby ta różnica pomiędzy wydajnością jest warta tych pieniążków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu co sądzicie o płycie głównej: MSI 785G-E53 i zasilacz 600W Chieftec??

 

 

Fakt, faktem są wydajniejsze, jednak ich cena daje głęboko do myślenia. Czy oby ta różnica pomiędzy wydajnością jest warta tych pieniążków?

 

Procka możesz brać od AMD, ale grafa to w tym przypadku nvidia bedzie lepsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępna decyzja kupna wygląda tak:

 

Procesor: AMD Phenom II x4 965 BE

Płyta: MSI 785G-E53

Pamięć: Good Ram DDR3 4 GB (2x2GB)

Zasilacz: Chieftec CFT-600-14CS

Obudowa: Cooler Master Elite 331

Dysk: WD 500GB Capacity, SATA-II Interface, 7200RPM Spin Speed, 16MB Cache 

 

Jeśli macie jakieś sugestie piszcie i proszę podajcie powód i uzasadnienie dlaczego coś zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

955 C3.

 

Nie zakładaj więcej tematów.

 

Ale brakuje tematu porównującego oba procesory liczę na to że dyskusja się ożywi w nowym temacie bo w ten mało osób zagląda. A toś kto szuka konkretnie rozwiązania takiego problemu łatwo znajdzie pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale brakuje tematu porównującego oba procesory liczę na to że dyskusja się ożywi w nowym temacie bo w ten mało osób zagląda. A toś kto szuka konkretnie rozwiązania takiego problemu łatwo znajdzie pomoc.

 

Różnica kolosalna w ilości 200MHz w prędkości. Po cholerę testy robić??

 

 

BTW chcesz wydać prawie 700pln na procka od AMD?? Bezsensu.... w podobnej cenie masz i5 i taktach około 3,2-3,33GHz które będa wydajniejsze.... 

 

Pomyśl raz jeszcze nad swoim zestawem, bo na razie to bezsens jest taki lekki... 

 

Za mobo + procka dasz około 1000pln a za 1100 masz i5 z całkiem w kit mobo. Wydajność i5 będzie wyższa na tych samych taktach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk radzę wziąć jakiś szybki, 502HJ będzie zdecydowanie za wolny. Dobrym pomysłem byłby jakiś SSD albo Raptor, szybki dysk daje często większego kopa niż procesor.

 

A co do kwestii NV vs ATI to z doświadczenia wybrałbym ATI. Photoshop CS4 potrafi wykorzystać kartę do obróbki, na HD2600, HD3200, HD3650 i HD4670 od kumpla działało to idealnie i dawało zauważalny przyrost, natomiast na kartach nv (która to niby w tym segmencie jest lepsza): 9600GSO, 9800GT, 9500GT, albo nie działało to wcale albo były rożnego rodzaju problemy, zaznaczę iż sprawdzałem to na różnych komputerach i różnych wersjach sterowników. Przykładowe problemy na NV to: brak podglądu obrabianego obrazu (czyli praca na ślepo), nierównomierne skalowanie i czasami jakieś dziwne przycinki. Być może poprawiły to jakieś aktualizacje, ale tego nie wiem. O lepszej jakości obrazu na ATI już wspominałem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kilku prostych powodów: Wydajność i jakość obrazu jest dużo większa niż u kart średniej jakości. Ze względu na procesor który, jest niezbędny przy obróbce grafiki. Zaś poziom shaderów jest znacznie większy, co przydaje się podczas wyświetlania i pracy z grafiką 3d. Ati dysponuje ddr 5, co za tym idzie szybsza transmisja danych.

Z innej beczki zapytaj melomana po co ci takie drogie głośniki??

 

drogie głośniki bo lubi muzyke a o tym nie wspominal czy cos. Jeśli chodzi o grafike to karta graficzna potrzeban jest tylko i wyłącznie do obsługi viewportów w programach 3d a do tego starcza juz sredniej jakosci 9800Gt chociaz w tym momencie lepszym zaakupem jest gf 260 bo jednak ati ma problemy ze sterownikami ogl przez co programy do 3d potrafia sie wykrzaczyc. jedynie niektore silniki renderujace wspomagane sa przez GPU ale są to wersje beta ktore jeszcze przez dosc dlugi czas nie beda dostepne w ogolnym uzytku. Co do shaderów to ni jak nie sa przydatne o wszystko jest liczone przez procesor zarówno w programach do grafiki 2d jak i 3d. wiec jesli chodzi o niedrogi sprzet to cos na phenom II x4 i minimum 8gb ramu do tego gf260 216sp i w zastosowaniach domowych i polprofesjonalnych sprawdzi sie znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...