Skocz do zawartości
freak_outXP

CPU budżetowy s775 do 250 zl.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój sprzęt:

MOBO: GigaByte P31-DS3L socket 775

CPU: Intel Dual Core E2180 @ 2700 MHz na standardowym chłodzeniu (z 2Ghz - nie próbowałem więcej, sprawdzałem miernikami itp. jeszcze na starym zasilaczu Chiefa 360W i gorszej karcie graficznej, i nie ma problemów w ogóle z napięciami);

RAM: 2 x 2 GB DDR2 800 MHz jakieś firmowe na A... z czerwonymi radiatorami, chodzą wg. zaleceń producenta, czyli napięcie defaultowe + 0,2V i 4-4-4-12;

GPU: GigaByte Radosław 5770 1GB GDDR5;

Zasiłka: Chieftec GPS-450AA-101 A;

Obudowa: Cooler Master Elite (nie wiem, może ma znaczenie :) );

 

...i takie tam, jak to komputer...

 

Chce zamienić ten procek na jakiś lepszy budżetowy do 250 PLN, co się będzie kręcił na standardowym chłodzeniu na 3,5 - 4 giga, żeby móc sobie emulować w miarę płynnie Wii i PS2. Ponieważ od 8 lat jak zmieniałem sprzęt to ZAWSZE radziłem się fachowców z tutejszego forum (od czasów GF4Ti - można sprawdzić ;) ) i byłem po zakupie jak najbardziej zadowolony, to robię to i teraz.

 

Z tego co widzę, zapewne to będzie jakiś kolejny Pentium Dual Core, niestety nie wiem, jak się kręcą te nowe w porównaniu ze starymi - jak mam kupować 2,93, który się przekręci po 200 MHz za 250 złoty, to podziękuję i idę na lody i piwo za tę forsę ;).

 

Pozdrawiam

 

P.S.: wiecie, za ile bym sprzedał starego proca i kartę graficzną Palit 9600GSO 768 DDR3 (tą lepszą wersję Sonic czy jakoś tak) - obie powinny być jeszcze na gwarancji co najmniej do sierpnia albo i dłużej (EDIT: z tą dłuższą raczej proc, bo BOXowy, karta też BOXowa, ale muszę spr. na ile Palit daje gwarancję). Z góry dziękuję za odp.

Edytowane przez freak_outXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za proc dostaniesz ~100zł.

Ja proponuję E5200 którego można dostać już za mniej niż 200zł lub szukać na allegro E7200/E7300.

Oba modele dobrze się kręcą, niestety nie można wiele oczekiwać od chłodzenia boxowego.

Więc albo E5200 + nowe chłodzenie albo e7200/e7300

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za grafike dostaniesz ok.200 pln .

Od boxowego chlodzenia nie mozesz za duzo oczekiwac jest dosc glosne , na max obrotach moge miec z 3,4 GHz a na ninji mialem 3,8GHz.

Mozesz kupic e5200 i do tego np. ninje 1 albo mugena 1 , uzywki sa za mniej niz 100 pln. Albo jakies tansze chlodzenie. Albo takze mozna dostac pentium dual core e6300 , ale nie wiem za ile dokladnie , troche lepiej sie kreci niz e5200 z 4GHz moze sie udac ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...