Skocz do zawartości
Zar

Wymiana E2160 tylko na co ....

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się zdecydować, mam trochę wolnej gotówki (jakieś 300-400zł) i chciałbym osiągnąć jak najlepszy efekt wymieniając poczciwego E2160 na coś mocniejszego.

Komputer głównie do pracy na obrazach wektorowych i rastrach - raczej nie graficznie a bardziej pod katem algebry i analizy, właściwie nie gram, chyba że czasem z nudy jakieś MMORPG.

 

 

Zestaw:

E2160@2,7GHz - wyżej bardziej się grzeje i wiatrak za głośno chodzi :), na 3ghz bez zmiany napiec jest niestety niestabilny

2*2GB G.Skil Pi

GF 8600gt sonic +

Abit IP35

Corsair 400W

 

 

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez Zar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e2160 lekkim podbiciu napięcia śmiga na 3G ale chodzi na 2,7 na najniższym jakie daje mi abit do wyboru i jest na bank stabilny a o to mi chodziło,

 

Myślałem też o Q6600 ale tylko allegro wchodzi w grę w tym przypadku, prawda? no i cena 400+ w Kup Teraz to dobra cena? (Kilka dni temu kupowałem phenoma 550be 3,1g z 4 rdzeniami za 300zł więc dlatego lekkie moje zdziwienie ceną i dostępnością)

Edytowane przez Zar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom 550 to chyba 2 rdzenie jeśli się nie mylę - a w tej cenie to raczej takiego co na x4 się moduje to nie dostaniesz ;) Odnośnie procka to ten q6600 jest wydajny (3GHz+) ale bardzo się grzeje, możesz próbować złapać jakiegoś e8400 i ile się da podbić na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki!

To już wiem czego szukać - pewnie q6600 + jakiegoś nowego chłodzenia

 

A ten amd o x2 w standardzie + 2 po odblokowaniu, czyli razem x4 więc mnie trochę rozbawiło i myślałem ze może intel ma też tego typu niespodzianki .... no ale fakt x4 normalny w tej cenie to 400+

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw piszesz o selekcie i nie wiem co w nim nie normalnego ? AMD robi x4 i blokuje dwa rdzenie bo jest podaz na x2. Dlatego czesc da sie odblokowac i nie widze w tym nic nienormalnego, bo to ten sam proc co "normalny" x4 :P

Swoja droga i tak nie masz nic ciekawszego na 775 (gdybys mial drogiego proca albo super plytke etC) wiec czemu nie zmienic platformy ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...