Skocz do zawartości
Rafal2228

Komputer ok.2100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Złożyłem taki zestaw :

 

AMD Phenom II X2 550 [HDX550WFGMBOX]

Asus Radeon HD4670 512MB DDR3 czy PowerColor Radeon HD4730 PCS

AsRock M3A770DE

GoodRam 2GB 1600MHz CL9

bequiet! PurePower L7 430W

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Samsung SH-S223C

Tacens Prior

Microsoft Black Value

Benq G2220HD

 

całość (z przesyłką): 2134zł / 2184

 

Chciałem się dowiedzieć czy zasilacz da rade, jaka jest szansa odblokowania procka na tej płycie (na boxie) i czy może dałoby się wziąć coś tańszego lub ewentualnie niewiele droższego a lepszego.

 

Edit. Jeszcze jakbym zamawiał w esc to przy złożeniu zaplombowaliby całą obudowę oraz czy boxowe chłodzenie mogę zdjąć na "sztywno" czy muszę wyjmować całą płytę.

Edytowane przez Rafal2228

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanse zawsze masz na unlock 4 rdzeni, ale mogą one być niestabilne lub jeden z nich nie będzie działał. Lepiej kupić Athlona X4 620. Jak odblokujesz Kaszkę L3 to masz pełnoprawnego Phenoma II :) Karta graficzna to zdecydowanie Radeon 4730. Zasilacz może być na Fortona 400W co poleca Miguel w zestawach. A obudowa to na Cooler Master Elite 33x i będzie cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli planujesz grać to obie grafy są stosunkowo słabe, szczególnie przy uwzględnieniu tego procka.

 

4730 ciągnie tyle samo prądu co 4850 czyli dużo jak na swoją wydajność, ale Twój "szef" powinien dać rade.. chociaż procek swoje tez pobiera, niech się inni wypowiedzą..

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o athlona to w esc widziałem że nie ma ich w rewizji C3, a podobno phenom w tej rewizji ma większe szanse na odblokowanie (nawet jeżeli by się go nie udało odblokować to na razie chyba ten phenom chyba będzie lepszy do gier). Co do zasilacza to jeżeli forton wystarczy to go wezmę. Co do karty grafiki to zawsze łatwiej ją wymienić niż procka, a z racji że komp jest dla siostry to raczej nie będzie grała w GTA IV czy Crysis ;]

 

Edit. Co do budy to może tego CM?

Edit.2. A jeszcze jak jest w tym esc plombują bude czy nie oraz to chłodzenie boxowe można je zdjąć na sztywno czy trzeba wyjmować płytę??

 

Ok,

chyba już wybrałem zestaw uwzględniając zmianę budy:

 

bequiet! PurePower L7 430W - ze względu na dłuższe kable i ich większą ilość niż w fortonie

Benq G2220HD

Microsoft Black Value Pack 2.0

GoodRam 2GB 1600MHz CL9 - potem pewnie dokupi się 2 kość

AsRock M3A770DE

Samsung 500GB F3

Samsung SH-S223C

AMD Phenom II X2 550 [HDX550WFGMBOX] - nowa rewizja i mniejsze TDP, a za tym mniej ciepła

PowerColor Radeon HD4730 PCS

Cooler Master Elite 335

 

Razem: 2204

 

Komputer chyba dzisiaj zamówię ale nadal mnie ciekawi sprawa tego chłodzenia AMD czy można je zdjąć bez wyjmowania płyty.

Edytowane przez Rafal2228

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...