Skocz do zawartości
bblind

Co polecacie i dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jest w tym ziarnko prawdy, ale doszły mnie słuchy, że kostki nie w dualu są lepsze, ze względu na szybkość...? Czy może ktoś uzasadnić dlaczego? A i można prosić o wyjaśnienie kwesti radiatorów na Kostkach, czy w czymś pomagają?

Edytowane przez bblind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest w tym ziarnko prawdy, ale doszły mnie słuchy, że kostki nie w dualu są lepsze, ze względu na szybkość...? Czy może ktoś uzasadnić dlaczego? A i można prosić o wyjaśnienie kwesti radiatorów na Kostkach, czy w czymś pomagają?

 

Źle Cię doszły słuchy. Pamięci kupione w Dualu, na pewno będą pracować w dualu. Pojedynczo, nie koniecznie. W dualu masz znacznie większą prędkość zapisu i odczytu pamięci.

Radiatory, to chyba jasne, że odprowadzają ciepło z kości pamięci. Próbowałeś dotknąć kiedyś kości po kilku godzinach pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle Cię doszły słuchy. Pamięci kupione w Dualu, na pewno będą pracować w dualu. Pojedynczo, nie koniecznie. W dualu masz znacznie większą prędkość zapisu i odczytu pamięci.

Radiatory, to chyba jasne, że odprowadzają ciepło z kości pamięci. Próbowałeś dotknąć kiedyś kości po kilku godzinach pracy?

 

Przyznam, że nie kręci mnie zabawa w dotykanie ramu. To, że będą pracowały w dualu to wiem. Dzięki za rozwianie wątpliwości dotyczącej prędkości. Kwestia radiatorów, dajmy na to czy warta jest dodatkowa cena za ramy takich firm jak np. GeiL, które posiadają radiatory designerskie ba bo pomarańczowe. Czy też lepiej wydać swoje na zwykłe Goodramy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś faktycznie była duża różnica jakościowa pomiędzy tańszymi ramami ( GoodRam , Kingston , Kingmax itp. ) a tymi lepszymi/droższymi ( Crucial , Mushin , Gskill ) .

 

Teraz już aż takiej różnicy nie ma - Goodramy są dobre a dużo tańsze od nie wiele lepszych Gskilli czy innych drogich producentów .

 

A co do duala i prędkości - faktycznie prędkość zapisu/odczytu rośnie ale nie przekłada się to na faktyczną wydajność kompa w codziennej pracy .

 

Chyba że rajcują cię testy syntetyczne ( szczególnie benchmarki pamięci ) .

 

Dual to dlatego wyjście bo do nie dawna największe kości to były 2GB , do tego się dobrze kręcą , za jakiś czas kości 4GB je wyprą tak jak było z kośćmi 1GB i 512 MB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie ramków tylko dlatego, że mają radiatory jest bez sensu. Jeśli już, możesz kupić lepsze (szybsze i/lub tańsze) kostki i do tego jakiś aluminiowy radiator z allegro za 10-15 złotych, jak już bardzo go potrzebujesz. Ja mam Kingmaxy bez żadnych radiatorów, nie żyłuję ich za bardzo i jestem z nich bardzo zadowolony, jakoś specjalnie nadmiarowo się nie grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...