Skocz do zawartości
rabbit211

Laptop do 3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar kupić na dniach laptopa. Będzie to mój pierwszy lapek i nie bardzo wiem od czego zacząć... czytając wiele opinii podobno w tej cenie dość dobrym sprzętem jest MSI GE600 lub GE700 wolałbym chyba tego z większą matrycą ale podobno potrafią się mocno grzać. Proszę o pomoc w wyborze. Chodzi mi głownie o to żeby pograć na nim w jakieś nowsze gry, jednym słowem jak ma najbardziej wydajny i z racji ze w tym roku idę na studia to też coś pod tym kątem. Proszę o sugestie i propozycje cena max to 3200zł. Z góry wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym pierwsza opcje bo 22' nie posiadam na zbyciu. Z drugiej strony mam dość wypasioną stacjonarke wiec wiec gry nie są aż takim priorytetem ale chciałbym żeby nowości chodziły przynajmniej na średnich detalach. Laptop ma mi służyć na studiach wiec może bardziej liczy się niezawodność i szybkość pracy ale dobra grafa która pociągnie nowe gierki tez jest ważna. Czytałem troche i tak naprawde nie znalazłem nic bardziej konkretnego.

 

 

A co myślicie o Samsungu z serii R... R580 z i5 lub R780???

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o laptopie 15 + ekranie 22 cale miałem na myśli zakup obydwu w tej cenie. Skoro jednak masz mocnego desktopa, to nie ma to sensu i lepiej szukać ciekawej 17-tki.

 

Przerzuciłem trochę oferty i rzeczywiście na GE700 nie ma mocnych w tej cenie.

 

R580 ma małą matrycę do tego. R780 nie jest zły, ale jego karta jest sporo niżej w rankingach niż ta z GE700. Jeśli na głównym miejscu postawisz wydajność grafiki, to raczej jesteś skazany na GE700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie patrząc na grafike? Dajmy na to ze ma być przeciętna a najważniejszym aspektem są studia czyli laptop dla studenta a z gier niech pociągnie The Sims 3 dla mojej dziewczyny:P chce po prostu miec jakis wybor. Wiadomo juz ze do gier w tej cenie zostaje GE700 a do pozostałej pracy np filmy internet jakis mocniejszy program... Co proponujecie?

 

Trafiłem na cos takiego Acer

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odrzucimy grafikę jako kryterium wyboru, to patrzeć można na jakość wykonania, awaryjność, wyposażenie, baterię, zainstalowany system operacyjny (są oferty z Windows Vista lub W7 32 bit, które IMO trzeba omijać) oraz układ klawiatury (są minimalne różnice, które czasami wymagają przyzwyczajenia).

 

W tych cenach pozostałe parametry są na ogół dość zbliżone i spokojnie starczają do programowania, grafiki czy nawet programów CAD.

 

Problemem może być natomiast matryca TN, która średnio się nadaje do obróbki grafiki z powodu słabego odwzorowania kolorów. Niestety producenci bardzo rzadko podają typ zamontowanej matrycy i zwykle jest to TN. Co więcej, w tych cenach ciężko będzie chyba o inny typ matrycy. Nie znalazłem też w popularnych serwisach (ceneo, skąpiec, allegro) opcji pozwalających wyszukiwać produkty z konkretnym typem matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o programowanie czy nawet obróbkę grafiki nie ma się co martwić bo wybieram się na studia humanistyczne. Bardziej zależy mi na baterii czy jakości wykonania, system posiadam wiec nie ma problemu (Windows 7 64 bit) i jeżeli chodzi o procesor chciałbym i5 i dość pojemny dysk. Na razie skłaniam się ku Samsun R780 ,ACER oraz ten MSI GE700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę podobnych tematów na forum. Osobiście nie kupiłbym laptopa tej firmy. Prędzej Asus, Samsung, Lenowo.

 

Ullisses, ale tak serio. Ile laptopów MSI miałeś w rękach?

 

A opinia o starych Acerach też ma się kompletnie nijak do tego jak wygląda to w przypadku ich nowych modeli, proponuję więc zrewidować swój pogląd zanim zaczniesz pleść głupoty.

 

Problemem może być natomiast matryca TN, która średnio się nadaje do obróbki grafiki z powodu słabego odwzorowania kolorów. Niestety producenci bardzo rzadko podają typ zamontowanej matrycy i zwykle jest to TN.

Rzadko to mało powiedziane. Odsetek modeli notebooków z matrycami wykonanymi w technologiach nie-TN szacuję, że nie przekracza promila. Ale to bardzo grube oszacowanie.

Co więcej, w tych cenach ciężko będzie chyba o inny typ matrycy. Nie znalazłem też w popularnych serwisach (ceneo, skąpiec, allegro) opcji pozwalających wyszukiwać produkty z konkretnym typem matrycy.

No któżby pomyślał? Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardziej interesującą liczbą była by ich ilość w serwisach. Myślę, że zarówno Acer oraz MSI znacznie częściej odwiedzają serwis, niż inne marki. Chociaż nie chcę uogólniać i może się zdarzyć, że w konkretnym przedziale cenowym lub w przypadku konkretnych modeli obie marki mają lepsze pozycje w statystykach niż 2 ostatnie miejsca.

 

Nawiązując do motoryzacji, Kia zrobiła znaczny postęp, ale to nadal jest Kia. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardziej interesującą liczbą była by ich ilość w serwisach. Myślę, że zarówno Acer oraz MSI znacznie częściej odwiedzają serwis, niż inne marki. Chociaż nie chcę uogólniać i może się zdarzyć, że w konkretnym przedziale cenowym lub w przypadku konkretnych modeli obie marki mają lepsze pozycje w statystykach niż 2 ostatnie miejsca.

 

Rzecz w tym, że nie jest istotne co myślisz na ten temat - ważne jest jak wygląda stan faktyczny ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładając ten temat nie myślałem że rozgorzeje tu tego typu dyskusja. Słuchajcie bo tak naprawde stoje w martwym punkcie... Przeglądam oferty i coraz bardziej podoba mi sie Acer Aspire Timeline X 5820TG-434G32MN... MSI odpada bo cena ostatnio mocno podskoczyla. MAtryca raczej tylko 17 cali bo 15,6 podobno jest problemowa. Aa i kwestia ceny to ostatecznie moge przekroczyc granice 3000zl max o 100...:/ Prosze o propozycje juz bardziej konkretne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...