Skocz do zawartości
NiOOL

BX mod, ahhh, te pamietne czasy i440BX ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Uzytkuje juz wysluzona plyte glowna Abita zdaje sie BX6 (na kultowym juz ;)) chipsecie i440BX (najnowszy bios), mam procesor na przejsciowce slot1->FCPGA - Baleron 533@800 MHz.

Wiem, sprzet zabytkowy, ale kasy brak.... ;(

Mam okazje szybko i tanio zmodernizowac kompa, a mianowicie znajomy moze odsprzedac celerona 1.2 GHz na FCPGA 2, ale boje sie ze moja plyta nie wytrzyma tego "olbrzyma" jestem swiadom i wiem jak zrobic modyfikacje pinow na procesorze, ale nie wiem czy moja plyta wytzryma tak zmodyfikowany procesor. Mnoznik w biosie z tego co sie orientuje ma max. na 9x, wiec wydaje sie, ze procesory szybsze niz 900 MHz (9x100 MHz) nie maja szansy wystartowac.

Czy ktos ma doswiadczenie z "BX modami" i czy ktos sie orientuje czy na tych starszych mo/bo z BX'em owy mod ma szanse powodzenia?

TIA

PS/ jesli odradzicie mi tego moda to chyba sie skusze na PIII 700 MHz, ktory zalega w szafce innego znajomego ;).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest mozliwosc zrobienia moda na tej plycie na Tualantiny to rob

czy wytrzyma?

ja bym zaufal Abitowi,jeszcze mnie nie zawiodl

jak bedziesz kontrolowal tranzystory i kondensatory na plycie z tym Tulipanem ,ewentualnie dokleisz radiatorki na tranzystory,to powinno chodzic

Abit BX6 i BH6 to byly plyty,pionierki,dzieki nim kupilem swojego KT7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mody mają działać to najprędzej na abitach. to najlepsze płytki jakie są, te na BX to już legenda.

próbuj, powinno ruszyć. kupno p 3 odradzam ze względu na koszty (no chyba, że tanio ci kumpel sprzeda). za cenę p3 700 i mobo kupisz mobo+durona (800 lub wyżej) który będzie szybszy i będzie miał agp x4. kumpel ma właśnie c 533@800 i ma na gf 2 ti 2500 pkt po podkręceniu grafy. taki wynik miałem na D 800 i mx400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, nie rozumiem, o jakim modzie mowicie ?

jedyny mod to mod przejsciowki fcpga->slot1, ale jest gdzie o tym w necie, ktore sa modowalne i jak to zrobic.

a co do tego, ze mnoznic do 9x to 'no problem' i tak intele maja zablokowany i biora swoj

a co do kondensatorow to albo puchna, albo nie - nie ma co sie bawic w radatory na te badziewie tylko wymienic jak zaczna puchnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, nie rozumiem, o jakim modzie mowicie ?

jedyny mod to mod przejsciowki fcpga->slot1, ale jest gdzie o tym w necie, ktore sa modowalne i jak to zrobic.

a co do tego, ze mnoznic do 9x to 'no problem' i tak intele maja zablokowany i biora swoj

a co do kondensatorow to albo puchna, albo nie - nie ma co sie bawic w radatory na te badziewie tylko wymienic jak zaczna puchnac

radiatory nie na kondensatory tylko na tranzystory (takie male czarne kwadratowe z trzema nozkami :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta BX to jeszcze nie jest taki zabytek,jak niektórzy mówią. Chociaż pożądnie pograć w gry się na tym nie da, ale do większości rzeczy typu internet,edytory tekstu, filmy divx lub mp3 jest bardzo dobra. Ja mam właśnie pentium III na płycie BX firmy A-trend(firma już nie istnieje) a bios mam z września 2000 r.Płyta bez problemu osługuje mi nowe dyski 40gb, kartę graficzną GF4 oraz nagrywarka na BX-ie też dobrze działa.Tylko taka płyta jest wąskim gardłem dla sprzętu i grafa na przykład działa jako AGPx2, a pamięć sdram jako 100mhz a nie 133. :(

