Skocz do zawartości
miron72

aufawq0z.sys -brakujący plik uniemożliwia inst. XP SP 3

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje pliku aufawq0z.sys

 

Przy próbie aktualizacji z płytki Windowsa XP SP2 do XP SP3; system działa, płytka w napęd, "zaktualizuj", brak pliku -"pomiń", restart, komunikat o braku pliku(zaraz po starcie instalatora), wypad z instalacją :cry: .

Szukałem po dyskach(w tym z systemem XP SP3), szukałem w sieci(zero trafień), szukałem podobnych, kilka płytek ze sterownikami też przejrzałem(np. Netii)...

Domyślam się, że jest to związane z jakimś sterownikiem. Ale z którym, od czego?

Taaak -były wirtuale, jest Nero. Patrzyłem na przykład TUTAJ

próbując coś wyszukać i nic.

Pierwszy raz się spotykam z takim plikiem -z brakami nie, kiedyś "nlitowałęm, vlitowałem" systemy dla swoich potrzeb. Więc te braki sam przez grzebanie wywołałem. Ten system jest jednak "czysty BOX" -płytka z obu stron ok, zrobiłem na próbę obraz -ok. Może ktoś spotkał taki problem? Podpowie coś?

Wiem, że po instalacji od zera kłopot zniknie na pustkowiach formatu ale....cały weekend chyba bym reinstalował wszystko(wyjątkowo nabity oprogramowaniem komputer) :mur:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję. Moja jest nieco wolniejsza, bo szukałem sposobu jak wrzucić log nie rozpychając forum.

 

LOG OTL

 

Nie miałem o dziwo potrzeby skorzystania z OTL do tej pory, więc skanowanie zrobiłem na ustawieniach domyślnych. Jeżeli zajdzie potrzeba oczywiście je ponowię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz takiego pliku nigdzie. To jest wirtualny sterownik, ktory stworzyla sobie na wlasne potrzeby ktoras aplikacja. Byc moze antywirus lub emulator cd. Sam napisales ze masz full poinstalowanych programow...

 

Pobaw sie tym http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx

 

PS. zakladam ze to nie wirus ;)

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wirtualny sterownik, ktory stworzyla sobie na wlasne potrzeby ktoras aplikacja.

(...)

PS. zakladam ze to nie wirus ;)

 

No cóż -to samo po poszukiwaniach przyszło mi do głowy. Wirus..? Nie da się wykluczyć oczywiście choć skanowałem "różnymi i w różny sposób".

Jakbym wiedział co to za aplikacja to bym ją posłał galopem na najbliższy niebyt, a tak to mam zagwozdkę.

Autoruns -ok, sprawdzę. Dzięki

EDIT -pierwsze szukanie i nie ma. Pobawię się programami, może coś się obudzi.....

EDIT 2 -niestety ciągła lipa.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płytka? Jaki restart?

 

Windows XP PL Service Pack 3 download - Program do pobrania za darmo

Pobierasz i instalujesz.

 

Zapora systemu działa?

 

Proponuję użyć CCleaner, oraz ewentualnie Dial-a-fix w celu naprawy instalator lub zapory (gdyby któreś z nich nie chciało działać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płytka? Jaki restart?

 

Wsadzasz podczas "widzę pulpit działającego XP SP2" oryginalne XP SP3 i wybierasz opcję aktualizacji już istniejącego systemu. Instalator kopiuje pliki na "C"(u mnie minus jeden -tytułowy, bo brak i pomijam), następuje restart, inicjacja instalatora -u mnie wychodzi wówczas brak wspomnianego pliku. Koniec instalacji....XP odpala w pierwotnej wersji plus oczywiście wybór "XP, cy instalator?" podczas ładowania.

 

Pobierasz i instalujesz.

Tak -to jest jakieś wyjście, lecz problem pozostanie chyba...a tajemnica bankowo. Chciałbym nawet jak dowalę packa wiedzieć OCB.

 

Zapora systemu działa?

 

Nieee -nie ufam jej. Używam Ad-Aware.

 

Proponuję użyć CCleaner,

Ten i kilka innych(znanych mi od dłuższego czasu) leci w zasadzie codziennie -przy takim napchaniu systemu czyszczę często, bo i śmieci więcej.

 

oraz ewentualnie Dial-a-fix w celu naprawy instalator lub zapory (gdyby któreś z nich nie chciało działać).

 

Zapora jak wyżej, a instalator działa, lecz odwołuje się do sterownika(?) wirtualnego(?) poprzez powiązanie z jakimś programem(no właśnie jakim?), bądź wirusem. Bo w sumie takie wersje biorę pod uwagę na ten moment.

Obecnie czyszczę ręcznie rejestr i "C" z pozostałości po wirtualach.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wiem jak działa płytka, lecz nie bardzo wiem czemu jej używasz. Paczka jest lepsza, pewniejsza, szybsza.

 

2. Może jak dowalisz paczką, to problem zniknie.

Przy czyszczeniu AdAware lub innymi wynalazkami mogłeś wywalić sterownik chociażby Deamon Tools, którego program uznał za robactwo - w końcu nie jest podpisany cyfrowo (celowo).

 

3. Wolę zaporę XP od KIS, NIS i im podobnych wynalazków.

 

4. Kłopotliwy wpis odnajdziesz i usuniesz przy pomocy Autoruns, do którego zapewne prowadzi link kolegi neo. Oczywiście po restarcie może przestać działać DT lub inny programik/urządzenie. Wtedy można wrzucić go od nowa. Inna opcja, że to był robak, którego skasował jeden z programów ochronnych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ulisses

Widzisz...przestałem się upierać i zrobiłem jak radziłeś. Użyłem SP3 z sieci, zainstalował się ok. Płytka leżała koło sprzętu więc łatwiej ją było wepchną niż doić i instalować aktualizację. Wszystko działa teraz, tajemnica pozostała :rolleyes:

Adaware używam kilka lat -wirtuali jeszcze dłużej. Nie było z tym nigdy problemu, stąd moje zdziwienie. Zresztą Autoruns nie przyniósł o dziwo odpowiedzi, od i przeinstalowanie daemona również(czyszczenie rejestru w tym -wiem co i gdzie po nim zostaje). Nero, Alkohol poleciały wcześniej. Skany antywirusowe, anty...blebleble -cały pakiet znany mi, zaufany(no wiem -pewności nigdy nie ma) plus polecane w sieci dały wyniki mizerne: alerty heurystyki na znane mi już pliki.

Niemniej status XP SP3 osiągnięty :D

O popatrz -właśnie w tym momencie się dowiedziałem(naciskając lekko kogo trzeba, po Twoim pomyśle), że wczoraj jednak "coś z aktualizacji jawy puściłem przez zaporę i antywirus się do....ał ale malwarebytes załatwił sprawę, więc spoko" :mur: . Ja tu usycham, a system zapewne wykastrowany z zainfekowanych plików :angry:

 

Wychodzi, że miałeś rację :) . Dziękuję wszystkim za pomoc, zwłaszcza Tobie Ulisses. Dla mnie sprawa zamknięta.

 

@Kolobos -zawsze wirtuale wywalam przed, również ich sterownik. Doświadczenia już miałem niemiłe z tym....W logach mogą być, bo reinstalowałem je podczas walk. Dzięki za pomoc

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po starcie systemu nie miałem żadnych komunikatów -jedyny to podczas próby aktualizacji windowsa. Gdyby nie ona, nawet nie wiedziałbym, że coś stanowi problem. Właśnie brak pliku do skopiowania przez instalator na "C" spowodował niemożność aktualizacji z CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...