Skocz do zawartości
`fdl`

Padnięty PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przepraszam z góry jeśli temat się powtarza, ale jestem w gorącym okresie (sesja bez internetu i komputera) i nie mogłem użyć szukajki.

 

Otóż zdarzyła się następująca sytuacja: odpalam kompa, ładuje się windows. Jeszcze nie odpaliły się wszystkie usługi i nagle reset. Ładuje się BIOS, wykryło CPU i RAM (poprawnie) i na etapie wykrywania napędów i dysków następuje freeze. Jedyne co spróbowałem tak na szybko to zresetowałem CMOS-a, niestety bez skutku.

 

Co może być problemem? Podejrzewam mobo (DFI na s754), ewentualnie zasilacz (Tagan 380W). Obydwa mają już ponad 4 lata, także może kwestia eksploatacji tu się pojawia. Zasilacz do testu komponentów mogę najwcześniej mieć w weekend.

 

Jakieś sugestie co można zrobić lub co się stało? Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij wszystkie napędy. zresetuj. sprawdź czy masz info o nie wykrywaniu systemu. wykluczysz w ten sposób problemy z dyskiem itp

może dysk się posypał.

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z obietnicą sprawdziłem brzęczek, był podłączony i jak mówiłem nic nie beepało

 

zacząłem odłączać dyski i napęd:

- najpierw dwa dyski sata (zasilanie + dane), nic

- potem tylko zasilanie od dvd (molex), it works :D

- przywróciłem zasilanie do dvd, dalej działa...

 

czyżby znany wszystkim syndrom potrzeby rozłączenia i złączenia wszystkich kabli?

 

[edit]

 

z tej radochy zapomniałem jeszcze raz podziękować za zainteresowanie i pomoc: DZIĘKI!

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...