Skocz do zawartości
Napster2

Olej mineralny

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie kupić olej mineralny do zalania nim komputera w akwarium? Googlowałem i szukałem na allegro, ale ja potrzebuje przezroczystego oleju, a na allegro są tylko samochodowe, albo po kilkadziesiąt złotych za litr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przeźroczystych to dostępne na allegro są oleje:

- parafinowy

- wazelinowy

 

Ale najlepiej ich nie kupować przez allegro bo dochodzi koszt wysyłki. Olej wazelinowy powinien być dostępny w sklepach z częściami do maszyn do szycia, a parafinowy w jakimś z lampami naftowymi.

 

Bodajże najtańsze oferty z allegro za przeźroczysty olej:

http://www.allegro.pl/item1031900269_spirit_2_olej_wazelinowy_5000ml.html <- olej wazelinowy

http://www.allegro.pl/item1039488263_olej_parafinowy_do_lamp_naftowych_kolorowy_1l.html <- olej parafinowy

Edytowane przez KoVol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już parę latek temu czytałem że kompek zalany olejem to nie najlepszy pomysł. Ponieważ olej po dłuższym użytkowaniu (kilka godzin) mocno się nagrzewał i czasami nawet sprzęcik się przegrzewał...

 

Jeżeli chodzi o właściwości przewodzące, to zapewne jak to każdy olej prądu one nie przewodzą. A jeżeli chodzi o wydajność to nie wiem nigdy tego nie sprawdzałem...

Edytowane przez KoVol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria rzecze że czysty glikol nie przewodzi prądu, właściwości cieplne ma bardzo zbliżone do wody. Jeżeli chcesz zalać dosłownie cały komputer w jakimś pojemniku, to jest to bez sensu.

Lepszym pomysłem jest np. zaadaptowanie starej zamrażarki jako pojemnika, albo wsadzenie samego pojemnika do zamrażarki. Wtedy będą jakieś efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym pomysłem jest np. zaadaptowanie starej zamrażarki jako pojemnika, albo wsadzenie samego pojemnika do zamrażarki. Wtedy będą jakieś efekty.

 

To jest akurat głupi pomysł, chyba że ktoś chce zabić dobrą zamrażarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na tym forum cyklicznie srednio co rok wyskakuje ktos, kto "odkrywa" pomysl chlodzenia przez zalanie kompa olejem lub uzyciem ogniwa peltiera. Sprawa za kazdym razem wyglada tak samo - teoria, zapal, projekt.... i temat zamykany, bo i jeden i drugi pomysl okazuje sie fajny tylko na papierze i przy niepelnej wiedzy autora. 

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt kiedyś wszedł w życie. Ale:

Temperatury nie były takie fajnie

Dźwięk wydawany przez zamrażarkę doprowadzał do szewskiej pasji

 

Jedyne w co warto się bawić do rozwiązań na co dzień to wc.

Fc jest dla maniaków oc i nie nadaję się do użytku 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj może oleju transformatorowego (nie przewodzi prądu). Dodatkowo dobrze przewodzi ciepło (służy właśnie do chłodzenia transformatorów w energetyce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...