Skocz do zawartości
stealz

Zaproszenie do udziału w rankingach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym serdecznie zaprosić użytkowników PurePC do udziału w nowych rankingach BenchIT :)

Słowem wstępu: jest to projekt skupiający entuzjastów benchmarkowania z całej Polski, tworzony 4Fun przez userów dla userów. Chcieliśmy stworzyć coś pozornie analogicznego do rankingów HWBOT, jednak na mniejszą, rodzimą skalę, rozgrywając mini-zawody na naszym własnym podwórku :)

 

Walczymy w teamach, składamy platformy, publikujemy benchmarki, zdobywamy punkty. Obecnie w rankingach biorą udział użytkownicy z kilkunastu popularnych portali technologicznych. Co miesiąc sponsorzy fundują nagrody rzeczowe, które można wylosować w odbywającej się pod koniec miesiąca loterii (losy przyznawane są za odpowiednią ilość puntków). W tym miesiącu do wygrania dwa coolery i pelargonia. W następnym prawdopodobnie nowe GTX'y od Palita i jakiś inny chwast na okno :P

 

Celem projektu jest uzbieranie jak największej bazy danych wydajności sprzętu komputerowego, którą będzie można wykorzystać w różny sposób, między innymi pomagając osobom niedoświadczonym w wyborze odpowiedniej konfiguracji komputerowej. W ciągu ostatniego miesiąca użytkownicy zamieścili prawie 6000 wyników w ponad 60 różnych testach.

 

Chciałbym zaprosić również Was do udziału w rankingach i zdobywania punktów pod szyldem PurePC.

 

Link do rankingów: Rankingi i overclocking na BenchIt.pl

Link do Waszej drużyny: Drużyna PurePC.pl - rankingi BenchIt.pl

Klasyfikacja generalna: http://benchit.pl/rankingi/top

 

BTW, użytkownicy prosili, by nie zapraszać panów o ksywkach Ryba i Chaos. Nie pamiętam dokładnie dlaczego, ale coś mówili o [gluteus maximus], jesieni i średniowieczu.

 

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze i słowa konstruktywnej krytyki. Chcielibyśmy tworzyć ten projekt wspólnie, dlatego każda opinia się liczy :) Na wszystkie pytania "jak co zrobić" również chętnie odpowiem w tym topic'u.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. te 8k punktów, które obecnie macie, to pozostałość z poprzednich prowizorycznych rankingów, które z obecnymi nie mają wiele wspólnego.

Edytowane przez stealz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, taki polski hwbot, ale 2 rzeczy nie mają sensu. Zeby dodać wynik trzeba stworzyć platformę, nie lepiej byłoby za każdym razem wpisywać podzespoły bez tworzenia tych platform?

Druga rzecz to za duża ilość testów, po co komu Passmark Performance Test 7.0, Resident Evil 5 Benchmark czy SiSoft Snadra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki polski hwbot

Otóż nie chciałbym, abyście tak do tego podchodzili ;)

HWBOT jest nastawiony bardziej na zaawansowanych overclockerów i tak na prawdę szary użytkownik nie wiele z niego rozumie. Trochę inne podejście, które na pierwszy rzut oka może okazać się niewygodne (kwestia przyzwyczajenia) pozwala skompletować dużo bogatszą i przede wszystkim dokładniejszą bazę danych, która może być wykorzystana na wiele sposobów i okazać się dużo bardziej użyteczna nie tylko dla OC-Masterów.

 

Standardowy chłop poskłada sobie platformę, podkręci CPU i porobi testy. Zazwyczaj posiada dostęp do jednego, góra dwóch komputerów więc każdorazowe wpisywanie podzespołów przy podawaniu wyników byłoby dla takich osób uciążliwe. To jest trochę wyciągnięcie ręki w ich stronę.

 

Druga rzecz to za duża ilość testów, po co komu Passmark Performance Test 7.0, Resident Evil 5 Benchmark czy SiSoft Snadra?

HWBOT jest nastawiony bardziej na overclocking, BenchIT na benchmarkowanie ;) Testy proponują sami użytkownicy z czystej ciekawości, jak ich maszyna zachowa się w zestawieniu z innymi. Testy, które podałeś odnoszą się do pełnych zestawów komputerowych, co pozwoli w przyszłości na automatyczne dobieranie optymalnych zestawów komputerowych (może porywam się z motyką na słońce, ale zawsze chciałem coś takiego obkodować).

 

nie lepiej byłoby za każdym razem wpisywać podzespoły bez tworzenia tych platform?

Mogło by tak być, ale na dłuższą metę zrobiłby się straszny bałagan. Dzięki takiemu podejściu zachowujemy relacyjność bazy i spójność danych. Edytowane przez stealz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło by tak być, ale na dłuższą metę zrobiłby się straszny bałagan. Dzięki takiemu podejściu zachowujemy relacyjność bazy i spójność danych.

