Skocz do zawartości
ath

Fifa 11

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja dla potomnych:

 

  • Ściągacie fifaFS i rozpakowujecie w dowolnmy katalogu. Jest to program, który umożliwa nawigację po "filesystemie" fify, czyli plikach *.big, *.bh itd.
  • Do katalogu z fifaFS wrzucacie swój (spatchowany) plik data0.big i plik z ustawieniami grafiki czyli sławny "settings.lua" (zakładam, że go macie, możecie ewentualnie posłużyć się moim i zmodyfikować sobie opcje pod siebie).
  • W tym samym katalogu tworzycie sobie też plik .bat np. apply_lod_settings.bat
  • Edytujecie plik apply_lod_settings.bat i wpisujecie do niego dwie linie:

    fifafs.exe -ar data0.big data/fifarna/lua/settings.lua settings.luafifafs.exe -makebh data0.big
    Jak się można domyśleć pierwsza linia ładuje Wasz settings.lua do pliku data0.big a druga tworzy odpowiadający mu plik .bh z metadanymi, czyli też sławny plik data0.bh. Wszystko za pomocą fifaFS.
  • Uruchamiacie plik apply_lod_settings.bat
  • Kopiujecie zmodyfikowane pliki data0.big i data0.bh do katalogu z grą, czyli fifa11\Game\ (nadpisujecie istniejące)
  • Kopiujecie plik settings.lua do katalogu fifa11\Game\data\fifarna\lua\ - w celu przyszłych modyfikacji opcji graficznych.
Jak ktoś chce to niech wrzuci to do 1 post-a.

 

Dzieki za te instrukcje - rzeczywiscie dziala. Chociaz wydaje mi sie, ze przed patchem 1.01 te zmiany zwiekszaly fps a teraz jest odwrotnie. Bede musial to jeszcze potestowac.

Ogolnie jesli chodzi o komfort rozgrywki to u mnie optymalnie jest bez modyfikacji plikow, gdy wlacze vsynca i fixa dla ati w configu. Przed patchem vsync powodowal u mnie dziwne lagi, teraz jest idealnie jesli chodzi o gameplay, choc powtorki potrafia czasem chrupnac. Zachecam do sprawdzenia vsynca, bo moim zdaniem to teraz dziala plynniej niz na konsoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sobie wgrać FIFA 11 Erevos Transformed Gameplay V1. Erevos wykonał wspaniałą pracę. Zmienia on statystyki graczy, zachowanie CPU. Eliminuje praktycznie wszystkie bolączki gry z komputerem. Nie ma sztucznego pressingu, gra jest trudniejsza, komputer robi kombinacyjne akcje (podania 1-1, w uliczke, górą, kiwa, no dosłownie wszystko robi ;)), każda inna, strzela z daleka, trudniej jest zagrać w uliczkę czy też strzelić gola z bliska. Ogólnie rewelacja. Przetestowałem na 10 meczach i jestem mega zadowolny, darujcie sobie tego patcha hybrid gameplay by fidel i korzystajcie z tego. Pomijam już fakt, że dzięki tym statystykom Barca gra jak Barca a Chelsea jak Chelsea... Oczywiście online można dalej grać, bo tryb online korzysta z własnych składów.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z demem Fify 2011 a mianowicie, jakiś czas temu zainstalowałem demo gry pobranej z oficjalnej strony ea i mam problem z ponownym uruchomieniem gry. Demo działało wcześniej ale nie za każdym razem się poprawnie uruchamiało, po ok 2 sekundach jak zaczynał się filmik grę wyrzucało co 2 uruchomienie do windowsa z błędem "AppName: fifa.exe ModVer: 1.0.0.0 offset: 00042357" a dzisiaj ani razu nie udało się uruchomić gry. Jest jakiś sposób na mój problem?. Dodam, że mam sterowniki Catalyst 10.5 i konfiguracje komputera taką jak w sygnaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja dla potomnych:

 

  • Ściągacie fifaFS i rozpakowujecie w dowolnmy katalogu. Jest to program, który umożliwa nawigację po "filesystemie" fify, czyli plikach *.big, *.bh itd.
  • Do katalogu z fifaFS wrzucacie swój (spatchowany) plik data0.big i plik z ustawieniami grafiki czyli sławny "settings.lua" (zakładam, że go macie, możecie ewentualnie posłużyć się moim i zmodyfikować sobie opcje pod siebie).
  • W tym samym katalogu tworzycie sobie też plik .bat np. apply_lod_settings.bat
  • Edytujecie plik apply_lod_settings.bat i wpisujecie do niego dwie linie:

    fifafs.exe -ar data0.big data/fifarna/lua/settings.lua settings.luafifafs.exe -makebh data0.big
    Jak się można domyśleć pierwsza linia ładuje Wasz settings.lua do pliku data0.big a druga tworzy odpowiadający mu plik .bh z metadanymi, czyli też sławny plik data0.bh. Wszystko za pomocą fifaFS.
  • Uruchamiacie plik apply_lod_settings.bat
  • Kopiujecie zmodyfikowane pliki data0.big i data0.bh do katalogu z grą, czyli fifa11\Game\ (nadpisujecie istniejące)
  • Kopiujecie plik settings.lua do katalogu fifa11\Game\data\fifarna\lua\ - w celu przyszłych modyfikacji opcji graficznych.
Jak ktoś chce to niech wrzuci to do 1 post-a.