Co do odpowiedzi na ten post, to uważam że powinieneś spróbować wsadzić tam tego procka, może się się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten mod jest prosty widze,nawet nic nie trzeba na procesorze zmieniac ,wystarczy odpowiednio przejscowke przygotowac

Też tak myślałem, ale okazało się że nie da się zrobić na przejściówce tego połączenia, w którym jeden pin procesora trzeba odizolować od podstawki i połaczyć z innym. Pin ten jest bowiem połączony ze ścieżką w jednej ze środkowych warstw laminatu i nie ma do niej dostępu. To samo dotyczy się innych pinów które trzeba odizolować - nie da się poprostu przeciąć ścieżek na przejściówce... Można najwyżej rozebrać podstawkę i wylutować blaszki kontaktowe od tych pinów (mimo to na procesorze też trzeba zrobić jedno połaczenie), ale chciałem tak zrobić aby przeróbka przejściówki była w razie problemów odwracalna.

Abit BX6 (podobnie jak nieśmiertelny BH6) nie powinien mieć problemów z obsłużeniem Tualatina, oczywiściwe trzeba zrobić upgrade biosu na "najświeższy" dostępny na stronie Abita. Procesor będzie wykrywany przez bios jako P-III, ale nie ma to wpływu na jego funkcjonowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale pamietajcie, ze jest to C1.2 GHz, a nie 1.0 czy 1.1, na ktorych juz byly testowane BX mody (jeszcze nigdy nie slyszalem o BX modzie na C1.2=<).

Fakt, o ktorym wspominalem wczesniej, czyli max mnoznik 9x, ktory moge ustawic jako maks w biosie, nie wyklucza przypadkiem procesora szybszego niz 100x9 (nie zamierzam kozystac z szybszej magistrali, bo pamieci mi sie nie wyrobia) - jakos tak nie kapuje tego zabardzo, o co tu chodzi z tym mnoznikiem, czy on sie dostosowuje do danego procka, czy wartosci tego mnoznika sa zawsze takie same??

Co do tego PIII 700 to znajomy popchnie go za mniej niz sto zl. To chyba dobra cena? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten mod jest prosty widze,nawet nic nie trzeba na procesorze zmieniac ,wystarczy odpowiednio przejscowke przygotowac

Też tak myślałem, ale okazało się że nie da się zrobić na przejściówce tego połączenia, w którym jeden pin procesora trzeba odizolować od podstawki i połaczyć z innym. Pin ten jest bowiem połączony ze ścieżką w jednej ze środkowych warstw laminatu i nie ma do niej dostępu. To samo dotyczy się innych pinów które trzeba odizolować - nie da się poprostu przeciąć ścieżek na przejściówce... Można najwyżej rozebrać podstawkę i wylutować blaszki kontaktowe od tych pinów (mimo to na procesorze też trzeba zrobić jedno połaczenie), ale chciałem tak zrobić aby przeróbka przejściówki była w razie problemów odwracalna.

Abit BX6 (podobnie jak nieśmiertelny BH6) nie powinien mieć problemów z obsłużeniem Tualatina, oczywiściwe trzeba zrobić upgrade biosu na "najświeższy" dostępny na stronie Abita. Procesor będzie wykrywany przez bios jako P-III, ale nie ma to wpływu na jego funkcjonowanie.

wlasnie chodzilo mi o wylamanie/wylutowanie zatrzaskow

a polaczenie tej nozki mozna zrobic kabelkiem,przylaczjac do nozki jeden koniec,zrbic mala dziurke w sockecie od strony mimosrodu,przewlec kabelek przez ta dziurke,wlozyc proc do socketa i drugi koniec kabelka przylutowac na odwrocie socketa do odpowedniego pinu (oddalajac oczywiscie procesor od socketa na czas lutowania)

w tez sposob przejsciowka pocharatana,ale proc nienaruszony

przejscowka to tylko 30pln,no a proc troche wiecej,wiec lepiej zniszczyc przejsciowke niz proca w razie niepowodzenia

Hmm, ale pamietajcie, ze jest to C1.2 GHz, a nie 1.0 czy 1.1, na ktorych juz byly testowane BX mody (jeszcze nigdy nie slyszalem o BX modzie na C1.2=<).

