Skocz do zawartości
marcinzg

Bootowanie systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem komputer HP D530 SFF. Kupiłem go wraz z zainstalowanym systemem WinXP Pro i komputer sobie bez większych problemów działa. Problem pojawił się gdy zachciało mi się zmienić dysk z 40GB na 200GB.

Przy pomocy Norton Ghosta przerzuciłem partycje ale po uruchomieniu komputera za każdym razem zamiast uruchamiać system komputer wyświetlał biały migający kursor w lewym górnym rogu monitora. Po całodziennej walce z komputerem zdecydowałem się zainstalować system z płytki i myślałem że pójdzie bezboleśnie ale niestety po odpaleniu XP z płytki i kopiowaniu danych, po ponownym uruchomieniu dalej komputer stoi na migającym kursorze...

Dysk 200GB jest poprawnie wykrywany przez bios i bez problemu bootuje się na innym komputerze.

Próbowałem już wszystkiego co mi do głowy przyszło, tzn.:

- update biosu, resety biosu, różne konfiguracje ustawień w biosie

- odpiąłem wszystko co było podłączone do komputera

- żonglowałem kośćmi pamięci, testowane memtestem - bez błędów

Walczę z tym komputerem od dwóch dni, brakuje mi już pomysłów i ręce mi już opadają dlatego piszę na forum. Dodam, że Ubuntu z płytki odpala się bez problemów i dysk 40GB też się bootuje.

Ma ktoś z forumowiczów jakieś sugestie? wszystkie będą mile widziane ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...