Skocz do zawartości
VenomDM

HITATCHI 1TB ULTRASTAR - BARDZO niska prędkość zapisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w diagnozie dysku Hitachi 1TB HUA721010KLA330. Ma 1 bad na końcu dysku. Pracuje on prawidłowo poza tym że zapis danych na tym dysku to wartości rzędu 1-10mb/s ; średnia 7mb/s (7Gb plik ISO). Obecnie dysk zapełniony w 10%. Poniżej screeny z HD Tune File bench i smart-a. Zmieniałem kabel SATA - nie pomogło. Odczyt jest ok. Wszelkie inne parametry dysku OK. Jest teraz gorąco więc dysk ma temp ok 30-40stopni. Nie wiem skąd ta niska prędkość, co o tym myślicie? Dodam tylko że MHDD - Scan czyta powierzchnie dysku z prędkością 85mb/s ; HD Tune też podaje dobrą wydajność odczytu. Sam zapis jest do D. :?

 

 

 

post-139439-12764397893236_thumb.jpg

post-139439-12764398837458_thumb.jpg

post-139439-12764400272537_thumb.jpg

post-139439-12764403187438_thumb.jpg

post-139439-12764406305523_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Kabel: C7 = 6 ...mało? to zależy czy FW liczy każdy błąd CRC czy też ilość resetów interfejsu co każde 100-1000 błędów lub braków odpowiedzi hosta. Syfem zalatuje też z C0, C1 - zasilanie?

08 - ciekawe co było zaraz pozakupie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać problem. :damage_wall: Podłączałem przez lata różne dyski do kompów i nigdy czegoś takiego nie napotkałem. Zawinił Windows XP.

 

MHDD usunał bada (erase waits) ; scan pokazał ok 50 bloków z odczytem 50ms.Ani jednego 150MS czy wyżej. Rozwiazanie problemu w screenie poniżej. Zawsze Windows ustawia pamięć podręczną dysku włączoną domyślnie. Dla tego jednego dysku (a mam łącznie 5 dysków, każdy innej marki i pojemności do 640GB) system tego nie zrobił - pytanie dlaczego? :blink:

 

Dzięki za radę w sprawie bada!

 

Tomazzi, specem od dysków nie jestem (choć się teraz troche podszkoliłem) - wyjaśnij proszę co masz na myśli, co te wartości oznaczają w praktyce?

post-139439-12765292661748_thumb.jpg

post-139439-12765293009946_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Podłączałem przez lata różne dyski do kompów i nigdy czegoś takiego nie napotkałem. Zawinił Windows XP.

(...)Dla tego jednego dysku (a mam łącznie 5 dysków, każdy innej marki i pojemności do 640GB) system tego nie zrobił - pytanie dlaczego? :blink:

:lol: no WBC? takiego błędu też bym się nie spodziewał - problemy z detekcją cache albo z driverami do chipsetu (propably)

 

Tomazzi, specem od dysków nie jestem (choć się teraz troche podszkoliłem) - wyjaśnij proszę co masz na myśli, co te wartości oznaczają w praktyce?

Najlepiej poczekać aż Kwazor w końcu napisze nową wersję przyklejonego SMARTa ;)

 

edit: pokasztaniły się cytaty...

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...