Fakt, o ktorym wspominalem wczesniej, czyli max mnoznik 9x, ktory moge ustawic jako maks w biosie, nie wyklucza przypadkiem procesora szybszego niz 100x9 (nie zamierzam kozystac z szybszej magistrali, bo pamieci mi sie nie wyrobia) - jakos tak nie kapuje tego zabardzo, o co tu chodzi z tym mnoznikiem, czy on sie dostosowuje do danego procka, czy wartosci tego mnoznika sa zawsze takie same??

Co do tego PIII 700 to znajomy popchnie go za mniej niz sto zl. To chyba dobra cena? ;]

mnoznikami sie nie przejmoj,widzialem celere 466 na LX,gdzie max mnonik byl 5.5x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego chipestu BX to jest wyjeb***, sam w sobie tak samo dobya, a nawet lepszy od i815. :twisted:

Jedyne co w nim sie zestarzalo to agpx2 i ide udma33. Jak kotroler ide mozna na pci dokupic, tak z kartami graf juz to nie przejdzie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ma pytanie. Co z napieciami? Tualatin jest pod 1,475V a Coppermine na 1,7V. Ja mam mobo jak w opisie i w Biosie moge wybierac napiecia od 1.7V do 2,1V ze skokiem co 0,05V. Plyta wykryje te 1,45V sama i sobie to ustawi? No i nie wiem czy mi sie oplaca taki mod skoro moj celek kreci sie prawie full stabilnie do 1155Mhz, a wstaje nawet na 1210Mhz. Jaki bylby przyrost mocy na takim tualatinku 1.0 podkreconym np na 1330Mhz(moja plyta obsluguje mnozniki do 12x). Czy pamieci to wytrzymaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ma pytanie. Co z napieciami? Tualatin jest pod 1,475V a Coppermine na 1,7V. Ja mam mobo jak w opisie i w Biosie moge wybierac napiecia od 1.7V do 2,1V ze skokiem co 0,05V. Plyta wykryje te 1,45V sama i sobie to ustawi? No i nie wiem czy mi sie oplaca taki mod skoro moj celek kreci sie prawie full stabilnie do 1155Mhz, a wstaje nawet na 1210Mhz. Jaki bylby przyrost mocy na takim tualatinku 1.0 podkreconym np na 1330Mhz(moja plyta obsluguje mnozniki do 12x). Czy pamieci to wytrzymaja?

ty mozesz se darowac moda,duzo nie zyskasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ma pytanie. Co z napieciami? Tualatin jest pod 1,475V a Coppermine na 1,7V. Ja mam mobo jak w opisie i w Biosie moge wybierac napiecia od 1.7V do 2,1V ze skokiem co 0,05V. Plyta wykryje te 1,45V sama i sobie to ustawi? No i nie wiem czy mi sie oplaca taki mod skoro moj celek kreci sie prawie full stabilnie do 1155Mhz, a wstaje nawet na 1210Mhz. Jaki bylby przyrost mocy na takim tualatinku 1.0 podkreconym np na 1330Mhz(moja plyta obsluguje mnozniki do 12x). Czy pamieci to wytrzymaja?

Jak pisałem wcześniej, najpierw zrób upgrade biosu. Natomiast napięcie jest ustawiane stanami logicznymi podawanymi przez procesor na wyprowadzenia VIDxx (ustalone są one na stałe podczas produkcji procesora). Stany te są informacją dla regulatora napięcia na płycie jakie napięcie Vcore ma otrzymać docelowo procesor. Można również spotkać przejściówki które dają możliwość dowolnej zmiany napięcia Vcore przy użyciu zworek poprzez wymuszenie stanów logicznych na pinach VID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...