Skocz do zawartości
sw1ssst

Gf 8800GT pci-e x8

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mój 8800GT nie chce chodzić na pci-e x16, działa tylko pci-e x8. Poprzednia karta (x1950 pro) działała na x16. Czy karta może być uszkodzona? W sumie na wydajności tak dużo nie traci ale jak się da to wolałbym żeby pracowała pełną wydajnością. Sprzęt w podpisie. Karta referent od leadteka. Stery do wszystkiego najnowsze, widnows XP.

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na wydajności tak dużo nie traci ale jak się da to wolałbym żeby pracowała pełną wydajnością.

Nic nie traci. Kilka tematów niżej jest nawet sprawdzone na benchmarku. Różnica mieści się w granicy błędu. Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg testów na tomshardware 8% dla starego 8800gts, a 8800gt jest szybszy więc pewnie więcej traci :S

 

Chyba Ci się kolego pomieszało skoro piszesz że 8800 GT jest szybszy od 8800GTS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie -tak, pcie 2.0 ma dwa razy wieksza przepustowosc niz 1.1 i potrafi przerzucic wiecej mocy przez slot, tyle ze w praktyce wychodzi co innego :) Roznica jest niewielka. Twoj 8800GT powinien pracowac w trybie x16. Sprobuj pogmerać w biosie u ustawić PCIE szywno na 99-105mhz, w płytach z p965, przy wariacjach z pcie, to pomagało. Na p35 ten problem raczej nie wystepował. Ew zrob update biosu mobo a geforce'a sprawdz jeszcze na innej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam u kogo sprawdzić, a bios mam chyba najnowszy. Zmieniałem prędkość pci-e i napięcie sb i chipsetu. Dalej to samo. Wynik po oc (600/1500/1800 @ 730/1825/2000) + 60 pkt w 3dm06 :(

post-143587-1269695596,37_thumb.jpg

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pci-e 2.0 x8 ma wydajność pci-e 1.1 x16? Podobno p35 nie obsługuje pci-e 2.0 x16 dlatego wyświetla jako x8. Prawda to? :rolleyes:

 

Nie

Dołączona grafika

By foh_23 at 2010-03-27

 

Sprawdź czy jakiś fafrok się do slotu nie dostał. Wyjmij kartę przedmuchaj slot sprężonym powietrzem, a styki grafiki przeczyść alkoholem i szmatką.

 

 

Edyta: aha a co do wydajności to tak. Teoretycznie 8x na pci-e 2.0 to 16x na 1.1 ale to nie dlatego na Twoim p35 masz nagle 8x pci-e ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft od mobo twierdzi że nie rozpoznaje wersji biosu karty. Czy to może być powodem problemu?

Iv.pl - Podgląd zdjęcia

U mnie trochę inaczej wyświetla

http://iv.pl/viewer.php?file=34572206140595343767.jpg

 

@Klaus: Nie, a to nie działa w ten sposób? :P

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...