Skocz do zawartości
nadi

Radeon TVOut tego jeszcze nie było

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem kupiłem kabel svideo na euro podczas uruchamiania winxp obraz wyświetla na telewizorze ładnie czysto ale jest czarno biały natomiast jak wejdzie do win to obraz jest rozciagnięty i wydłużony i nic na to nie moge poradzić i mianowicie co zrobić by był kolor i obra niebył tak wielki .[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam svideo na euro..... bo wlasnie w tym prolem ze obraz traci kolory.. najlepiej jest przez svideo-->chinche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem (zresztą był tutaj opisywany - wraz z happy endem). Najpierw sprawdziłem wszystko w ustawieniach karty (sprawdż m. in. czy masz tryb PAL).

U mnie okazało się, że za brak kolorów jest odpowiedzialny TV. Choć jest to 3-letni Philips to nie posiada obsługi SVHS. Po zmianie kabla na chinch->Euro wszystko jest OK.

 

Jak coś to pisz - służę pomocą. Po tych przejściach z Tv-outem mógłbym pracę doktorską napisać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor nie jest najnowszy ale ma wejście euro , mówie że mam palb sprawdzałem też inne tryby nic nie pomaga , czytałem wszystkie tematy o tvout i niech mi nikt nie mówi szukaj bo szukałem i lipa . Szulik z twoim tematem też jestem zapoznany . Na kable wydałem już 50 . No nic w poniedziałek zakupie kabel svideo na chinch i chinch na euro jak to nie pomoże to mnie chyba coś strzeli . Zobaczymy . Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam takiego radka napewno i jeszcze jedno może pomoże ta przeróbka co jest tu

http://www.boras.prv.pl/tvout

wiem że niektorym to pomogło napiszcie co o tym sadzicie . Szulik zobacz oceń i powiedz co myślisz

Skoro sprawdziłeś wszystko (w tym Bios karty) i jestes pewny, ze twoja karta podaje sygnał w PALu to według mnie problem na 99% tkwi w Telewizorze. Jeśli nie masz możliwości sprawdzenia czy wszystko działa na innym TV to chyba będziesz musiał pokombinować z kablami.

Co do przejsciówki z konwerterem sygnału: samemu nie miałem czasu się z tym bawić by wykonać ją samodzielnie dlatego kupiłem gotową i jakoś nie pomogła. Pomogła przesiadka na kabel chinch i w twoim przypadku pewnie też pomoże. Kabel svhs zostawiłem sobie bo gdy puszczę sygnał na obu kablach to trochę polepsza się obraz (ostrość) jednak czasem sterowniki wariują i myślą, ze mam 2 monitory + TV. Dlatego podwójnego kabla używam tylko do przechwytywania obrazu.

 

Na twoim miejscu nie chcąc ryzykować zbędnych zakupów od razu kupiłbym kabel chinch-chinch lub chinch ->euro (zależy co masz do euro, przejsciowka, czy co innego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podwójnego kabla używam tylko do przechwytywania obrazu.

8O Przecież przy przechwytywaniu ustawia się wejście (albo composite, albo s-video). Jakim programem to robisz, że przechwytujesz z obu??

 

nadi: "mówię że mam palb" Niby gdzie to mówisz? Napisałeś tylko: mam czarno-biały obraz -- tego jeszcze nie było. A composite sprawdź, bo nie każde euro obsługuje s-video. Choć są podobno sytuacje, kiedy i to nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podwójnego kabla używam tylko do przechwytywania obrazu.

8O Przecież przy przechwytywaniu ustawia się wejście (albo composite, albo s-video). Jakim programem to robisz, że przechwytujesz z obu??

 

Teoretycznie masz rację ale praktyka pokazuje co innego. Najłatwiej jest zrobić prosty eksperyment. Puść sygnał po composicie do komputera i w pewnym momencie podepnij także svhs. Różnica jest widoczna - sprawdzałem to także nagrywając wiec miałem do porównania na spokojnie materiał nagrany dwoma sposobami.

Podczas wysyłania sygnału na TV obraz również jest lepszy gdy podepnę oba kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest s-video --> s-video :D

a wlasnie ze nie.... mam z 10 letni tv i sviceo->svideo tez byl czarno-bialy ekran..... dlatego jak mowie poprubuj svideo->chinche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, nie zalamuj sie :) Ja kilka dni przed wdzianiem kamaszy kupilem peltiera na mojego proca i mialem caly rok na kombinowanie jak go uzyc :twisted:

BTW gdzie Cie biora?? Ja bylem calkiem niedaleko Twojego miejsca zamieszkania (Lipowiec) i czasami zdazalo mi sie bywac w Olsztynie na przepustkach :) Zawsze na dworcu obzeralem sie zapiekankami, byla tam taka fajna budka z zapiekankami tanimi jak barszcz :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He zapiekanki na dworcu u nas są naprawdę dobre no i tanie , a co do wojska nie załamuje się ale już w kompa nie ładuje nic pieniędzy , robie prawko a potem pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...