Skocz do zawartości
Janusz_K

Duze FSB=problemy z kompem ???

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Na poczatek ostrzegam ze ten temat bycmoze juz byl ale nie wiem jak mam go szukac :(

Chodzi mi o to ze cos slyszalem ze jak sie zwiekszy FSB to moze cos w kompie nie wytrzymac !!?? Chodzi o dysk i inne urzadzonka.

Pytanie powyzej jakiej wartosci moze sie cos dziac, dlaczego i jakie tego skutki moga byc. Jezeli sie dowiem to temat mozna wykasowac.

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda :) było i nie raz :). Kiedy podniesiesz FSB tak, ze na PCI bedziesz miał 40MHz i wyżej to Twój dysk automatycznie działa troche szybciej i każdy podzespół na PCI, więc możesz sie już domyślić jakie mogą być tego konsekwencje! Szacuneczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, na początek powinieneś przeczytać jakiś przewodnik po podkręcaniu np http://www.dzikie.net/index.php?mode=1&cel=ocguide

A z tym oci i Agp to, gdy zwiększasz fsb, to albo musisz przestawiać mnożniki AGP/PCI względnie do FSB procka, albo dzieje się to automatycznie, jednak nie należy przekraczać 40 Mhz na PCI/AGP. Z resztą w tym przewodniku masz napisane.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekraczaj 40 Mhz (albo 39 dla BIV, jak napisał Mateosh), powyżej tego może ci pójść dysk do piachu. Mi jakiś stary Seagate 4,3 GB chodził na Celeronie 366@458 PCI/AGP 43 Mhz przez ok. pół roku, a potem go odkręciłem, bo się coś chyba kaszaniło :? A ten Celek to się kręcił 366@550 nawet przy 70* C, aż po pewnym czasie się zagotował :cry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...