 

Bałagan? jak narazie to jest bałagan, ale z platformami, niektórzy mają po 20/30 platform a pomyśl co będzie jak się ten ranking trochę rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Rybą i Chaosem to ciekaw jestem kto taki rzekł. Boli kogoś, że dobrze kręcą czy co? :|

Rozumiem, że mozna mieć z kims kose, ale ludzie. Jak robić rank to dla wszystkich, a nie palcami wytykać kto nie moze brac udzialu.

Jeśli dojdzie do zblokowania tych dwóch person to taki rank nie ma sensu (selekcja udziałowców)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Rybą i Chaosem to ciekaw jestem kto taki rzekł. Boli kogoś, że dobrze kręcą czy co? :|

Rozumiem, że mozna mieć z kims kose, ale ludzie. Jak robić rank to dla wszystkich, a nie palcami wytykać kto nie moze brac udzialu.

Jeśli dojdzie do zblokowania tych dwóch person to taki rank nie ma sensu (selekcja udziałowców)

 

Zaraz musisz wszystko na poważnie brać. Ja tutaj widzę raczej żart, w dodatku całkiem przyzwoity ;)

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego postaram się dorzucić do interfejsu parę widoków znanych z HWB, dla osób do niego przyzwyczajonych :)

 

@Marecki306,

zauważ, że uczestników możemy podzielić zasadniczo na dwie grupy:

 

1) HWBociarskich overclockerów, dla których podstawową encją jest tak naprawdę wynik. Podają cyferki i aby było ładnie, dopisują trzy, góra cztery podzespoły. Jak się zachce, to ew. bardziej szczegółowe ustawienia. Tutaj mamy przypadek dużo platform => dużo ustawień => mało wyników per ustawienia.

2) Tradycyjnych userów, którzy skupiają się przede wszystkim na platformie. Poskładają sobie na spokojnie zestawik, jak podkręcą to zapiszą nowe ustawienia, a potem wklepią 40 benchmarków.

 

Należy pomiędzy tymi dwiema grupami userów znaleźć kompromis, stąd na BIT niestety trzeba się trochę więcej wysilić podając dane, niż na HWB :(

 

Ja schemat HWB idealnie rozumiem, ale trzeba wyjść też na przeciw innym, aby zachęcić ich do tego sportu :)

To, co widzicie teraz, jest wynikiem dwumiesięcznych prac i beta testingu wielu mniej lub bardziej narzekających użytkowników (ukłon dla 3DI'1awf69, OCF'71proste i reszty). Jeżeli bylibyście uprzejmi pomóc w projekcie, umieszczając w tym wątku swoje uwagi, byłaby to dla nas wszystkich nieoceniona pomoc :)

 

EDIT: Z Rybą i Chaosem to był oczywiście żart, aczkolwiek dyskusja pt. "bron Boże nie wpuszczać Ryby do rankingów" gdzieś jakiś czas temu padła :D

Edytowane przez stealz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nieczytelna, trochę nieskładna i mało przejrzysta. Pomimo tego, że estetyczna i ładna.

 

W rankingu drużyny to sami dodawaliście? Osobiście połowa nazw zespołów nic mi nie mówi. Pomijam już fakt, że zabrakło tak światłych jak jeden z portali na o...

 

Projektów polskich baz było już wiele. Na dłuższą metę żaden się nie przyjął, chociaż zawsze na początku był popularny.

 

A w ogóle o czym my rozmawiamy - czy to jest temat do ekstremalnego? Według mnie do początkujących zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rankingu drużyny to sami dodawaliście?

zazwyczaj albo my zapraszamy, albo sami się zgłaszają

 

zabrakło tak światłych jak jeden z portali na o...

?

 

Projektów polskich baz było już wiele. Na dłuższą metę żaden się nie przyjął, chociaż zawsze na początku był popularny.

Są jeszcze gdzieś w sieci?

 

A w ogóle o czym my rozmawiamy - czy to jest temat do ekstremalnego? Według mnie do początkujących zagadnień.

Jeżeli pomyliłem kategorię, uprzejmie proszę moderatora o przeniesienie wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HWBOT jest nastawiony bardziej na overclocking, BenchIT na benchmarkowanie ;)

HWBot jest nastawiony na bench, nie na overclocking, co mozna wywnioskowac po samych testach ktore sa punktowane. Nie trzeba daleko szukać:

HWBot.org [...] is a dynamic team of international hardware fanatics as well as internationally recognized overclockers, dedicated to gathering specifications and benchmark performance results of computer hardware

 

Druga sprawa, kto to "standardowy chłop co poskłada sobie platformę, podkręci CPU" i kiedy zaczyna on byc "zaawansowanym overclockerem"?

