Skocz do zawartości
bernard

46 stopni na procku i zwisy

Rekomendowane odpowiedzi

sprzęt jak w podpisie,

poniżej temp 46 stopni wszystko gra ale gdy procek osiągnie 46 stopni następują non stop zwisy, co może być nie tak przecież nie jest to duża temperatura? procek dziala na napięciu default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1.675v też zwisy, chłodzenie to jakiś aluminiowy wentyl za 40 zeta, na 1500+ w stresie miał 52 st.

Jak na 1500+ bylo 52* to odczyt 46* na kreconym 1700+ nie moze byc poprawny. Nalezaloby na innym wiatraku potestowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1.675v też zwisy, chłodzenie to jakiś aluminiowy wentyl za 40 zeta, na 1500+ w stresie miał 52 st.

Jak na 1500+ bylo 52* to odczyt 46* na kreconym 1700+ nie moze byc poprawny. Nalezaloby na innym wiatraku potestowac.
Może być poprawny bo tamten to był palamino a ten to t-bred.

 

A dlatego akurat przy 46 stopniach masz zwis bo zależnie od procak im nardziej kręcony tym niższa temp. jest potrzebna to zachowania stabilności. Odkręć go troszkę i zobaczysz że wyłoży się(jeśli) przy wyższej temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczyt temperatury moze sie róznic na innych plytach ale na tej samej płycie powinnien miec te same wartosci .. ja na ecs k7vza miałem na durniou 33 stopnie po zmianie na Kt4V mam 50 !!! to jest qrde róznica. Wogóle czy to normalne ze duron ma taka temperature? to stary jeszcze biedny spitfire czy morgany sie mniej smażą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczyt temperatury moze sie róznic na innych plytach ale na tej samej płycie powinnien miec te same wartosci .. ja na ecs k7vza miałem na durniou 33 stopnie po zmianie na Kt4V mam 50 !!! to jest qrde róznica. Wogóle czy to normalne ze duron ma taka temperature? to stary jeszcze biedny spitfire czy morgany sie mniej smażą ?

miałem D1300 - 50 C to normalne (przy Zalmanie 6000AlCu) napiecie 1.75 V - to musi być jak kaloryfer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęt jak w podpisie,  

poniżej temp 46 stopni wszystko gra ale gdy procek osiągnie 46 stopni następują non stop zwisy, co może być nie tak przecież nie jest to duża temperatura? procek dziala na napięciu default.

Takie uroki podkrecania. Czasami mozesz miec temp. ponad 50`C ale bez podkrecania i bedzie stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za rady, podniosłem napięcie na pamiątki na 2.8v i wygląda, że na razie wszystko gra, wcześniej miały 2.7v i nawet nie były dobrze ciepłe.

mam pamioęci twin moos 2x256 333 ustawione 2-2-5-2, i nie wiem czemu wszystkie pamiątki jakie u siebie miałem(333) nie chcą stabilnie chodzić na napięciu default, kiedyś już o tym pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46* to nie tak duzo, i napewno nie to jest przyczyna zwisow...

a jednak moze byc - AMD to do siebie maja ze jak pracuja wykrecone to przy pewnej temp zwiecha jest albo restart :(

sam mam athlona 1.3 i bywalo ze na poczatku bez dodatkowego fana w budzie mialem 55* i wszystko chodzilo normalnie, no moze w grach troche czasem zwalnialo:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46* to nie tak duzo, i napewno nie to jest przyczyna zwisow...

a jednak moze byc - AMD to do siebie maja ze jak pracuja wykrecone to przy pewnej temp zwiecha jest albo restart :(

sam mam athlona 1.3 i bywalo ze na poczatku bez dodatkowego fana w budzie mialem 55* i wszystko chodzilo normalnie, no moze w grach troche czasem zwalnialo:>

zalezy od kaprysu procka - jednak jesli jest juz wykrecony na max i temp wzrosnie troche to reset albo zwiecha jest pewna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, chipset mi się grzał po jakimś czasie po prostu stop wszystko staje, zdjęłem radiator z chipsetu był na tym siurskim kleju i dałem paste i dużo lepiej, ale teraz zmieniłem na zalmana to jest wszystko ok:)

POZDRAWIAM ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46* to nie tak duzo, i napewno nie to jest przyczyna zwisow...

a jednak moze byc - AMD to do siebie maja ze jak pracuja wykrecone to przy pewnej temp zwiecha jest albo restart :(

sam mam athlona 1.3 i bywalo ze na poczatku bez dodatkowego fana w budzie mialem 55* i wszystko chodzilo normalnie, no moze w grach troche czasem zwalnialo:>

zalezy od kaprysu procka - jednak jesli jest juz wykrecony na max i temp wzrosnie troche to reset albo zwiecha jest pewna

 

no przy tak wykreconym procu to oczywiste:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46* to nie tak duzo, i napewno nie to jest przyczyna zwisow...

jasne ze nie duzo co to jest 46 stp dla athlona , dopiero sie rozgrzewa :) , wiec cos innego powoduje ci zwiechy pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój " dziadek " ma czasami przy zamkniętej budzie i w upale nawet do 70 stopni ( bios ), a odczyt w tym samym momencie z np. Sandry jest kilka stopni niższy.

Biorąc pod uwagę jeszcze niedokładnośc odczytów z czyjnika ( zaniżanie wartości) można przyjąć, że mój stary pracuje w stresie z temp ponad 80 stopni i nigdy (prawie)się nie zawiesza i pracuje big stabilnie.

I nikt mi nie wmówi, że athlon się wiesza przez 43 st.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...