Skocz do zawartości
don111

jaka klawiatura z równym, miękkim skokiem klawiszy ?

Rekomendowane odpowiedzi

mam Natec Medusa ale nie do końca mi ten skok klawiszy odpowiada, jest niski i jednocześnie zbyt twardy, choć do pisania mógłby być

miałem kiedyś starego laptopa Compaq i tam były świetne klawisze, chodziły lekko, płynnie i tak samo miękko (odbijały jednakowo) na całej głębokości naciśnięcia, do tego bezgłośnie

szukam właśnie takiego typu klawiatury - typu slim lub średniej wysokości (duży odpada), ale najważniejsze aby te klawisze chodziły lekko, miękko i płynnie, musi być też duży enter, inne bajery mnie nie interesują

czy ktoś spotkał taką klawiaturę ? oczywiście w rozsądnych pieniądzach, najlepiej <100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny wcale nie sa smieszne jak za taka jakosc wykonania. Sam uzywam 'kabelkowej' klawiatury Apple'a i jak do tej pory jest to najcichsza klawiatura z jaka sie spotkalem - wlacznie, z tymi laptopowymi (bodaj ta w sony vaio im dorownywala). Po roku dosyc intensywnej pracy praktycznie nie widac sladow uzytkowania. A na allegro za 180zl wiec mysle, ze nie tak zle. Tak jak nie podniecam sie na widok czegokolwiek z nadgryzionym jablkiem, tak wiem, ze gdybym mial drugi raz wybierac to bralbym taka sama.

 

 

@up - fajna, ale w 2 przypadkach po 3 miesiacach uzytkowania (koder, przynajmniej 8h dziennie) przestaje juz byc taka 'schludna' i 'cicha'. W obu przypadkach enter potrafil zgubic wcisniecie ^^

Edytowane przez nappy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, po prostu muszę trafić na taką która mi przypasuje ;)

do pisania mogłby być ten Natec (bardzo wygodny) ale niestety do grania się nie nadaje (krótkie i ciut zbyt za szybko odbijające klawisze), mam też starego Tracera (klawisze średni skok) i jest ok - do pisania średni, ale do grania świetna klawiatura

ja szukam czegoś pośredniego aby dało się dobrze pisać i grać - czyli albo krótki skok (slim) ale bardzo miękki albo średni skok tylko dobrze wyczuwalny, żeby nie było efektu zapadania się klawiszy bez "wyczucia" - czego doświadczyłem ostatnio na klawiaturze Logitech 250 deluxe (koszmar, ani dobrze na tym pisać ani zagrać) oraz Genius SlimStar 110

 

aktualnie mam na oku takie trzy:

http://allegro.pl/item998303512_nowa_klawiatura_natec_armadillo_szczecin.html

http://allegro.pl/item984697139_natec_cheetah_slim_multimedialna_silver_black_ps2.html

http://allegro.pl/item991593814_klawiatura_usb_modecom_mc_5003_super_slim_lodz.html

 

te Natec biorę pod uwage bo one nie mają tej technologii X-scissors więc może działają nieco inacej od modelu Medusa, niestety nie mam jak tego sprawdzić, ale może ktoś miał styczność

jakość wykonania z tej firmy jest naprawde dobra

Edytowane przez don111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tania klawiatura w życiu nie będzie cicha, płynna i trwała bo tania jest dlatego że użyto do jej produkcji gorsze materiały,

nie chodzi tutaj nawet o jakość samego amteriału tylko podzespołów użytych do jej produkcji takich jak przełączniki pod klawiszami,

<span style='color: red;'>[ciach!]</span>iany przełącznik = tania klawiatura...

 

Dlatego klawiatury na przełącznikach mechanicznych są tak drogie np. SteelSeries 7G którą sam używam w domu za to dają niespotykane "czucie" i wygodę pisania / grania...

 

To samo tyczy się klawiatur z małym skokiem tylko tutaj są innego rodzaju przełączniki...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam naprawde dużych wymagań :)

mimo że opisałem dokładnie czego szukam może się tylko tak wydawać, wiem że można znaleźć taką klawiaturę w tanim segmencie

np wspomniana wyżej przeze mnie Logitech 250 de luxe ma fatalne klawisze za wyjątkiem "spacji" - która działa super, szkoda że tylko ten jeden - a chyba do tego jednego klawisza nie użyli drogiej technologii :D

 

A4Tech klawiatura Slim STORM (Nowa). (993599164) - Aukcje internetowe Allegro

a z tą miał ktoś styczność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...