Skocz do zawartości
Bartez89

Jaki komp do ~350zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zwracam się do Was z pytaniem, jaki komp udało by mi się obecnie złożyć w granicach 450zł z używanych części.

Generalnie chodzi o :

-płyta

-procek

-ram

-dysk

-grafika

 

Wiem że elementów dużo a kasy bardzo mało, ale może uda się z tego złożyć coś sensownego.

 

Komp ma służyć do filmów, neta i do pogrania w starsze gierki typu FarCry, GTA:SA, NFS:MW, itp...

 

Z góry dzięki z pomoc bo wypadłem z obiegu już dość dawno temu i kompletnie nie orientuje się nawet za czym warto się rozglądać.

 

Pozdro,

Edytowane przez Bartez89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO plus tanio wyrwać gf8600gt

 

no i jakiś zasilacz lepszy niż 250W w fs scenic e620

 

 

 

 

edit:

 

 

gf8600gt raczej odpada->potrzebna karta low profile także coś między hd4350 a hd4550 się nada

 

http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;0112-0;017P6-125039-128060.htm

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600+

Athlon 64 x2 3600+ (968006239) - Aukcje internetowe Allegro

AMD Athlon 64 X2 3600+ (935445351) - Aukcje internetowe Allegro

 

2gb

Chłodzenie GPU Zalman VF1000 LED i RAM 2GB DDR2 - Forum PCLab.pl

 

MSI K9N

K9N NEO (MSI) płyta główna socket AM2 bez min (981719112) - Aukcje internetowe Allegro

 

86gt

+++++++++ Gigabyte 8600gt 256mb ++++++++ (981918946) - Aukcje internetowe Allegro

 

dysk

SEAGATE BARRACUDA 120GB ST3120022A BCM!! (929408260) - Aukcje internetowe Allegro

 

Przy wycenie uzywam cen z aukcji zakonczonych, poniewaz one oddają prawdziwe ceny rynkowe (transakcje zakonczone faktyczną sprzedażą) - wystawić na allegro to można nawet pentium 2 za 200zl, inna kwestia ze nikt tego nie kupi. Dlatego wycena na podstawie aukcji zakonczonych ;)

 

Na szybko, nie chce mi się szukać dokladnie. Ale da się, da się. Może trzeba będzie rozłożyć składanie na 2-3tyg i polować na okazje, ale da się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450zl komp

 

AMD A64 X2 3600/3800 - 90zl

2GB - 90zl

MB np MSI K9N - 70zl

VGA 8600GT 90zl

HDD SATA 120GB 50zl

Obudowa + zas (delta 350w etc) ~60

 

razem 450zl

 

Ja ww zestawie zmieniłbym cpu na E21x0. Znacznie łatwiej wyrwać go w cenie ok 80 -90zł. Pamięć 2GB jest do wyrwania w tej cenie, na pewno w wersji 2x1GB.

Obudowę można od kogoś dostać :) Wystarczy dać ogłoszenie w giełdzie, poszukać na allegro u okolicznego sprzedawcy. Zasilacz Delta 350AB na allegro po 40zł stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc panowie !

 

Nie śpieszy mi się, zasiłke mam obecnie Tracer 400w jakoś tam ciągnie więc może i pociągnie nowy sprzęt.

Mam budę i dvd-rw więc już tylko zakup tych wymienionych komponentów pozostaje i zmienię wreszcie tego kompa z sygnaturki,

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj może na allegro w kategorii Płyty z procesorem. Zwykle taki zestaw można kupić taniej niż osobno, często RAM jest w komplecie a i przesyłka tylko jedna.

Poszukaj jakiegoś Pentium Dual Core / Athlon x2 z w miarę przyzwoitą płytą, do tego GF8600 GT, ewentualnie RAM jeśli nie będzie w komplecie (docelowo 2gb) i będziesz komponenty potrzebne do modernizacji kompa. Dysk możesz dołożyć osobno w miarę potrzeby/funduszy.

Tylko z tym zasilaczem lepiej nie ryzykować. Ma niby 400W, ale na linii 12V (jedynej z której komputery od ponad 5 lat biorą znaczącą ilość prądu) ma pewnie jakieś 180W (15A). Dla porównania dzisiejsze 400W zasilacze mają na liniach 12V obciążalność ok 350W (29A). Ponadto ten Tracer prawdopodobnie nie ma wcale lub kiepskie zabezpieczenia.

Poszukaj jakiegoś Fortrona/Delte/Modecom MC 350W lub więcej, mające 300W (25A) na liniim 12V np:

DELTA 350W

FORTRON 350W

Modecom MC-350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani zestaw pod s775- proszę o sprawdzenie

 

 

 

 

Witam,

 

W związku z upaleniem płyty w kompie potrzebuje nową platformę niskobudżetową.

Pentium 4

ASUS P5KPL

Goodram

 

Da rade taki zestaw ?

Musi być minimalnym nakładek, pod to podejdzie dysk segate 40 Gb na złącze ATA i zasiłka Tracer 4Life 400w.

 

Zawsze miałem proce Intel'a i wolałbym przy tym pozostać dlatego raczej odpada platforma AM2.

 

Zmienić jakieś części czy może zostać tak jak jest ?

 

W późniejszym czasie dokupie ram'u, grafe, dysk i zmienie zasiłke, ale to dopiero za kilka miesięcy a kompa potrzeba mi na już.

 

Pozdro

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakies 3 miechy temu za 450 zl sprzedalem:

 

Dual core e2140@3ghz

2gb goodram 800mhz

gf 8800 gts 320mb evga wersja KO

Płyta Gigabyte GA-P31-DS3L

OCZ StealthXStream 600W

 

Wiec chyba cos tego pokroju powinienes wyrwac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...