Skocz do zawartości
kfazzi

Przesiadka na AM3 -> jaki RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Planuję w najbliższym tygodniu przesiadkę na AM3, obecnie siedzę na lga775 i mam dylemat jaką pamięć RAM wybrać.

Planuję zestaw:

Mobo: Asus M4A785TD-V Evo

CPU: Phenom II 955 X4 BE

RAM: no właśnie jaki? (2x2GB)

 

Reszta sprzętu jaki zostanie:

HDD: Samsung F3 500GB + F2EG 1.5TB

Grafika: chwilowo 7300GT a po zmianie integra z ASUSa, po świętach wymiana na HD5870

PSU: Corsair HX520W

Buda: Thermaltake Armor (miejsca ma duuuużo)

Chłodzenie CPU: Pentagram Karakorum

 

Zastanawiam się między Kingstonem który dostanę w sklepie gdzie kupuje proca i płytę: 1600MHz HyperX ale martwi mnie ich wysokie napięcie pracy. Mogę zamówić G.Skill ECO ale nie wiem czy jest sens. Pytanie - opłaca się dopłacać do G.skilli czy kupić jakieś zwykle kostki 1600?

 

Wiem, że przy procu BE mam odblokowany mnożnik i można tak kręcić, jednak wolałbym dołożyć jeśli warto to czegoś, co mógłbym wykorzystać przy ewentualnej przesiadce kiedyś na Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, błyskawiczna odpowiedź :)

Czyli brać Goodram 1600 zgodnie z zestawami?

Właśnie z tym procem nie jestem pewien, jeśli to nie będzie C3 to zamówię całość w ESC, tam z oznaczeń wynika że w podobnej cenie mają C3.

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że proc w sklepie gdzie miałem brać całość jest w rewizji C3, wiec tam zakupię.

W kwestii pamięci, za 372zł na miejscu mam Goodramy ale 1333, za 385zł są G.Skille ECO F3-12800CL9D-4GBECO. Płytka nie będzie robiła z tymi G.Skillami fochów? Goodramy sprawdzone w sumie, ale różnica w cenie znikoma a G.Skille mają niskie napięcie pracy i chyba bym się na nie zdecydował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami się zdarza że goodramy niezbyt dobrze się kręcą na niektórych płytach Asusa czy GB, bywa, że nawet spd nie wyrabiają, ale to bardzo rzadkie przypadki. Z g.skillami nie wiem jak będzie, ale to dobra marka, myślę że nie będzie zbyt dużych problemów o ile w ogóle będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...