Skocz do zawartości
sajrox

Jaki monitor LED 24" dla programisty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż od jakiegoś czasu poszukuje monitora 24" LCD z podświetlaniem LED (gdyż samych LED jeszcze nie ma) do prac programistycznych.

Na oku mam kilka modeli, jednak będę wdzięczny także za inne propozycje. Z góry uprzedzam że nie interesują mnie modele powyżej 1500 zł. (kiepski programista = kiepskie zarobki :P) A także modele o małym poborze prądu.

 

Moje typy:

1) Dell 24" LED G2410

Monitor LED Dell 24" LED G2410 Czarny - Monitory LED - Agito.pl

- podoba mi się tutaj mały pobór energii - 18W

- firma DELL która słynie z dobrej opinii

- duża regulacja nachylenia

 

2) LG 24" LED W2486L-PF

Monitor LED LG 24" LED W2486L-PF - Monitory LED - Agito.pl

- funkcja Time Control

- dobre opinie

 

3) Acer 24" LED S243 HLBmii

Monitor LED Acer 24" LED S243 HLBmii - Monitory LED - Agito.pl

- mały pobór prądu

- duża regulacja nachylenia

- dobry materiał na którym nie będzie widoczny kurz oraz odciski

 

4) BENQ 24" LED G2420HDBL

Monitor LED BENQ 24" LED G2420HDBL - Monitory LED - Agito.pl

- cena, cena, cena

- dobre opinie na różnych portalach

- ciekawy wygląd

- możliwość regulacja nachylenia

 

 

Co o tym myślicie ?

 

Edit:

------------------

Dorzucam jeszcze ten model:

5) BENQ 24" LED V2410T

Monitor LED BENQ 24" LED V2410T - Monitory LED - Agito.pl

Edytowane przez sajrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem BENQ 24" LED G2420HDBL w agito. Czytałem opinie na pclab. Istotnym czynnikiem była też najniższa cena. Jak dotrze do mnie ten lcd to mogę napisać jak mi się na nim pracuje i porównać do obecnej 19" lcd na matrycy pva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by super !! :)

 

W chwili obecnej odrzuciłem pozycje nr 1 (DELLa). Bardzo realnie zastanawiam się nad nr 5 (BENQ V2410T) oraz ewentualnie nr 4 (BENQ G2420HDBL) która jest praktycznie taka sama jak piątka. Chyba że ktoś ma inne zdanie.

 

Możliwe że monitorek zamówie po 10 więc jeszcze trochę czasu mam do namysłu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu, to zawsze mnie ciekawiło, czym kierują się ludzie, którzy zakładają identyczne wątki "co kupić" na kilku różnych forach i linkują w nich zawsze do jednego sklepu, zamiast np. Skąpca, Ceneo, Allegro czy chociażby strony producenta sprzętu...?

 

Jaki monitor LED 24" dla programisty - Forum Eksperta

benchmark.pl - Zobacz temat - Jaki monitor LED 24" dla programisty

 

Druga sprawa, że nie rozumiem fenomenu biegania za nowościami.

 

Trzecia sprawa, że o ile się orientuję, to ekonomia przemawia za modelami 22-23 cale. 24 cale to już wymóg bardziej FullHD niż ekonomiczny. To sugeruje filmy, a to sugeruje odpowiedni typ matrycy. Podświetlenie LED jest więc mało istotne.

 

No i na koniec odnośnie LED: http://forum.purepc.pl/findpost-t324426-p3507940.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ULLISSES

Wydaje mi się że zakładanie kilku wątków na różnych forach ma sens. Na każdym forum siedzą inni ludzie i od każdego można uzyskać jakieś ciekawe informacje.

Moim zdaniem nie ma sensu dla każdego forum pisać inną treść dla tego samego problemu. Zamierzam kupić w agito.pl stąd podaje linki do tego sklepu. Nie będę na siłę szukał innych sklepów bo komuś coś się nie podobają.

W wątku podanym przez Ciebie jest poruszany podobny, ale inny problem. Ja szukam 24" LEDa wśród propozycji które wymieniłem. W tamtym wątku są inne rozmiary i inne modele. Po za tym szukam dobrego monitora dla programisty, a nie do zastosowań ogólnych.

 

@infact

DELLa odrzuciłem, bo wydaje mi się że za podobną cenę dostanę o wiele lepiej komentowanego BENQ (który jest w nawet tańszy). Jednak mogę się mylić, stąd szukam odpowiedzi na różnych forach, od różnych osób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia o BENQ 24" LED G2420HDB:

+ ładne, soczyste kolory

+ filmy wyglądają świetnie (hd)

+ zdjęcia ogląda się rewelacyjne

+ gry: pograłem w Call of Juarez Więzy Krwi - nie mam zastrzeżeń.

Jestem bardzo zadowolony i polecam tym co się wahają czy go kupić. Pracuję mi się na nim dużo lepiej niż na leciwym już 19" lcd Benq Fp91g.

Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ten, który ci się bardziej podoba, ewentualnie, który jest tańszy bo większych różnic i tak nie zauważysz, co innego jakbyś był grafikiem. Takie osoby potrzebują odpowiednich monitorów, ale nie ty. Co za różnicę robi programiście monitor, jak to w większości jest tylko tekst. Sam posiadam monitor 24 cale i jakoś specjalnie nie rozwodziłem się przy kupnie i też jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia o BENQ 24" LED G2420HDB:

+ ładne, soczyste kolory

+ filmy wyglądają świetnie (hd)

+ zdjęcia ogląda się rewelacyjne

+ gry: pograłem w Call of Juarez Więzy Krwi - nie mam zastrzeżeń.

Jestem bardzo zadowolony i polecam tym co się wahają czy go kupić. Pracuję mi się na nim dużo lepiej niż na leciwym już 19" lcd Benq Fp91g.

 

Też mam od wczoraj tego LED'a (nie wpuszczaj ludzi w maliny bo LED to model:G2420HDBL :P) i muszę przyznać, że jak na TN'kę to spisuje się bardzo przyzwoicie.

Dodatkowo akurat mi bardzo odpowiada design i to, że dzięki niemu cali nie tracimy gdzieś na ramce (przyglądałem się dzisiaj w pracy jakiemuś rzekomo 27" LG).

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...