Skocz do zawartości
MidnightTomi

Do gier i programów Intel Core 2 Duo Czy 2 Quad ?

Rekomendowane odpowiedzi

Procki serii q8xxx to kastraty podobnie jak q9300 i q9400, lepiej juz wziac leciwego q6600

 

 

 

Pozwolę sobie pobronić mojego q9400 z sygnaturki. Po pierwsze to, że q6600 ma więcej cache nie oznacza, że jest od niego szybszy, a już na pewno nie w grach. Wynika to z odświeżonej architeORT: ORT: ktury. Zgodzę się natomiast, że można go kupić taniej i będzie to opłacalny zakup, ale nie będzie wydajniej.

 

Porównanie m.in Q6600 z Q9300 który pomimo, że jest wolniejszy od Q9400 to i tak wygrywa z Q6600 link (również na następnych stronach testu).

 

3DMark CPU Score link

 

"According to our tests, the average performance advantage of Core 2 Quad Q9300 over Core 2 Quad Q6600 is about 7%." link

 

 

Żeby zrównać wydajność q6600 musi być taktowany o 100MHz wyżej. Przy czym comp z q9300 po OC do 3.5GHz pod obciążeniem pobiera 325W a q6600 po OC do 3.6GHz już 394W link

 

Jednym słowem grzałka i pożeracz energii :wink:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie dużo nie zdziałasz. Nic nowego nie obsługuje.

Po pierwsze wymiana zasilacza. Delta

Jeżeli masz zamiar w przyszłości modernizować zestaw to najlepiej złożyć coś na AM3. Nie wychodzi dużo drożej od AM2.

Jeżeli chcesz tak bardzo zostać przy DDR2 to kup ten zestaw.

Kupienie tego proca i płyty w tej cenie jest dobrym wyborem. Te części sa więcej warte niż 400zł.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostal przy 4gb ddr2 i plytke pod am2+ i ASRock A770DE+ - czy cos w tym stylu

athlona x4

Athlon II X4 620 BCM Nowy/GW (989707002) - Aukcje internetowe Allegro

AMD Athlon II X4 620 2.6GHz NOWY! SUPEROKAZJA! (983185389) - Aukcje internetowe Allegro - negocjowac cene :D

po oc nawet lepszy niz q6600

a plytka bedzie umozliwiala dosc dobre oc

zasilacz koniecznie do wymiany nawet na delte:

DELTA 400W od SS WROCŁAW (991182000) - Aukcje internetowe Allegro

i windows 7

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie: jeśli chcesz później kupić cały komputer to tylko zmień zasilacz i najlepiej jakiś już na przyszłość, byś znowu nie musiał kupować i do tej nowej skrzynki wsadzisz go i nie kupuj procka do tego sprzętu, tylko oszczędzaj, chyba że nei masz żadnego procka w tej chwili. Ale jakbyś zmienił na AM3 i DDR3 tak jak Andrew777 napisał, przy sprzedaży swojego sprzętu to już byś miał część komputera przyszłościowego. Ciekawe jakbyś sprzedał swoją skrzynkę na Allegro z tym zasilaczem co masz to może też źle byś nie wyszedł, dołożył do nowego kompa, ale nie wiem dokładnie.

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Odkładaj na nowy zestaw. Q6600 nie wiele Ci teraz pomoże. Zwłaszcza, że dojdą koszta wymiany zasilacza. A jak już masz jakiś kupować to minimum 500 W, albo może i nawet więcej. Zawsze to będzie na przyszłośc. Jak Ci nie zależy na ciszy to polecam nawet Chieftec'a 500W [GPS-500AB-A]

 

 

Chieftec 500W [GPS-500AB-A] - 230zł : Esc.pl

 

Ew. coś innego w podobnej cenie. Sprzedać cały zestaw na Allegro i dołożyć do AM3. Wiem,że troszkę drożej, ale do płyty z AM3 wsadzisz potem jakiś lepszy procek.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze na tym sprzeciuku troche popracowac, a wiec polecasz ten zasilacz za 230 zl ? w sumie nie jest jeszcze tak tragicznie z cena a jakie chlodzenie byscie proponowali takie zeby bylo wydajniejsze od seryjnego i najlepiej do 50 zl jak mozecie dajcie linki z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie są to złe zasilacze. Ja mam wersje 450 Watt i bardzo sobię go chwalę. Fakt, że jest troszkę głośny, ale nie jest też jakiś odkurzacz.Szybko idzie się przyzwyczaić. Po za tym to stabilny zasilacz, który dobrze trzyma napięcia. Spokojnie mógbłym do tego mojego zestawu dołożyć ze 2 dyski i jakąś mocniejszą grafę typu Radeon 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...