 

Tradycyjnych userów, którzy skupiają się przede wszystkim na platformie. Poskładają sobie na spokojnie zestawik, jak podkręcą to zapiszą nowe ustawienia, a potem wklepią 40 benchmarków.

Czyli "tradycyjni userzy" składają sobie "spokojnie zestaw" i dodają wyniki uzyskane na ciekłym azocie, tak jak mozna to zobaczyc w rankingu np spi 1m czy cpu-z? Napewno to...

pozwoli w przyszłości na automatyczne dobieranie optymalnych zestawów komputerowych.

;)

 

Różnojakie zawody w podkręcanie to taka ciekawa zabawa, w której wyznacza się bardzo sprecyzowane zasady, albo ich brak. W każdym innym przypadku nie będzie to działać tak jak powinno.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz rację, ale spróbuj trochę praktyki na BenchIT, aby zobaczyć jak to działa.

To nie jest HWBOT, póki się nie przestanie patrzeć na ten ranking z tej perspektywy, cały czas przez myśl będzie przepływało ciche "what da fuck?". Chodzi o jedno - porównanie wydajności platform w jak największej ilości testów i osiągnięcie jak najszerszego spektrum komparatywnego. To jest główna zasada - stąd tyle różnych benchmarków. Można wrzucać swoje wyniki w kilku testach na jak najwyżej wyśrubowanych ustawieniach, można także publikować jak najwięcej testów na ustawieniach domyślnych lub lekko podrasowanych. Zależy jak kto się w tym "sporcie" czuje.

 

Są tacy, którzy publikują kilka testów na bardzo wysokich zegarach, zgarniając najwyższe noty i medale.

Ale są tacy, którzy zwyczajnie starają się porównać swój leżący pod biurkiem, domowy komputer do innych konfiguracji i sprawdzić jak ich nabytek plasuje się na tle innych. Robią dużo testów, bo lubią. Nie zależy im na kombinowaniu z ustawieniami.

Niezależnie od podejścia, wszyscy oni przyczyniają się do budowania (tak myślę) fajnej bazy danych, z której każdy może zrobić potem użytek.

 

Przykład zupełnie niezależny i niezwiązany z overclockingiem, ale stanowiący przykład wykorzystania tego typu rankingów - chcę wybrać szybki dysk twardy, potrzebuję szerokiego porównania. I dzięki zaangażowaniu wielu userów, mogę skorzystać z Rankingu HD Tach 3.0.1: Average Read

 

Nikomu to wg mnie nie szkodzi, za to pomóc może wielu ;)

Czemu by nie chcieć czegoś takiego budować?

Edytowane przez stealz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu by nie chcieć czegoś takiego budować?

 

Bo nie - z mojej strony.

 

Przepraszam, ale cos sobie tam w biosie podzialam, MHz wpadna i kolega mi powie ; a gdzie godzina orthosa oO. Nie ma, poniewaz stabilne = wyskakuje wynik z kazdego marka i starczy. Idac dalej, mowisz o testach, kompatybilnosci itp ... Jesli chce wybrac nowy dysk twardy, to poszukam jego recki, a nie pokieruje sie wynikami HD Tach ( btw. dlaczego pierwszy w rankingu nie ma na screenie potwierdzenia stabilnosci ? moze zaraz po tescie raid padnie ;) )

 

Imho bardziej sie to nadaje na baze kompatybilnosci i stabilnego oc. Wyniki swoje kiedys tam dodalem, ale zrazilo mnie wymaganie "stabilnosci" i sobie darowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam już fakt, że zabrakło tak światłych jak jeden z portali na o...

ofc chodzi o overclock.pl, ale widzę stealz nas nie zna <_< Edytowane przez koziro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@koziro, to nie tak ;) Nie dodaję przecież na pałę wszystkich istniejących portali komputerowych.

 

Już dodałem - tag OVC - może być?

 

Jeżeli przyłączycie się do zabawy, będzie ciekawie ;)

Edytowane przez stealz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dodałem - tag OVC - może być?

 

Może być :wink:

Zbieramy userów do rywalizacji :) a ja walczę o kolejne punkty B-)

Edytowane przez koziro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby być przykładnym użytkownikiem i przyczynić się do promowania wspaniałej polskiej sceny oc, dodałem jeden wynik (płyta mnie ograniczała :P ). Podoba mi sie, 1160 punktów za jednego screena :lol: , może czas na kolejne :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste :)

 

Co miesiąc będzie jakiś useless gadżet dla większej beki. W kwietniu za III miejsce mają być kalesony. Chyba, że wymyślimy coś bardziej bezużytecznego. A za pierwsze - GTX 470 jak dobrze pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pierwsza faza losowania - jeżeli ktoś nastukał jakieś punkty, do 20:00 może sobie zakupić losy: konkurs

 

Punktów nastukałem (ponad 12k B-) ), ale limit losów na miesiąc wyczerpałem :sad: . A nowy coolerek na CPU by się przydał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...