Skocz do zawartości
mateusz123

Notebook do ok 6000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym kupić laptopa do ok 6000 zł. Laptopa będe używał do internetu, oglądania filmów i przedewszystkim do grania w najnowsze gry w full detalach.

Myślałem o Asus g73jh.

Czekam na propozycje.

PS. Tylko niemówcie, że konsole są do grania. Mam ps3 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie na jakieś wakacje

 

No to pamiętaj, że wydasz jakieś 3k WYŁĄCZNIE po to, żeby EWENTUALNIE wziąć kompa na jakieś wakacje - bo taka będzie cena stacjonarki o podobnej wydajności.

Miej świadomość tego, że laptop to nie stacjonarka. To sprzęt, który ma być mobilny. Dla mobilności zrezygnowano z dysków 3.5", z dużego ekranu, z tradycyjnego, tańszego proca (który jest szybszy), z wydajniejszej grafy - na rzecz czegoś, co zapewni dłuższą pracę na baterii. Komponenty muszą być mniejsze - a przez to są droższe. Karty graficznej do lapa - jeśli już będzie wymienialna - nie kupisz praktycznie nigdzie. A jeśli już kupisz - do stacjonarki za 3 stówki możesz już kupić coś, na czym pójdą nosze gierki. Do lapka - wydasz znacznie więcej, a i tak nie będziesz miał pewności, czy to zadziała. Wracając do procków - jeśli kupisz lapa jakimś słabiakiem, to jeszcze jest ok - może znajdziesz szybszego procka. Ale jak masz średniaka - wymiana na coś szybszego będzie mało opłacalna. Jak chipset nie obsłuży jakiejś nowości - płyty głównej nie wymienisz. Do tego gwarancja - w stacjonarce zwykle masz na każdą część. Możesz wymieniać, przekładać, upgrade'ować. W lapku - wymienisz RAM, wymienisz dysk, a w przypadku reszty, często zatrzymasz się na plombach. Stracisz gwarancję - jak siądzie płyta główna, to zapłacisz i to sporo. A takie części to tylko u producenta lapa (na allegro to raczej rodzynki), a sklepy takiego czegoś nie sprzedają. W stacjonarce, nawet jak nie będziesz miał gwary na to, co się zepsuje, to bez problemu znajdziesz nową i lepszą część w każdym sklepie komputerowym. To tak w skrócie.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja wolał bym dużo bardziej stacjonarny komputer, ale rodzice się uparli że to musi być laptop, bo stacjonarny dużo prądu żre itp.

 

Nie wiem, jakie są te pozostałe powody, ale jeśli jest nim jedynie prąd - kupisz stacjonarkę za 3-4k, a resztę można sobie wydać na rachunki. Komp szybszy i z kasą prościej, bo prąd spłaci się "w ratach" - w przypadku lapa płaciłoby się od razu całą sumkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...