 

 

 

Dzieki za opisik.Pobawiłem się troszkę i tym career.ini Pozmieniałem kkasę za bilety ale nie mam pojęcia jak i gdzie zmienić kasę za tygodniówki.Może ktoś pomóc??? Dzięki z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę mi się popierniczyła edycja i wrzuciłem pod koniec 2x to samo, ale mniejsza o to

 

Na jakiej kamerze gracie? Bo dla mnie jedynie sensownie wygladajaca i zachowujaca odpowiednia perspektywe (czyli tak ze boisko rozmiarowo wyglada jak prawdziwe boisko) to broadcasting. Niestety najgorsze w niej jest to ze kierunki biegu jakie trzeba aplikowac pilkarzom trzeba dopasowaywac do aktualnego kata kamery co jest po prostu idiotycznie. Brakuje mi takiej kamery jak w pesie.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rok 2011, a ja nadal kopie w PES'a 2010 :/ Najnowsza odsłona PES'a 2011 w ogóle nie przypadła mi do gustu. Długo też nie miałem styczności z seria FIFA. Ale czas to chyba zmienić. No więc zainstalowałem FIFE11. Właściwie to drugie podejście i chyba teraz już mi się podoba. Wrzuciłem na początek patcha 1.01. Widzę, że piszecie o jakimś patchu optymalizującym płynność. Zależy mi na pogodzeniu płynności z jakością grafiki. Sprzęt jak w podpisie. Może polecacie jakieś gotowe ustawienia ? Ściągnąłem, z któregoś linku zestaw plików optymalizujących wraz z ustawieniami settings - 5 zestawów. Czy ma znaczenie, z którego katalogu plik data0.bh podmienie ? - czy wszystkie ustawienia są zapisane w pliku settings. Pytam ponieważ chciałbym wrzucić settings od "ojejku" i nie wiem czy jest to związane z różnymi wersjami pliku data0.bh

Edytowane przez lucas0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lucas0

Zrób dokładnie tak jak napisałem w instrukcji. Oficjalnego patch-a już zainstalowałeś, więc do dzieła.

 

@ath&Carson

Tak wgrywałem go, co prawda w starszej wersji, ale jednak. NEW ICECAMERAS to poprostu zmienił w którymś pliku zoom i angle kamery na cinematics-ach. Ponieważ cinematics-y są same w sobie bardzo słabe w fifie, więc o kant (_)(_) można to trzasnąć. PERFORMANCE OPTIMIZER do niczego mi nie potrzebny bo chodzi mi fifa idealnie. Niby się chwali, że wyedytował jakiś plik, gdzie był zakodowany procentowy udział procesora do obróbki dźwięku i renderingu. Zwiększył utylizację CPU dla renderingu kosztem dźwięku. Niektórzy na soccergaming twierdzą, że im znacznie poprawiło lagi (Ci co mają słabsze kompy). Jeśli chodzi o sam modyfikator gameplay-u to poprostu zmienia on statystyki, nic więcej! Próbowałem i AI się zupełnie inaczej zachowuje, więcej dryblują, grają bardziej kombinacyjnie, częściej uderzają z daleka, nie pressują tak ostro, ogólnie na +, ale ponieważ czasem gram MP, to nie korzystam z tego. Spróbujcie sami, to moment się wgrywa. Ogólnie to ten autor "Fidel Gameplay" (taki ma nick na soccergaming.tv, tutaj jego temat), jest jakiś "potłuczony", jego angielski jest gorszy niż początkującego, a teksty jakie pisze to woła o pomstę do nieba, nie wiem skąd on się wziął, ale mam wrażenie, że to jakiś amator :D zresztą poczytajcie sobie jego posty... Chodź trzbea przyznać, że najnowsza wersja 3.0.6 wygląda obiecująco:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=wkgj8VMfuf0&feature=player_embedded#!

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was tez wystepuje czesto lag przy oddawaniu strzalu? (mowie o wersji pc) Czesto jak jestem w polu bramkowym i probuje oddac szybko strzal to zawodnik potrafi przebiec jeszcze ze 2-3m zanim sie zlozy do strzalu, jesli jeszcze bedzie mial pilke. Denerwuje mnie to strasznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...